Skocz do zawartości
Gość

Aqua Medic Armatus XD

Rekomendowane odpowiedzi

chapeau bas 🙏

Moim zdaniem - jesli byly na tyle zdrowe by wydalic plemniki to i one beda w stanie sie rozwinac 🙃

U mnie "pomimo wszystkiego" Widac ze zle im nie jest.. Ale co bedzie dalej to sie okaze 😅

 

IMG_20220719_005340.jpg

IMG_20220719_005442.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Mała aktualizacja , z młodych aurat nic nie zostało,  stare żyją i całkiem dobrze wyglądają. Makroglony które zamówiłem i przyszły w dobrym stanie jeszcze żyją , te co zamiast być zielone przyszły brązowe niestety nie . Po pierwsze były wysłane trupy a po drugie woda w której przyszły miała 32 stopnie więc nie ma co się dziwić. Tylko te co przyszły w dobrym stanie ( kolor miały w miarę dobry ) nie urosly ani milimetra.  W dodatku szczepka dosłownie 2 cm na 4 mm to trochę słabo.  Znów nastawiłem nowe fito , dodałem krople jodu i 2 ml NP plus , jutro podmiana wody i czyszczenie szyb .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
11 godzin temu, Raff2022 napisał:

i tak do usranej śmierci 👍

Tak to już jest . Raz się uda i cieszysz się jak glupi a 10 razy nie 😪 . Zostało mi jeszcze wode podmienić i wolne z baniakiem na dziś. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Byłem dziś w sklepie zoologicznym i był facet kupować jedzenie dla ryb I muszę się przyznać że ciut podsłuchałem co mówił do sprzedawcy . Mowa była o sprzedaży akwarium które dopiero co zamówił , ale z powodu przeprowadzki będzie je sprzedawał.  Podszedłem , porozmawiałem chwilę , podjechałem na miejsce gdzie stoi ( garaż ) i muszę transport załatwić 😜  . Baniak troche wiekszy od mojego , bo ma 150x65x40 wysokość.  Lampy już zamowione 2 x maxspect mj-l165 blue bo mam jedną to bedą 3 . Cyrkulacja pujdzie ta co mam i jedna jebao slw 20 co on ma w kartonie , obieg narazie mój , czyli maxspect jump 6000 , zakupię jeszcze troche suchej skały i piachu.  Przesiadka jak dobrze pójdzie za miesiąc , chyba że znajde czas . Narazie musze miejsce znaleźć na nowy baniak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Ariel napisał:

Narazie musze miejsce znaleźć na nowy baniak.

🚨🚑

Lekarza! 🤪

 

Jednych kryzys wykańcza, innych motywuje. 
👏

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
3 godziny temu, Raff2022 napisał:

🚨🚑

Lekarza! 🤪

 

Jednych kryzys wykańcza, innych motywuje. 
👏

 

Glony sporo miejsca zajmują , a przy tak niskim baniaku , bo poziom wody bez piachu to około 35cm zużycie prądu na lampach znikome . Wszystkie 3 będą wysoko by równo oświetlić zbiornik . 

3 godziny temu, Boos82 napisał:

Szczęście dopisuje 👍

Zapłacę połowę ceny za nowy zbiornik , więc chyba masz rację. 

Dziś odebrałem tubki i jak narazie zamknięte . 

Ps : lekko się otworzyły , poczekam do pierwszej i spróbuję nakarmić 😊 , czlowiek zamiast spać siedzi po nocach i kombinuje , jak tu zwierzaki nakarmic 🤣

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
15 godzin temu, Ariel napisał:

Zapłacę połowę ceny za nowy zbiornik , więc chyba masz rację. 

 Dziś odebrałem tubki i jak narazie zamknięte . 

 

kisspng-jesus-dogma-buddy-christ-thumb-s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
8 minut temu, Osmodeusz napisał:

kisspng-jesus-dogma-buddy-christ-thumb-s

Otworzyły się w nocy , nie tak pięknie jak w poprzednim baniaczku , ale jednak . Muszę butelkę kupić bo zbyt szybko jedzenie odlatuje i nie mogą złapać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
41 minut temu, Ariel napisał:

Muszę butelkę kupić bo zbyt szybko jedzenie odlatuje i nie mogą złapać. 

Wyłącz cyrkulację na czas karmienia samych Tubek.

Wcześniej normalnie nakarm zwierzaki, i będzie dobrze 🤗

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

 

6 godzin temu, Osmodeusz napisał:

Wyłącz cyrkulację na czas karmienia samych Tubek.

Wcześniej normalnie nakarm zwierzaki, i będzie dobrze 🤗

Cyrkulacyjną wyłączyłem , chodziła tylko obiegówka.  Dzisiaj przyjdę to podniosę czujnik od dolewki by alarm się nie włączył jak poziom wody się podniesie w sumpie . Dziś gościu wysłał mi baniak przez spedycję trochę taniej mnie wyjdzie jak wynajęcie busa . Sklep wysłał mi też lampy i piach . Mam nadzieję że baniak w dobrym stanie dojdzie , niby jest oryginalnie zapakowany na palecie , ale różnie bywa .

Pomalutku się budzą , o 21:00 zgasły t5 maxspect będzie się palił do 23:00 .

20220729_213642.thumb.jpg.a4ac7fb8cdf98d0e30de6135eccb4d59.jpg

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@Ariel u mnie są już w każdym zakątku skały, jakoś specjalnie „dopaszczowo” ich nie karmię, bo i nie mam jak - dają radę 🤗
 

AFECF5BF-D8BA-423B-B7CB-CCA96CAE52A5.jpg
D1FC3D71-1017-4555-AAE2-507CDD58C571.jpg
B3922BF1-2602-4CF0-947F-D8F50AEB7CE4.jpg

Także spokojnie, będzie OK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
10 minut temu, Osmodeusz napisał:

Także spokojnie, będzie OK

U znajomego też pięknie rosną i nic z nimi nie robi a te żółte co na zdjęciu mam również były duże i piękne , ale sam wiesz jak jest , coś nowego i człowiek się martwi bo szkoda zwierzaka . A jeszcze dobrze się nie najadły u mnie a w przyszłym miesiącu będą 3 dni bez jedzenia . Najlepsze jest to że u znajomego w dzień otwarte przy hqi i t5 a u mnie przez przenosiny tylko w nocy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Na początek z pipety np. ikra (homara, kraba, morska), oczlik - to będzie łatwo im chwytać, nawet jak nie będą w pełni otwarte, pamiętaj że przekarmienie to też się może odbić „czkawką”

Na zdjęciach widać, że są w dobrej kondycji (pulchniutkie), także kwestia aklimatyzacji i …

Wolno i spokojnie, i będzie dobrze 🤗
 

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
4 minuty temu, Osmodeusz napisał:

Na początek z pipety np. ikra (homara, kraba, morska), oczlik - to będzie łatwo im chwytać, nawet jak nie będą w pełni otwarte, pamiętaj że przekarmienie to też się może odbić „czkawką”

Na zdjęciach widać, że są w dobrej kondycji (pulchniutkie), także kwestia aklimatyzacji i …

Wolno i spokojnie, i będzie dobrze 🤗
 

Wczoraj wpuszczałem. Najpierw dip według producenta , potem godzina może trochę więcej podmian na moją wodę z baniaka . Wodę z dipem najpierw odlewam by było jej mniej , a potem dolewam mojej i odlewam i tak w kółko . Kilka robili odpadło,  pod skałą kilka wyciągałem pipetą , ale pod wodą . 

Papu już się moczy w wodzie z baniaka . Dobrze by było by coś zjadły , o przekarmieniu czytałem , żarcie potrafi gnić,  problem jest indywidualnie dostosowanie jedzenia do tego co się ma . I bądź tu mądry. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
8 minut temu, Ariel napisał:

problem jest indywidualnie dostosowanie jedzenia do tego co się ma . I bądź tu mądry. 

@Ariel, one opędzlują praktycznie wszystko, u mnie chwytają nawet małego kryla, jak nabiorą wigoru chwycą wszystko co wpadnie w macki.

Podałem przykład jak ja robię z nowymi osobnikami, które niechętnie się jeszcze otwierają, później już się nie cackam, przy okazji ikra jest dość pożywna 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ps : narazie mam artemie , bo nic nie było ale jutro podejdę do innego sklepu . I tak mi po drodze , do budowlanego a chciałbym kupić klej do drewna w związku z szafką i sylikon by łączenia uszczelnić.  Niby wszystko przyjdzie w poniedziałek.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×