Skocz do zawartości
Gość

Aqua Medic Armatus XD

Rekomendowane odpowiedzi

Gość
16 godzin temu, Raff2022 napisał:

Spirulinę też podaję, ale czy jest konsumowana tak samo jak fitoplankton?

Spirulina jest cyjanobakterią, które wchodzą w skład m.in fitoplanktonu 

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, Osmodeusz napisał:

Spirulina jest cyjanobakterią, które wchodzą w skład m.in fitoplanktonu 

Dobra Osmo, trzeba w końcu to powiedzieć: Olać żmudne brandzlowanie się z fitoplanktonem i sypać proszki?

czy raczej dalej hodować i uzupełniać proszkami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
17 minut temu, Raff2022 napisał:

Dobra Osmo, trzeba w końcu to powiedzieć: Olać żmudne brandzlowanie sz fitoplanktonem i sypać proszki?

Ja tego nie powiedziałem 😜

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
4 minuty temu, Osmodeusz napisał:

Ja tego nie powiedziałem 😜

Jak zalałem suchą spirulinę wodą ze zbiornika na drugi dzień dość kiepsko pachniała.  Tak na moje to po prostu szybciej się psuje niż żywy fitoplankton , bo ten nawet po dwóch dniach w temperaturze pokojowej dalej żyje i nie zmienia zapachu. Więc suche czemu nie ale jak wszystko z umiarem . 

24 minuty temu, Raff2022 napisał:

Dobra Osmo, trzeba w końcu to powiedzieć: Olać żmudne brandzlowanie się z fitoplanktonem i sypać proszki?

czy raczej dalej hodować i uzupełniać proszkami?

Te kilka minut tygodniowo mi nie przeszkadza i dalej będę miał hodowle . Ale mimo to suche też mam .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Osmodeusz napisał:

Ja tego nie powiedziałem 😜

To pierdziele, nie będzie na kogo zwalić😜 zostaje przy fito

7 godzin temu, Ariel napisał:

Jak zalałem suchą spirulinę wodą ze zbiornika na drugi dzień dość kiepsko pachniała

Ja zalewam na 24 godz. wodą rodi, nic nie śmierdzi 

8 godzin temu, Ariel napisał:

Te kilka minut tygodniowo mi nie przeszkadza i dalej będę miał hodowle . Ale mimo to suche też mam 

Zrobię tak samo. Za bardzo siebie znam, najpierw proszek zamiast fito, potem co raz mniej podmianek i na końcu same pończochy w baniaku. 
I pewnie to też jest nie uniknione, ale jeszcze się chce, więc żadnych kompromisów 🫡

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
2 godziny temu, Raff2022 napisał:

To pierdziele, nie będzie na kogo zwalić😜 zostaje przy fito

Żywy fitoplankton, to jednak żywy i tu raczej nie ma pola do dyskusji co lepsze, jedyna kwestia to w jaki sposób został „wyprodukowany” 🤗

”zalewanie żywą wodą” i pozostawienie na czas dłuższy, na ogół spowoduje „kiepski zapach”🤮

@Ariel pozwolę sobie wkleić linki w Twoim temacie, mimo nie zadowolenia użytkowników co niektórych 🤗😜🤭

Bo lubię … a sam tego nie wymyślę 
https://www.iop.krakow.pl/pobierz-publikacje,1406

http://klimat.czn.uj.edu.pl/enid/2__Substancje_od_ywcze/-_Rozw_j_fitoplanktonu_44y.html

https://cordis.europa.eu/article/id/27575-study-sheds-new-light-on-oceanic-carbon-sinks/pl

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@Osmodeusz spokojnie , ja z linków zadowolony jestem bo zawsze coś nowego mogę wyczytać. Zgadzam się,  że źle przygotowane fito w łatwy sposób przenawozi nam baniak w dodatku może mieć kiepskie wartości odżywcze.  Fito ma jeszcze jedną zaletę mianowicie jest nośnikiem bakterii,  które mimo wszystko przyczepiają się do niego. 

Wiem , że to przez żywą wodę 😂.  Zazwyczaj przygotowane proszki stoją 20-30 minut by ladnie nasiąkły, ale popiłem zapomniałem wlać a na drugi dzień do pracy i musiałem wylać 😁.

Dziś czyściłem ślimaki z glonów , walonii i wywaliłem malutką różyczkę która rosła na piachu miała jakieś 4 mm. W sumpie pusto , bo skała jest w głównym , w planach dołożenie skały do sumpa . Ale jeszcze pomyślę , może zamiast niej wpadną bloki maxspect. Muszę zakupić kno3 bo mi się skończyło a w okolicznych sklepach nie ma , będę musiał podjechać na drugi koniec Berlina bo tam zawsze jest .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
36 minut temu, Ariel napisał:

zamiast niej wpadną bloki maxspect.

hmm…

ja tam słabo ogarnięty jestem, ale po ciul - skoro podbijać azotany trzeba?!

🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
4 minuty temu, Osmodeusz napisał:

hmm…

ja tam słabo ogarnięty jestem, ale po ciul - skoro podbijać azotany trzeba?!

🤔

Szczerze to nie wiem . Takie przyzwyczajenie ze słodkiego jak miałem rośliniak . :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Takie pytanko i pewnie bez odpowiedzi , o ile może dolabella się zmniejszyć w niesprzyjających warunkach ? , jakie stare kupujemy skoro zadałem te pytanie ? 

Dziś pierwszy raz w tym roku wiatraki się załączyły.  Podnoszę trochę zasolenie , bo sucha skała sporo wciągnęła.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, Ariel napisał:

Dziś pierwszy raz w tym roku wiatraki się załączyły.

U mnie w baniaku już 30° przy włączonej klimie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Wczoraj miałem 27 a po 4 godzinach wiatraki zbiły do 25. 

Dziś w nocy padła mi dolabella , tak jak ostatnio pisałem mniej się w dzień poruszała i tylko na krótki dystans , przez co mniej jadła.  Z tego co wyczytałem na kupowałem tego ślimaka tak się dzieje jak jest stara , lub ma paść więc bardziej się jej przyglądałem niż zwykle.  Długość ciała w przeciągu kilku tygodni zmniejszyła się o 60% a szerokość o jakieś 30% , jest to tak ogromna różnica że ślepy by zauważył.  Ślimaka miał jak padł trochę większy rozmiar jak w dniu gdy go kupowałem , woda czysta i po wyciągnięciu nie wypuściła atramentu do wody , nie zdążyła się jeszcze rozłożyć bo nie miała zapachu . Kość którą ma z tyłu wyleciała przez otwór . 

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Ariel napisał:

Dziś w nocy padła mi dolabella 

Kurczę, szkoda. 
Mojej Strzykwy dawno nie widziałem, mam nadzieję, że ma się gdzieś w skałach dobrze😐

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dziś wybrałem się na wycieczkę po Berlinie  , w sumie to do megazoo i zakupiłem testy paskowe do fito ( wiem że nie dokładne,  ale dość mocno polecane jako wskaźnik przy chodowli ) , NP plus i kno3 , oraz bakterie sery . Teraz miesiąc urlopu więc nic nie kombinuje i nie dodaje , jak to przed urlopem wyrównuje tylko parametry i na tym koniec . Widziałem piękne glony wyższe i jak zwykle nie na sprzedaż bo muszą urosnąć , krzak ma 30-35 cm i pewnie padnie jak każdy w tym sklepie . To nie pierwszy raz jak pytałem czy kawałek mi sprzedadzą i jak zwykle negatywna odpowiedź,  bo muszą rozchorować,  a po 2 tygodniach jak jestem by znów zapytać to nie ma :whistling: . Pewnie się rozrozrósł I uciekł. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
32 minuty temu, Bart1996 napisał:

Witaj Ariel 

Pozwole sobie zapytac - jak tam Twoja Oslonica? 

Wdało się jakieś zakażenie , nie znalazłem nic konkretnego na temat . Popytałem znajomych co nie mają baniaka , ale o stronki by coś poszukali i 2 narazie żyją.  Ładnie wyglądają i mam nadzieję że tak będzie dalej . Strony wietnamskie ciężko mi znaleźć,  ale przetłumaczyła mi znajoma na  niemiecki i trzeba było usunąć podstawki i zainfekowane auraty . W dodatku w międzyczasie zmieniłem skałę  na suchą używaną , mam lekkie dojzewanie ale nic strasznego , zamówiłem kilka glonów,  żelazo i potas . Podmiany już dawno nie robiłem,  by nie było dużego dojzewania , podlałem bakterii i trochę vsv , zmieniłem lampę Led na maxspekt Jump blue . Fito leję z 3 l zmieniłem na 30 ml dziennie tylko stężone.  Reszta ma się dobrze , sump pusty bo skała jest w głównym,  zapomniałem dodać że leję jeszcze np plus i kno3 . 

Ps: a co tam u ciebie ?

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Ariel napisał:

Wdało się jakieś zakażenie , nie znalazłem nic konkretnego na temat . Popytałem znajomych co nie mają baniaka , ale o stronki by coś poszukali i 2 narazie żyją.  Ładnie wyglądają i mam nadzieję że tak będzie dalej . Strony wietnamskie ciężko mi znaleźć,  ale przetłumaczyła mi znajoma na  niemiecki i trzeba było usunąć podstawki i zainfekowane auraty . W dodatku w międzyczasie zmieniłem skałę  na suchą używaną , mam lekkie dojzewanie ale nic strasznego , zamówiłem kilka glonów,  żelazo i potas . Podmiany już dawno nie robiłem,  by nie było dużego dojzewania , podlałem bakterii i trochę vsv , zmieniłem lampę Led na maxspekt Jump blue . Fito leję z 3 l zmieniłem na 30 ml dziennie tylko stężone.  Reszta ma się dobrze , sump pusty bo skała jest w głównym,  zapomniałem dodać że leję jeszcze np plus i kno3 . 

Jak wygladalo zakazenie? 

U mnie temp ostatnio zaszalala i w czern poszly lekko .. Dwie euphyllie padly ale to jak by zylo. Tez leje fito skoncentrowane w zelu, z mrozonkami zooplankton wpada po za tym nic nadzwyczajnego. Zle wygladaly chwile przez temp dlatego postanowilem spytac 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×