Skocz do zawartości
Gość

Aqua Medic Armatus XD

Rekomendowane odpowiedzi

Gość
13 minut temu, Osmodeusz napisał:

Jakby co wal, jak w dym 😁

😅😆

 

13 minut temu, woldi napisał:

Zdjęcia mało ważne, bo akwa robię pod siebie, a nie na pokaz;) Komórka strasznie zakłamuje, ale aparatu i suwaczków nie mam zamiaru używać

Tak samo ja , podejdę z telefonem by zrobić zdjęcie i jakiś czas później mogę sprawdzić czy coś się zmieniło.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@woldi, nie mam zamiaru wyprowadzać cię z błędu.

Doczytaj dokładnie i podyskutujemy - może?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
9 minut temu, Ariel napisał:

😅😆

 

Tak samo ja , podejdę z telefonem by zrobić zdjęcie i jakiś czas później mogę sprawdzić czy coś się zmieniło.  

No ja nawet nie muszę robić zdjęć porównawczych, bo wyjeżdżam na dwa tygodnie i różnice lub jej brak da się w miarę zauważyć. Gdybym codziennie widział, to już byłby problem

3 minuty temu, Osmodeusz napisał:

@woldi, nie mam zamiaru wyprowadzać cię z błędu.

Doczytaj dokładnie i podyskutujemy - może?!

Cytat wystarczy, co tu doczytywać, a takich opracowań, nie ze strony sklepu,  kiedyś kilka czytałem, a to, że jedne niby częściej lub rzadziej w dzień się rozwijaja, to już moim zdaniem kwestia wychowania;)

P.S. 

Dendro czy tuba, tak samo piękne

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
6 godzin temu, woldi napisał:

Zdjęcia mało ważne, bo akwa robię pod siebie, a nie na pokaz;)

Dużo w tym prawdy… ale, jest „taka stara akwarystyczna zasada” - pokaż mi swoje akwarium, a powiem ci …

czy dalsza polemika ma sens…

Moja mała kolekcja niefotek

9DBD7C2D-D1CC-4FBC-9262-006E82FD63D9.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Przyjemny zestawik;) "czarnucha" od półtora miesiąca mam odłożonego tylko jakoś jeszcze nie było sposobności odebrać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Będę musiał się wspomuc jakimś killerem na ślimaki osiadłe, wczoraj a tak w sumie dzisiaj w nocy w sumpie na skale znalazłem 8 , kawałek wyciągłem zdrapałem dziady i dodatkowo przetarłem wacikiem nasączonym 10% octem . Dziś zauważyłem jednego na podstawce auraty i z tym już będzie problem , bo wyciągnąć się nie da a siedzi przy samej podstawie . Pomyśl jest taki by nabrać trochę octu w pipetę i nałożyć na niego powinien się zmieścić w rurkę . Mam nadzieję, że nie wypalę dziury w miejscu trzymania się auraty. Dziś podpiełem fitoplankton pod pompę dozująca 24 dawki po 58ml czyli prawie 1.4 litra dziennie z pompy , trochę doleje z ręki podczas mieszania suchego z fito . 

Ps pojemnik ma 2 litry i nawet jeśli wleje się na raz nic się nie stanie , często leję więcej na raz 😅

Albo tego jednego zakleję kropelką w żelu.  

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Sukcesów ciąg dalszy , przydały by mi się mandaryny. Nowe auraty mają jak by strupki,  wygląda na to że nie mogą do końca skóry zrzucić , ładnie się pompują i rosną , ale jak zwykle coś.  Podejrzewam urlop i zmianę w pożywieniu . Leję mniej fito a więcej suchej karmy , między innymi również fito tylko suszone . Stare mają się dobrze tylko zadziej skórę zaczęły zrzucać.  Dollcia się wolna zrobiła,  może już stara jest . Ciężko coś o niej powiedzieć,  bo nie wiem jaka stara jest . Ponoć rok żyją , szkoda . Przyszła lampa i boki do stellara by go skrócić.  Zamierzam jeszcze raz zmienić skałę na suchą , lub żywą by zwiększyć możliwości filtracji.  Jak zwykle nie idzie po ... , coraz bardziej przymierzam się do starej metody , berlińskiej tylko zamiast odpieniacza glony .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Z pamięcią już kiepsko , doszedłem o co chodzi 😪 

Przed urlopem ubiłem rużyczkę i mimo że była z 15cm od aurat to dostały rykoszetem . 

Ostatnio byłem w piwnicy po grilla i otworzyłem karton do którego zaglądałem kilka lat temu jak likwidowałem baniak okazało się że jest tam kilka kawałków mojej starej skały.  Więc trafi po wyczyszczeniu do baniaka .

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

By nie było że zlikwidowałem,  zmieniłem led na maxspect jump blue , wymieniłem syfiastą ceramikę na suchą skałę,  po ponad tygodniu tylko lekkie dojrzewanie.  Starą ceramikę przełamałem i ma w środku piankę ( wygląda jak budowlana i jakieś włókna) . Auraty raczej padną , lecą od góry,  robi się strup i idzie w dół.  Dolcia przestawiła się na tryb nocny i mniej ją widzę w dzień , leję mniej fito bo stężonego 25-30 ml dziennie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Ariel napisał:

eję mniej fito bo stężonego 25-30 ml dziennie .

Co to znaczy stężonego? Wirujesz to jakoś?

Edytowane przez Raff2022

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

20220625_120225.thumb.jpg.d55ef3bac134d852ff262ad2887351fa.jpg

2 godziny temu, Raff2022 napisał:

Co to znaczy stężonego? Wirujesz to jakoś?

Jak wstawisz synechoccocus sp do lodówki to szybko opada na dno , już po 24 godzinach widać oddzielenie się fito od wody . Po 48 godzinach woda robi się przezroczysta i fito leży na dnie butelki . Wodę odlewam a fito zostaje na dnie . To co zostaje zlewam do innej butelki , po kilku dniach fito jest tak ciemne i gęste że 0,5 l butelki nie idzie prześwietlić lampą która ma 7,5 W . Jak wleje 30 ml do mojego baniaka to woda robi się zielona . Myślałem by kupić wirówkę,  ale fiolki są strasznie małe i dnia by brakło na odwirowanie kilku litrów.  W ten sposób co robię nie zajmuje mojego czasu a efekt podobny . Sprawdzałem też czy takie fito nadal żyje,  czyli jak nastawię na tym reaktor czy wystartuje i nie ma problemów.  Na 5 l wystarczy kilka ml fito i też uda się wystartować. 

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry pomysł, też bym tak robił, ale gdzie go kupić? Na allegor nie podają nazwy, a jak już, to jest Nannochloropsis.
Kupuję od kilku producentów, ale żaden tak się nie rozwarstwiał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
1 godzinę temu, Raff2022 napisał:

Dobry pomysł, też bym tak robił, ale gdzie go kupić? Na allegor nie podają nazwy, a jak już, to jest Nannochloropsis.
Kupuję od kilku producentów, ale żaden tak się nie rozwarstwiał.

Ja kupiłem w plankton24.de , jak by nie było takich upałów to bym tobie wysłał , a tak to raczej padnie po drodze .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie coś takiego . 

Pół łyżeczki od herbaty na porcję .  

Zalej wodą i poczekaj i masz to samo bez trzymania w lodówce . 

I masz kiedy chcesz i bez kłopotu jak chcesz mieć zieloną wodę . 

TARGROCH SPIRULINA PROSZEK 1kg - NUTRINER

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, AnT napisał:

Kup sobie coś takiego . 

Spirulinę też podaję, ale czy jest konsumowana tak samo jak fitoplankton?

Jak wsypie spirulinę, to odpieniacz robi się zielony. 
z chęcią odstawiłbym fito i sypał tylko proszek, a jak mikrożycie padnie, to za nim Chelmon, Mandaryn. One mrożonek nie ruszają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
2 godziny temu, Osmodeusz napisał:

FA45DF9C-263E-48BA-8003-EF8293F26970.jpg

@Ariel rejon Trzęsacza, opór zielska 🤗😜😁

W przyszłym miesiącu będę nad morzem 😁20220624_225620.thumb.jpg.54fa6971a971700b817af2c3501b462d.jpg

1 godzinę temu, Raff2022 napisał:

Spirulinę też podaję, ale czy jest konsumowana tak samo jak fitoplankton?

Jak wsypie spirulinę, to odpieniacz robi się zielony. 
z chęcią odstawiłbym fito i sypał tylko proszek, a jak mikrożycie padnie, to za nim Chelmon, Mandaryn. One mrożonek nie ruszają

Również mam , zmieszałem z innym suchym i czasami podaję , ale fito idzie co dziennie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
4 godziny temu, Raff2022 napisał:

Jak wsypie spirulinę, to odpieniacz robi się zielony. 

Syp algi brunatne, wtedy nie będzie zielony 😜😂😂

https://www.zrobsobiekrem.pl/pl/p/Ascophyllum-nodosum-algi-brunatne/34

https://zdrowszezycie.pl/produkt/2792-morszczyn-pecherzykowaty-mielony-1kg-5902605281486.html?gclid=CjwKCAjw5NqVBhAjEiwAeCa97QVwpGoEx7aTNO3CQuXjhCdJ6sGP3RnJbYRSs8Xu5MUiKLeHE3k1jxoCJVkQAvD_BwE

przy czym należy pamiętać, że zawierają m.in. spore ilości jodu 🤗

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×