Skocz do zawartości
Gość

Aqua Medic Armatus XD

Rekomendowane odpowiedzi

Gość
2 minuty temu, Osmodeusz napisał:

skoro znajdujesz czas i chęci, by utrzymać przy życiu osłonice, to na twoim miejscu @Ariel bym się dłużej nie zastanawiał

Lampę szukam 🤣 , miałem dziś zamówić ale strona sklepu niedziała . Najprawdopodobniej będzie maxspekt Jump 65W blue powinno przy moim ustawieniu skały coś rosnąć i coś będę widział w baniaku , a jak nie to kupię używaną fluval nano 20W tylko uchwyt miał bym do przeróbki bo jest krótki i glony pójdą do sumpa . Myślałem również o postawienia niskiego baniaczka na szafce obok i tam dać glony , całość była by wpięta w obieg wtedy światło w obu akwariach nie przekroczyło by 40W .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Może Dendro na początek, wdzięczne są i chętnie pozują, jak już się najedzą :biggrin:

Taka morska Marilyn Monroe :woot::biggrin::wink:

50164E93-E6BC-4040-A3AB-54A064C7E3EA.jpg

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
3 minuty temu, Osmodeusz napisał:

Może Dendro na początek, wdzięczne są i chętnie pozują, jak już się najedzą :biggrin:

Taka morska Marilyn Monroe :woot::biggrin::wink:

50164E93-E6BC-4040-A3AB-54A064C7E3EA.jpg

Ale usta to po botoxie :thumbsup:

Ps : żeczywiscie mętna woda się robi :crazy:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
W dniu 23.05.2022 o 01:02, Ariel napisał:

Ale usta to po botoxie :thumbsup:

Uwielbiam te mordy, głodne wiecznie 😁
708D9E71-77DA-4A8B-9796-2B0CF4360D72.jpg

nie zastanawiaj się nawet

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
2 godziny temu, Osmodeusz napisał:

Uwielbiam te mordy, głodne wiecznie 😁

Je akurat bardzo fajnie można nauczyć otwierać się za dnia. Kilka razy bezpośredniego podawania wystarczy, by w kolejnych otwierały się zaraz po wrzuceniu żarcia dla ryb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
3 godziny temu, Osmodeusz napisał:

Uwielbiam te mordy, głodne wiecznie 😁
708D9E71-77DA-4A8B-9796-2B0CF4360D72.jpg

nie zastanawiaj się nawet

Nie Kuś 🤗🤩😄 , zanim będę mocniej dzłał to trochę minie . Nie wiem czy mi system wyrobi . Wczoraj robiłem testy , a w sumie to z przedwczoraj na wczoraj znów ciekawe materiały znalazłem i siedziałem do 4:00 rano by jak najwięcej przeczytać,  również ze względu na zdjęcia potem szukanie potwierdzenia i czy mogę to wprowadzić w życie.  Godzina snu , przygotowanie nowej solanki do baniaka , bo ostatnia była 2 miesiące temu a ja nawet już nie leję ati bo lanie dużej ilości fito trzyma parametry , ale pewnie sporo brakuje . Potem do pracy na 7:00 i po powrocie pierwsze co to sprawdzenie czy ładnie się sól rozpuściła i azotany oraz fosforany w baniaku odpowiednio 2-5 i 0,1-0,03 salifertem.  Ryby karmie suchym jakieś 8x dziennie bo mrożonki się skończyły już dawno 😞 , a te kilka koralowców co mam to 3l fito i suche . Co mi to daje ? Dolcia ma co jeść, jedną acra w kilka tygodni więcej nowej tkanki odbudowała niż miała a druga ma ładne przyrosty , mój kartofel bo tak mówię na drzewko wielkanocne odkupiony za 5€ praktycznie bez tkanki w miejscach gdzie jeszcze ma zrobił się puchaty i zaczyna mieć w niektórych miejscach zieloną tkankę,  ale telefonem tego nie uchwycę , koral bąbelkowy w końcu ładnie wygląda i ma dużo tkanki .  Będę musiał je komuś oddać a już nikt ze znajomych nie ma baniaka , jeszcze jest pomysł przeniesienia ich do przyszłego refugium.

Godzinę temu, woldi napisał:

Je akurat bardzo fajnie można nauczyć otwierać się za dnia. Kilka razy bezpośredniego podawania wystarczy, by w kolejnych otwierały się zaraz po wrzuceniu żarcia dla ryb

Wiem , tubki w jednym sklepie jak stał jeszcze stary baniak też ładnie napompowane były w dzień.  Fajna sprawa , bo reakcja koralowców na papu o różnych porach podczas pracy trzy zmianowej jest mile widziana 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
4 godziny temu, Ariel napisał:

Będę musiał je komuś oddać a już nikt ze znajomych nie ma baniaka , jeszcze jest pomysł przeniesienia ich do przyszłego refugium.

A kto broni mieć wszystko w jednym?

Takie zbiorniki istniały, i istnieją do dziś. Kwestia gustu, mnie akurat fascynują takie połączenia

macroalgae-tank.jpg

0648f541397dc1a5b726cdbb81222793.jpg

 

Natura nie jest ponura @Ariel:biggrin:

Zobacz sobie w necie, foty bądź filmy z nurkowań w Belize np.

belize_dive_o_clock_somewhere_becky_kaga

 

To znaczy, jeśli natura to robi, to musi być dobre, prawda? I nigdy nie wiesz, skąd może pochodzić kolejny fajny pomysł.

Scott Fellman

:good2:

i taki losowy filmik (nie zwracaj uwagi na Panią) :whistling:

4 godziny temu, Ariel napisał:

reakcja koralowców na papu o różnych porach podczas pracy trzy zmianowej jest mile widziana 

Dendrophylli akurat niczego nie trzeba uczyć :biggrin:

One po prostu są wiecznie głodne, czy dzień czy noc

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
51 minut temu, Osmodeusz napisał:

A kto broni mieć wszystko w jednym?

Takie zbiorniki istniały, i istnieją do dziś. Kwestia gustu, mnie akurat fascynują takie połączenia



Piękne zbiorniki , mi takiego pisaku nie udaje się utrzymać. Mam zbyt dużo rurówek , ostatnio mam nowe . Są bardzo mięsiste a pióropusz przypomina liście paproci są czerwone i białe,  ale w zdjęcia nie dam rady zrobić. Muszę poszukać co mam za ukwiały bo coś przytargałem i nie wiem co . Wyglądają jak crucifer tylko wersja super mini . Kolor czerwono- zielony fluo . I mają 5 mm .

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
10 godzin temu, Osmodeusz napisał:

Dendrophylli akurat niczego nie trzeba uczyć :biggrin:

One po prostu są wiecznie głodne, czy dzień czy noc

Zależy skąd i z jakimi przyzwyczajeniami żywieniowymi je pozyskałeś. Moja wczesniej ewidentnie była karmiona w nocy. W dzień zamknięta i tylko w nocy rozkwit. Pomyślałem, że sama się nauczy i przestawi na dzienne korzystanie z żarcia wyrzucanego innym zwierzakom i nic bardziej mylnego. Czekałem i się nie doczekałem. W końcu zrobiłem klosz, 3 razy"zasypiałem" mrożonkami i od tamtej pory codziennie w momencie karmienia jak na zawołanie pięknie sie otwiera. To się zresztą tyczy większości zwierząt nawet ślimaków, które już po drugim"kloszowym" dokarmianiu niefot zbierały się w większości populacji pod półką gdzie opadały resztki. Przestałem tak karmić, to i ślimaków tam nie ma. 

11 godzin temu, Osmodeusz napisał:

A kto broni mieć wszystko w jednym?

Właśnie do takiego pomieszania dążę, no może bardziej uregulowanego pomieszania, czyli na osobnych półkach skalnych mini ogródki z prostymi sps, a w szczególności moimi ulubionymi pocilloporami w kilku odmianach kolorystycznych, a na kolejnych niefoty, zoasy(ulubione żony:)), euphilie, goniopory jak i miękkiego poletka też nie zabraknie, a na piasku catalaphylie. Z wolna projekt realizuje co jednak nie jest proste szczególnie w kontekście ustawienia cyrkulacji i światla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
3 godziny temu, woldi napisał:

Moja wczesniej ewidentnie była karmiona w nocy. W dzień zamknięta i tylko w nocy rozkwit. Pomyślałem, że sama się nauczy i przestawi na dzienne korzystanie z żarcia wyrzucanego innym zwierzakom i nic bardziej mylnego

Pokaż ją

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Z tego co wiem Dendro:) fachowcom widząc na żywo dendro i tuby ciężko ocenić co to w 100%, a po zdjęciu, jeszcze tak dla tym tym bardziej;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
23 minuty temu, woldi napisał:

IMG_20220207_101221.jpg

Ładna,  ale zdjęcia robisz takie wspaniałe jak ja 😎

20220504_141909.jpg

Mój trupek , pomalutku zmienia kolor na zielony i odbudowuje tkankę 

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Niech będzie, fachowcem co prawda nie jestem, ale ze zdjęcia wygląda na Tubastrea, dokładnie 

Tubastrea faulkneri

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Zdjęcia mało ważne, bo akwa robię pod siebie, a nie na pokaz;) Komórka strasznie zakłamuje, ale aparatu i suwaczków nie mam zamiaru używać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
16 godzin temu, Ariel napisał:

Będę musiał je komuś oddać a już nikt ze znajomych nie ma baniaka

Jakby co wal, jak w dym 😁

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
10 minut temu, Osmodeusz napisał:

Niech będzie, fachowcem co prawda nie jestem, ale ze zdjęcia wygląda na Tubastrea, dokładnie 

Tubastrea faulkneri

 

https://reefguard.pl/sklep/dendrophyllia-fistula-np-w-potocznym-jezyku-niefoto/

Cyt.."Gatunki z rodzajów Tubastrea i Dendrophyllia są do siebie bardzo podobne i praktycznie nie do rozróżnienia na podstawie cech zewnętrznych. Różnią się subtelnymi szczegółami budowy endoszkieletu."

19 minut temu, Ariel napisał:

Ładna,  ale zdjęcia robisz takie wspaniałe jak ja 😎

20220504_141909.jpg

Mój trupek , pomalutku zmienia kolor na zielony i odbudowuje tkankę 

Pewnie odżyje, to nie są aż tak trudne zwierzaki jak je opisują, a przynajmniej ja tak uważam

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×