Skocz do zawartości
Gość

Aqua Medic Armatus XD

Rekomendowane odpowiedzi

Gość
8 godzin temu, Osmodeusz napisał:

Może trzeba pomyśleć nad zmianą (rezygnacją) z części filtracji 

Można w sumie ryb dołożyć 😊 i powinno się wszystko podnieść . Refugium zapewnione w 3/4 , jeden ukwiał siedzi w sumpie bo włazi na skałę i co go ściągnę to po kilku dniach jest znów . W baniaczku 5 rybek , krewetka i ślimaki . Karmie suchym i mrożonym 4-6 razy dziennie , a mrożonek nie płukam . W filtrze zaczyna być więcej gąbek niż siporaxu , przepływ jakieś 1000l/h przy 1,6l złoża 😂 . Siporax czyściutki , nic się nie osadza w filtrze . Znów zacznę dozować No3 i Po4 by wróciły do poprzedniego stanu . C9F75A05-7526-4634-AF6F-C19055AC08FA.thumb.jpeg.0a5358e3b6ffeda8a09aac82fa371daf.jpeg

wszystko mam prosto zrobione , tak chciałem , bez wodotrysków . A8E01D37-536D-48F8-B5A9-905661E64A4B.thumb.jpeg.0fd881301c692ce25cea3de4604bf66f.jpeg

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
8 godzin temu, Osmodeusz napisał:

Taki fajny zwierz🤗

http://actiniaria.com/phyllodiscus_semoni.php

osobiście, też bym nie pogardził 

ale CCC 🤭😜🥴

https://www.shop-meeresaquaristik.de/Korallen-und-Wirbellose/WYSIWYG-Originale/Anemonen/Phyllodiscus-semoni-Feueranemone-colored-L-Originalfoto::26760.html
A ja myślałem , że niezbyt ciekawy jest . Ale się myliłem . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Takie pytanko w moim temacie o wpływ fitoplanktonu na życie w baniaku , przy większej ilości fito od standardowej . Jak już wyżej pisałem lałem stężone , teraz nie mailem czasu i leje w litrach 😁 . Oczywiście nie pytam o siurki , tylko dojrzałe fito z zerową zawartością azotanów i fosforanów . Co się dzieje w moim zbiorniku to wiem i nie ma zakwitu fito jak by każdy pomyślał 🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
37 minut temu, Ariel napisał:

Takie pytanko w moim temacie o wpływ fitoplanktonu na życie w baniaku , przy większej ilości fito od standardowej .

Jakoś tak, to szło …🤗😜🤭

https://www.bryk.pl/wypracowania/biologia/ekologia/1001637-ekosystemy-morskie.html

i teraz kombinuj 😂😂😂

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
15 godzin temu, Osmodeusz napisał:

Jakoś tak, to szło …🤗😜🤭

https://www.bryk.pl/wypracowania/biologia/ekologia/1001637-ekosystemy-morskie.html

i teraz kombinuj 😂😂😂

No kombinuje 😋 . Bo zużyłem 30 l ciemnego fito w tydzień i coś zauważyłem 🤔 i nie chodzi mi o zakwit . 😜 , teraz będę lał po 1 litr dziennie .

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
4 godziny temu, Ariel napisał:

No kombinuje 😋  .

Ja wiecznie🤗

i teraz, czy tlenek żelaza, to bardziej produkt akwarystyczny (PO4).

Czy np. budowlany (barwnik do betonu)?

aktywowany tlenek glinu, osuszacz powietrza?

czy np. Phos Guard, w innej cenie?

😎🤗😂
 

a tych zajawek, mam więcej 😂
oczywiście mamy produkty dedykowane, do akwarystyki morskiej, ale…

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
1 godzinę temu, Osmodeusz napisał:

Ja wiecznie🤗

i teraz, czy tlenek żelaza, to bardziej produkt akwarystyczny (PO4).

Czy np. budowlany (barwnik do betonu)?

aktywowany tlenek glinu, osuszacz powietrza?

czy np. Phos Guard, w innej cenie?

😎🤗😂
 

a tych zajawek, mam więcej 😂
oczywiście mamy produkty dedykowane, do akwarystyki morskiej, ale…

Dobrze że jesteś na forum 😁 , bo tak to ja bym był dobrze p….. , a tak to tylko jestem p…. . 😜 . Jak czytam , że ktoś leje fito w ilości  50ml na 200 , lub nawet 500 l a ja na 300 zużyłem 30l w 6 dni to coś jest ze mną nie tak . Ale skutki są w gąbkach , jedne padły a inne są dużo większe , rurówki są większe , glony wyższe dostały po d*pie mimo lania azotanow i fosforanów w ilości 3x od tego co było wcześniej , nawet skorzystałem z twojej rady co była wyżej 😉 , mimo to chce zakupić jeszcze 1-2 odmiany fito i samemu dozować . Przejdę chyba bardziej na lps , bo miękkie przy ilości światła słabo wyglądają . Ale lps całkiem fajnie , biorąc pod uwagę stan w jakim brałem . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jest NAS więcej … 😂😂😂
Tylko z kim podyskutować 🤗

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
20 minut temu, Osmodeusz napisał:

Jest NAS więcej … 😂😂😂
Tylko z kim podyskutować 🤗

Niewiem 😶 . Ja zbyt późno zaczęłem . Może jeszcze nadrobię . Lata stracone nie zostaną odzyskane .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dziś była podmiana , 36l o tym samym zasoleniu i temperaturze co w baniaku , dodałem trochę żelaza i fito . Doszły 4 sps które pewnie nie przeżyją , mają dziury i wszystkie są brązowe . Są to 4 akropory , w kiepskim stanie . W dodatku podstawki pod nie to zwykłe kamienie polne . Ujek wie kto to zrobił , ale takie coś dostałem . Pewnie i tak padna . Jeszcze jedno , jeśli kogoś obraziłem to przepraszam . Za zwrócenie uwagi bardzo dziękuje .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

https://youtu.be/gDhHU58_5nw

Króliczek ma już prawie 15cm Jak Sie wyciągnie i wtedy jest śliczny,  bo za małą głową ciągnie za sobą wielkie 3 litery 

 

20220222_160331.jpg

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Mała aktualizacja , ostatnio miałem urlop jednak spędziłem 4 dni dłużej w domu niż myślałem z powodu akwaria.  Samiczka nemoka przestraszyła się i uderzyła w skalę bokiem , zrobiła się mała ranka po czym przestała jeść i padła.  Na dodatek po urlopie robiłem przycinke glonów w baniaku i nie wiem jakim cudem , ale pękła mi skała w 2 miejscach na dole i gdybym jej nie złapał , to nie miał bym bocznej szyby . Nie chciałem jej dalej kleić bo potem miał bym więcej kleju niż skały więc poszła do sumpa . Przy okazji wyczyściłem  przednia szybę w sumpie i go odmulilem . Odmulilem również kilka razy te trochę piachu co mam w głównym , był dość czysty bo robie to często. No3 przez usunięcie części glonów przy przełożeniu skały podskoczyło z 2 do 5 i po4 zaczęło być wykrywalne . Dziś ma przyjść ceramika która zamówiłem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@Osmodeusz dzięki. 

Niedługo czeka mnie wymiana prefiltrów i żywicy,  wszystko leży już w szafce . Zostały wymienione t5 na same blue plus . Mam teraz tak zrobione ustawienie skały,  że w kilku miejscach jest ciemniej , więc albo jedna skała wyleci i drugą przestawię bardziej na środek baniaka , albo będą tam jakieś zoaski . Plan zakupienie kilku lps , chociaż biorąc pod uwagę podwyżki za wszystko , zaczynam juz odczuwać w portfelu baniak . Na razie mam podwyżkę za prąd o 70% , ale znajomy dostał 400% podwyżki i na drugi dzień zlikwidował baniak . Zobaczymy jak będzie , bo jeśli ja będę miał tyle do płacenia co on , to przejdę na słodkie puki się to wszystko nie unormuje . Mimo małej ilości glonów w sumie nie mam problemu z no3 i po4 . 

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
3 godziny temu, Ariel napisał:

Zobaczymy jak będzie (…)

puki się towszystko nie unormuje

Dobrze już było …

plus taki, że zostaną „zapaleńcy”

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×