Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc

Poczatkujacy wiec mam wiele pytan ale w tym momencie jedno :) . Czy pompa w sumpie ma chodzic caly czas ( czy wylaczac ja np. Wieczorem itp ) wiem ze jest to filtracja i podmianka wody ale warto spytac .

Dziekuje i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, pokiprzerixon napisał:

Czesc

Poczatkujacy wiec mam wiele pytan ale w tym momencie jedno :) . Czy pompa w sumpie ma chodzic caly czas ( czy wylaczac ja np. Wieczorem itp ) wiem ze jest to filtracja i podmianka wody ale warto spytac .

Dziekuje i pozdrawiam

Woda ma za***rdalac 

Bakterie potrzebuja ruchu wody w miejscu którym się osądzają i funkcjonują ta woda musi cały czas krążyć przez miejsce w którym osadzone są bakterie, inaczej one zginą, skisnie zwyczajnie

Aczkolwiek nawiązując do tematu widzę podejście do swiezakow, ja nim byłem i jestem ale wracając do początków to tak okrutnych odpowiedzi nie dostawałem(aż nie chce mi się wejść w post, czytać i szukać) jak dostają ludzie teraz. 

Jeden chce zacząć, pyta o jedno, drugi zaczął za szybko i musi to ogarnąć. Są różne przypadki, a to jest forum i trzeba sobie pomagać. 

Na Facebooku można sobie cisnąć bo to jest miejsce do tego i przy okazji robi się wesoło a forum z reguły dla niektórych jest anonimowe i ma określony cel. 

 

Słabo chyba moim zdaniem. 

 

Edytowane przez Bart1996

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Inaczej 24/h przez całe istnienie akwarium, jedynie przy podmianie wody wyłącznie wskazane lub mycie pompy raz za 6mies. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
11 godzin temu, Bart1996 napisał:

Aczkolwiek nawiązując do tematu widzę podejście do swiezakow, ja nim byłem i jestem ale wracając do początków to tak okrutnych odpowiedzi nie dostawałem(aż nie chce mi się wejść w post, czytać i szukać) jak dostają ludzie teraz

Bez przesady ja również zadałem pytanie , patrząc na moje posty w tematach początkujących , zawsze staram się pomagać a nie odstraszać . 
 

 

11 godzin temu, Bart1996 napisał:

woda musi cały czas krążyć przez miejsce w którym osadzone są bakterie, inaczej one zginą, skisnie zwyczajnie

Beti odpowiedziała jak wyglada sprawa pracy i serwisu .

Część odpowiedzi jest , coś jeszcze ? 
 

Proste pytanie można ładnie odpowiedzieć nie wnikając w szczegóły .

12 godzin temu, pokiprzerixon napisał:

Poczatkujacy wiec mam wiele pytan ale w tym momencie jedno

Może chcesz wiedzieć cis jeszcze ? Serwis sumpa , stan wody itp . ? Można to ładnie opisać , tu lub dodac w dziale filtracja . I jeśli nikt się nie pofatyguje to zrobię to przy najbliższej okazji . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Ariel napisał:

Bez przesady ja również zadałem pytanie , patrząc na moje posty w tematach początkujących , zawsze staram się pomagać a nie odstraszać . 
 

 

Beti odpowiedziała jak wyglada sprawa pracy i serwisu .

Część odpowiedzi jest , coś jeszcze ? 
 

Proste pytanie można ładnie odpowiedzieć nie wnikając w szczegóły .

Może chcesz wiedzieć cis jeszcze ? Serwis sumpa , stan wody itp . ? Można to ładnie opisać , tu lub dodac w dziale filtracja . I jeśli nikt się nie pofatyguje to zrobię to przy najbliższej okazji . 

Zrobić jeden temat w dziale dla początkujących w którym znajdzie sie każda rzecz na tym etapie, ale trzeba by to dobrze przemyslec aby uwzględnić wszystko 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
4 minuty temu, Bart1996 napisał:

Zrobić jeden temat w dziale dla początkujących w którym znajdzie sie każda rzecz na tym etapie, ale trzeba by to dobrze przemyslec aby uwzględnić wszystko 

Zawsze się o czymś zapomni , ale trzeba temat ogarnąć . Musi być dość prosto i zrozumiale opisane . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Ariel napisał:

Zawsze się o czymś zapomni , ale trzeba temat ogarnąć . Musi być dość prosto i zrozumiale opisane . 

Generalnie po części byłem zdecydowany się tego podjąć ze względu na to że jest to krok za mną, i mógłbym to ubrać w słowa i działania jakie ja podejmowalem na początkowych etapach

Doświadczenie jakieś byle jakie z mała szklanka posiadam, odpalilem teraz większe jak zawsze nie odbędzie się to bez uwag i błędów ale na ta chwilę wydaje mi się, że błędu nie popełniłem, jakoś to dźwigam i jako że mój staż jest mały, jestem na bieżąco z tematami dla początkujących. 

Problem w tym, że JA napewno czegoś nie uwzględnie, bo czegoś nie zrobiłem bądź cokolwiek innego. Do tego musi podejsc doświadczona osoba. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Temat można oprzeć o prostą filtrację w sumpie czyli wata / skarpeta / jakieś złoże ( ceramika / skała ) / grzałka / pompa / dolewka / bez wodotrysków typu reaktory itp . Większość baniaków na początku jest robiona prosto a dodawanie poszczególnych elementów nie da autorowi tematu możliwości skończenia go . Zawsze coś będzie nowego co można dodać , ale podstawy da się opisać . Trzeba temat przemyśleć . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji przykladowa obsadę można uwzględnić do danych litrazow i unikniemy pytań " jakie zwierzę do 50l", albo " Co jeszcze mogę wrzucić do 100 bo mam : ....., ..... . 

Dodatkową pewnie cenna informacja będzie oświetlenie. Fajnie by było opisać dlaczego i po co, przy okazji można podać przykładowe lampy do nano rafek, 100l, +200 🤷‍♂️ bo pewnie znajdzie się ktos kto zażyczy sobie model lampy, pomijając moc ale to też by trzeba uwzględnić. 

Spiszmy wstępny wzór w tym poście skoro już się zaczął, na podstawie tego powstanie post i na końcu poprosimy admina o usunięcie posta w którym właśnie się znajdujemy 

Będzie masa czytania i jeszcze większa masa pracy nad tym, ale czego się nie robi, prawda? 😁 

Przynajmniej jeden temat uwzględni 17 innych, będzie czarno na białym, przy tym unikniemy spięć, nerwów i niepotrzebnych dyskusji 🤷‍♂️

Edytowane przez Bart1996

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Tu zaczną się schody , bo różni ludzie i różne przemyślenia i opinie . Trzeba by najpierw opisać co i jak z kilkoma forumowiczami i jeden musiał by to zebrać w całość i napisać temat . I lampy lampami , ale jeszcze wymiary baniakow . Więc może pod standardy , oraz pod baniaki renomowanych firm ? Był by bardzo rozległy temat i napisanie części zajęło by mnóstwo czasu . 

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Panowie, temat kiedyś zaczęty 

Wystarczy poprosić modów, o ogarnięcie bo cześć linków już nie aktualna, i działajcie 🤗

Powodzenia

P.S  Nawiasem mówiąc forum pełne jest, odpowiedzi - wystarczy poszukać 

 

 

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
2 godziny temu, Osmodeusz napisał:

P.S  Nawiasem mówiąc forum pełne jest, odpowiedzi - wystarczy poszukać 

Nie wiem czy zauważyłeś , ale sporo powinno być na samej górze a nie gdzieś zakopana . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Ariel napisał:

Nie wiem czy zauważyłeś , ale sporo powinno być na samej górze a nie gdzieś zakopana . 

👍👍👍👍👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Ariel napisał:

sporo powinno być na samej górze 

podpięte :)

W dniu 21.09.2021 o 19:47, pokiprzerixon napisał:

Czesc

Poczatkujacy wiec mam wiele pytan ale w tym momencie jedno :) . Czy pompa w sumpie ma chodzic caly czas ( czy wylaczac ja np. Wieczorem itp ) wiem ze jest to filtracja i podmianka wody ale warto spytac .

Dziekuje i pozdrawiam

Pompa powinna chodzić prawie cały czas, wspomniane podmianki, czasami karmienie mogą stać się powodem wyłączenia "obiegu" .
Choć są i tacy co wyłączali ją w okresie nocnym bo woda "chlupała". Jednak tej praktyki nie polecam.
Co do całej reszty tematu... nie przejmuj się

Nie ma głupich pytań, a że czasami ludzie są niecierpliwi by odpisać po raz kolejny podobne rady (jak sam się domyślasz na temat dotyczący podstaw). Cóż
po kilku latach sam zaczniesz czytać i wręcz robić doktoryzację co by tu zrobić aby pomóc a nie uśmiercić... albo odwrotnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×