Skocz do zawartości
Tegesik77

Klej do korali

Rekomendowane odpowiedzi

Cyjanoakrylu w formie żelu. Ale nakładam go poza wodą na szczepkę/bądź podstawkę na której znajduje się szczepka i dopiero wówczas szczepkę przytykam w docelowym miejscu do uprzednio oczyszczonej skały...
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W google jak wpiszesz Coral Glue to znajdzie ci sporo klei dedykowanych jak np. Seachem Reef Glue, Maxspect Coral Glue, Obecnie kleje sygnowane są również przez poszczególne sklepy. Teoretycznie daje to potwierdzenie iż klej nadaje się do klejenia koralowców i nie wydziela nic do wody.

Sam kleiłem poza markowymi produktami m.in Kropelka w żelu, Tadam, Patex w żelu, Locttite - niestety nie pamiętam numeru, Parafix 3454. Czyli ogólnie przekrojówka klejów cyjanoakrylowych dostępnych na rynku. Co się sprawdziło najlepiej... w kategorii cena/jakość zwycięża u mnie płynny szewc czyli klej Tadam. Fajne opakowanie, nie zasycha zbyt szybko, a przy tym nie muszę co chwilę otwierać kolejnego kleju.

Sam klej to połowa sukcesu klejenia szczepek... uważaj na błonę powstającą przy wodowaniu podklejonej szczepki, oraz zadbaj o dopasowanie i oczyszczenie miejsca pod szczepkę. Klej cyjanoakrylowy wiąże pod wodą, a kontakt z wodą powoduje iż sam klej na powierzchni zastyga w sposób błyskawiczny. Porcję kleju nanoś na szczepkę poza wodą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
13 godzin temu, Tegesik77 napisał:

Czyli np. Kropelka w żelu będzie odpowiednia? 

Określ jeszcze, jakie koralowce chciałbyś przykleić.

Bo np. dla przykładu, klejenie miękkich pod wodą, może okazać się nie lada wyzwaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Osmodeusz napisał:

Określ jeszcze, jakie koralowce chciałbyś przykleić.

Bo np. dla przykładu, klejenie miękkich pod wodą, może okazać się nie lada wyzwaniem

Dla mnie klejenie miękkich mija się z celem, każdego jakiego miałem przyrosl się w ciągu 2dni 

Ja do klejenia tkanki do podstawki/skały używałem loctite natomiast korale typu Seriatopora, echinopora, euphyllia szkielet na klej dwuskładnikowy 🤷‍♂️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.08.2021 o 20:06, Tegesik77 napisał:

Witam. Jakiego kleju używacie do klejenia korali pod wodą? 

14 minut temu, Tegesik77 napisał:

Dziękuję bardzo za odpowiedźi będę kombinował coś przykleić. 

Ja kleilem pierwszy raz wczoraj i jest Ok, użyłem kropelki w żelu 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja używam tylko milliput, przynajmniej trzyma, te żelowe to chwilowo dobre rozwiązanie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.08.2021 o 20:06, Tegesik77 napisał:

Witam. Jakiego kleju używacie do klejenia korali pod wodą? 

W dniu 7.08.2021 o 19:55, Tegesik77 napisał:

Dziękuję bardzo za odpowiedźi będę kombinował coś przykleić. 

Ja kleilem pierwszy raz wczoraj i jest Ok, użyłem kropelki w żelu 

Ja próbowałem kleić kropelka i efekty były krótkotrwałe, po kilku godzinach szczepki się odkleiły, wiec zostawiłem je wolno k liczę ze same przyrosną

Coś mnie tu pomielilo, jeszcze raz powtórzę, po kilku godzinach szczepki oderwały się od skaly, choć pierwsze wrażenia były ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Miękkie za bardzo się „ślinią”, i przyklejenie ich cyjanoakrylem graniczy z cudem.

Tu sprawdzają się metody na „gumkę” lub przygwoździć do skały, igłą iniekcyjną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Osmodeusz image.png.63e4edcb5b87e024ea39119381294c4d.png
ileż tu igieł i to z nylonu... a są też wersje z trzpieniem ze sztywniejszego tworzywa. Znika ryzyko rdzewienia zagubionej igły. A dodatkowo można bez gumki.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
5 godzin temu, chwialek napisał:

A dodatkowo można bez gumki.

Można😜

ale ja tam nie ryzykuje😂 

Do tego mam już traumę, po zakupie damskich skarpetek nylonowych (mina ekspedientki bezcenna) więc próbując kupić szczotkę do włosów, z moją fryzurą - czuł bym się w ciul, nie zręcznie 😂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×