Skocz do zawartości
MatrikPL

Oswietlenie led dla akwarium 150 x 55x55

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie proszę doradźcie jakie oswietlenie do akwarium o wymiarach 150x55x55 tak by móc hodować nawet najbardziej wymagające sps budżet 6-8 tyś 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko ten serwis... ATI.

W kwocie zmieścisz 2x coral care philips. Lub po niewielkim naciągnięciu budżetu 2x orphek atlantik.

Ale przemyśl rozmiar akwarium 150x70x60... i wówczas docelowo 3 lampy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Slider - masz kartę gwarancyjną do lampy ? Polską instrukcję obsługi ? Powermodule serwisowany jest w DE - dystrybutor na Polskę nie ma zasilacza zastępczego... A w niemczech podobno covid, lockdown, opóźnienia, święta itd. 8 tygodni później lampa zabłysnęła ponownie i to nie dzięki dystrybutorowi... Ale działa świeci i jest rewelacyjną lampą. Tylko ten serwis. Lampa zakupiona w 2021r... dobrze że mam własny backup również ATI, bo o lampie zastępczej - zapomnij tu poległ sprzedawca oraz dystrybutor. A tak łatwo można było wyjść z twarzą z całej sytuacji.
 
Sunpower-y serwisowane są w kraju, można powiedzieć na miejscu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
2 godziny temu, chwialek napisał:

A w niemczech podobno covid, lockdown, opóźnienia, święta itd. 8 tygodni później lampa zabłysnęła ponownie i to nie dzięki dystrybutorowi.

Z tymi opóźnieniami w DE to się zgadzam w 101% , ale lampa jest konkret . I do serwisu przed tym badziewiem nic nie miałem . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Slider - masz kartę gwarancyjną do lampy ? Polską instrukcję obsługi ? Powermodule serwisowany jest w DE - dystrybutor na Polskę nie ma zasilacza zastępczego... A w niemczech podobno covid, lockdown, opóźnienia, święta itd. 8 tygodni później lampa zabłysnęła ponownie i to nie dzięki dystrybutorowi... Ale działa świeci i jest rewelacyjną lampą. Tylko ten serwis. Lampa zakupiona w 2021r... dobrze że mam własny backup również ATI, bo o lampie zastępczej - zapomnij tu poległ sprzedawca oraz dystrybutor. A tak łatwo można było wyjść z twarzą z całej sytuacji.
 
Sunpower-y serwisowane są w kraju, można powiedzieć na miejscu.

Ja kupiłem w Acroporze w Wawie. Jak mi się zepsuł zasilacz to na czas naprawy z Acropory dostałem nieodpłatnie lampę zastępczą. Jak dla mnie super obsługa. Paragon jest gwarancją- tak dla przypomnienia.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
W dniu 17.07.2021 o 18:55, MatrikPL napisał:

Witam serdecznie proszę doradźcie jakie oswietlenie do akwarium o wymiarach 150x55x55

A jeszcze tak dodam od siebie , bo następna moja lampa po przemyśleniach będzie coś w stylu Giesemann vervve i Giesemann stellar hybryd . I tu wyjaśnienie dlaczego , pierwsza lampa to Led 185W sterowana przez bluetotch , naprawdę dobre światło , a druga to t5 i czemu tak . A No dlatego , bo do ciebie zmieści się więcej , ale 2 x vervve i 1 x stellar powinien świetnie się sprawdzić , a jak mało to potem dokupisz jeszcze jedną . I jeśli jedna lampa się spali , to reszta nadal swieci . Nie ma problemu z wysłaniem lampy do serwisu , bo wszystko padnie . Ale to tylko moje zdanie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Slider napisał:

Paragon jest gwarancją- tak dla przypomnienia.

Paragon jest dowodem zakupu.Warunki gwarancji z niego nie wynikają. Gwarantem jest serwis na polskę. To nie rękojmia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie za krótka :) 80W świetlówka przy 150cm baniaka jest optimum doświetlenia. Miałem 54w mam 80w widzę gdzie tkwi ten szczegół.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.09.2021 o 05:28, chwialek napisał:

Będzie za krótka :) 80W świetlówka przy 150cm baniaka jest optimum doświetlenia. Miałem 54w mam 80w widzę gdzie tkwi ten szczegół.

80w będzie wystawać poza obrys akwarium a ta z 54w jest do akwarium max 165cm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
31 minut temu, MatrikPL napisał:

80w będzie wystawać poza obrys akwarium a ta z 54w jest do akwarium max 165cm

ATI ma 148x41,5x6 i 6x80W t5 + 4x75W Led czyli 480 t5 i 300 Led programowanie przez Wifi 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Ariel napisał:

ATI ma 148x41,5x6 i 6x80W t5 + 4x75W Led czyli 480 t5 i 300 Led programowanie przez Wifi 

I to jest fajna propozycją......tylko mało filmików jak to świecie muszę popatrzeć i rozważyć bo tu przewaga mocy t5 w porównaniu do ps pandora gdzie przeważa led

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Lampa jest fajna i dobrze wykonana . Sterowanie też dobrze działa , nowe wersje ładniej świecą , bo ledy zmienili . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.09.2021 o 20:34, Ariel napisał:

Lampa jest fajna i dobrze wykonana . Sterowanie też dobrze działa , nowe wersje ładniej świecą , bo ledy zmienili . 

No i dodatkowy plus co by nie mówić w postaci ceny w porównaniu do PS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
W dniu 18.09.2021 o 10:40, MatrikPL napisał:

No i dodatkowy plus co by nie mówić w postaci ceny w porównaniu do PS

Dodatkowy plus . Akurat cen polskich producentów nie znam , zbyt mocno na drobiazgach się zawiodłem . Nawet nie chodzi o wykonanie , ale każdy ma swoje zdanie . Na świetle nie oszczędzaj , to dla mnie podstawa . Lepiej też kilka W więcej niż mniej , bo tu akurat dużo problemów powstaje . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MatrikPL - będziesz zadowolony z wyboru :)

Podpowiem iż oryginalnie wgrane ustawienia pozostawiają niewielki niedosyt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×