Skocz do zawartości
chwialek

Zamienniki pomp Nyos

Rekomendowane odpowiedzi

Pompy rzecz która potrafi ulec uszkodzeniu, czy to przez zablokowanie wirnika i przypalenie uzwojenia czy też przez uszkodzenie kabla zasilającego.

Pompy oryginalne cenami potrafią zaskakiwać, ale nie oszukując siebie nawzajem możemy dojść do szybkiego wniosku iż wiele z nich jest brandowanych logiem a w rzeczywistości wnętrze, obudowa są sprzedawane pod kilkoma/kilkunastoma nazwami.

W moim przypadku los zmusił mnie do wymiany pompy w NYOS TORQ
Sami oceńcie czy dobre mam przypuszczenia...
large.20210605_211944.jpg.e1e1ff29d1fd1e

Pompa widoczna po lewej bez loga - to oryginał zamontowany w Torq.
large.20210605_211930.jpg.e38c8ef7519fb4
pompa od strony tylnej wygląda bliźniaczo podobnie.
large.20210605_211936.jpg.0775c9ae9011bb

We wnętrzu również nie doszukałem się różnic... Co więcej - dekielek z logiem producenta NYOS w moim przypadku zamontowany był na wcisk, w przypadku OASE troszkę trzeba się postarać bo dekielek jest "doklejony". Poza tą małą różnicą techniczną więcej różnic nie dostrzegłem P&P w sposób pozytywny zostało podmienione.
Nie wiem ile kosztuje oryginał pompy do Dock Nyos bo nie doczekałem się wyceny ale koszt zamiennika jaki tam wpasowałem to obecnie 108PLN. Czy było warto ... filtr działa a wyceny oryginału dotąd nie otrzymałem.


Czeka mnie jeszcze wymiana pompy w Quantum 220 ale tu sprawa nie wygląda już tak jednoznacznie...
Pompa: Quantum 5.0
Pobór powietrza: max. 2200 l/h
Moc: 22 W
tyle podpowiada producent... a więc niewiele jeśli chodzi o zamiennik. Zdaję sobie sprawę iż P&P to będzie tylko w oryginale... ale mi zależy na motor-blocku... a ten napewno podejdzie od innej konstrukcji łopatkowej. Tylko której?...

OASE 2000l/h czy więcej ? Pobór W przy pompie igiełkowej będzie inny niż przy łopatce... może ktoś to przeszedł praktycznie i podpowie...

Podczas poszukiwań odpowiedzi i analizie samych pomp OASE wychodzi jeden kwiatek...
Pompy OptiMax 2000, 2800, 4000, 5000 mają identyczne rozmiary zewnętrzne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×