Skocz do zawartości
AnT

Fluval Flex Saltwater Aquarium Kit, 123 L (32.5 US Gal)

Rekomendowane odpowiedzi

Gość
4 godziny temu, Osmodeusz napisał:

Także Daniel, do Ariela dzwonić trzeba 🤭😜 😀

Albo czytać tematy 🤣

Tak , jest orginalnie miejsce na dwie belki , uchwyty pod drugą też są , jedna ma 42W i sterowanie jest z telefonu za pomocą aplikacji . Orginalnej belki nie ma w sklepach , trzeba zamawiać . Jest na miejscu inna dodatkowa , ma tą samą długość , ale o 10W mniejszą moc . Odpieniacz jest osobno , ponoć słabo pieni i jest głośny . Zmieści się Tunze 9001 i kilka innych . Pompa obiegowa obiegowa mieści się starsze jebao 2500l/h i nowe 2000l/h , ja mam Aqua medic 2000 . Myślałem by dać 3000 ale nie wejdzie , szerokość panelu jest za mała , bo w środku są wzmocnienia . Pompa Maxspect Jump też nie wejdzie , brakuje jakieś 5mm . Za to weszło mi w panel sporo gratów , czujniki dolewki Tunze , uchwyt do automatycznej dolewki , grzałka i czujnik temperatury , jakieś 2 litry mediów biologicznych , gąbki jako prefiltr i jeszcze mam miejsce na węgiel i inne graty . Przednia szyba jest gięta , ale zniekształcenia są minimalne na środku , reszta jest normalnie . Panel jest jak do słodkiego , ciągnie góra i dół po bokach , potem środkiem . Pokrywa lekko wygina się na środku pod wpływem wody i ciepła , dokładnie przy szybie , ale prawie tego nie widać . Nie trzeba ściągać pokrywy by mieć dostęp do panelu . Jeśli ktoś decyduje się na inną lampę  bo ma , to lepiej wybrać model do słodkiego , bo prócz lampy reszta jest identyczna . Jeśli jednak chce się orginał , to po dodaniu drugiej lampy przydało by się w odłóż pokrywy na srodku po między lampami wywiercić otwory . Desing by nie ucierpiał , a było by dobre odprowadzenie ciepła . Dolewkę RO trzeba dokupić osobno , do puki miałem pokrywę to miałem na tylnej szybie taką dolewkę , którą wiesza sie na szybie ( taka z butelką ) ja miałem Aqua medic , ale są rożne , teraz mam bez pokrywy i dolewka jest Tunze  . Rant szyby i tył oklejony jest folią , co bardzo mi się podoba . W moim temacie jest ten właśnie zbiornik , były też mniejsze modele . Do lampy Led jeśli ktoś chce zdjąć pokrywę i za pare groszy rozbudować oświetlenie , to są linki do dokupienia . Ja do tej lampy dołożyłem 2x24W t5 od ATI i uzyskałem bardzo dobre oświetlenie , które bardzo dobrze oświetla cały zbiornik i ma świetne kolory . Do tego 2 odbłyśniki ( przemalowałem na czarno ) i jest super lampa . Mam wschody i zachody z Led a t5 steruje włącznik czasowy . Orginalne gąbki są bardzo gęste i szybko się zapychają , zmieniłem je na takie co można kupić na metry o większej średnicy oczek i mam spokój na dłużej . Przydaje mi się to podczas urlopu . 
Pewnie można jeszcze coś dodać , w razie czego to pytać śmiało .  

 

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panorama w pionie? Czyścik w rodzaju tunze? A może inny patent do czyszczenia krzywizny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

By przerobić filtrację można dodać jeszcze takie coś jak intank media basket. Najlepiej zrobić samemu , bo cena powala .

59 minut temu, chwialek napisał:

A może inny patent do czyszczenia krzywizny?

Takie zaokrąglone ma sera , dennerle i jeszcze kilka innych firm . Ja teraz mam wszystko na patyku☺️ . Gąbka na patyku i żyletka 😂 , do przedmuchania skały pipeta i do karmienia też.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ariel

To jest ciekawe :) co  podesłałeś .

SHELVES__08077.1620851386.jpg?c=2

 

Tylko gdzie to dostać ?  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
12 minut temu, AnT napisał:

Tylko gdzie to dostać ?  

W USA od ręki , ale widziałem też na niemieckim ebayu i amazonie . Tylko do tanich to nie należało . Myślałem by samemu zrobić z plexy , kupić klej do niej a otwory wyciąć i powiercić to żaden problem . A cena wtedy spada o 90% . Wymiary to też nie problem , bo można wziąć z baniaka , lub z neta . Bo wcześniej jak szukałem , to znalazłem bez problemów .

https://www.ebay.de/itm/162843408050 
 

ten na górze jest trochę inny , ale pasuje do 54l i 123l a ten na dole też trochę się różni .

https://www.ebay.de/itm/164023805998?_trkparms=aid%3D1110006%26algo%3DHOMESPLICE.SIM%26ao%3D1%26asc%3D20191002094254%26meid%3D1bbe7dedb0ca4f4c84b6bdcc7ba5045f%26pid%3D100891%26rk%3D2%26rkt%3D6%26sd%3D162843408050%26itm%3D164023805998%26pmt%3D0%26noa%3D1%26pg%3D2332490%26algv%3DDefaultOrganic&_trksid=p2332490.c100891.m5206
 

jest tego dużo . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
19 minut temu, chwialek napisał:

A to ?

Nie mam pojęcia jakie to ma wymiary , bo miejsce na media wyglada tak 

447E6D2F-FE36-48DF-81FE-CAC15E6856DD.thumb.jpeg.0ea1c5dd980f4b24e1d67b74df46ee8a.jpeg

na tym zaokrąglonym na dole opiera się orginalnie gąbka , woda z pierwszej komory przepływa bokiem i leci w dół za to zaokrąglenie i tam jest przejście do komory pompy . Niby lipa , ale działa . Jak bym nic nie lał do baniaka , to miał bym azotany zerowe . Ja na te zaokrąglenie dałem kratkę restrową i od lewej strony jest gąbka a potem do pełna ceramika .

Na upartego wystarczy samemu z plexy dociąć dół i ponawiercać otwory , dokleić boki i półki z otworami i mamy to samo . Ale zamiast 50-60€ lub funtów , bo to zależy gdzie kupimy , zapłacimy jakieś 20€ . Tylko tak ładnie nie będzie .

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
5 godzin temu, AnT napisał:

taki bajer jeszcze jest . 

Lampe UV już widziałem , jest już jakiś czas na rynku i ponoć dobrze się sprzedaje . 
 

Jeszcze dopisze o orginalnej lampie fluvala poprzednie modele nie były sterowane , tylko włącz i wyłącz za pomocą programatora czasowego ( do kupienia osobno ) . Potem w następnym modelu można było dokupić sterownik , a ta lampa ma już wszystko wbudowane . Jedyne co można o niej napisać , że na 100% mocy swieci na biało i niebieskiego nie widać , by mieć trochę niebieskiego trzeba kolor biały zmniejszyć o połowę . Mi to nie przeszkadza i inni producenci robią tak samo , ale nie wszyscy . I jeśli ktoś się zdecyduje na 2 belki to światła starczy w zupełności . 

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×