Skocz do zawartości
Noform

shadow tank czyli powrót syna marnotrawnego

Rekomendowane odpowiedzi

Zapomniałbym o pierwszej rybce jaką mamy ;) 

mandarynek.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obiecałem sobie że to ma być pierwsze akwarium niefoto które będzie aktualizowane na dobre i na złe. Więc z bólem muszę sie podzielić złymi wieściami nasza  Scleronephthya w ciągu 10h zaczęła umierać i nie mam pojęcia czemu. Znalazłem blisko niej muszle ślimaków osiadłych i zastanawiam sie czy nie mogła zostać poparzona, ehh a tak sie cieszyłem z przyrostów. Jednak miękkie niefoto to jest naprawdę najwyższy poziom trudności u  korali 

image.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sclero odrzuciła uszkodzoną tkankę i chyba się już zagoiła bo zaczęła sie otwierać na nowo. Ciekawe czy serio ślimaki osiadłe mogą aż tak uszkodzić korala, mam też teorie że usuwając je nożykiem mogłem ją najechać i dlatego tak sie stało ale tego sie nie dowiemy. Oby wróciła do pełni zdrowia :D 

image.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
2 godziny temu, Noform napisał:

Ciekawe czy serio ślimaki osiadłe mogą aż tak uszkodzić korala

Nie ma takiej możliwości 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no cóż to ciekawa sprawa o co jej może chodzić. Będę ją obserwował 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybka fota po powrocie do domu i przeczyszczeniu szyb. Po4 skoczyło do 0,4 więc szykuje sie większa podmiana. Guaigorgia sie troszkę pozamykała i zastanawiam sie co może być przyczyną ale mam wrażenie że fistula ją poparzyła bo nocą ma naprawdę długie macki. A co do sclero to rozmawiałem z paroma ludźmi i ślimaki osiadłe niby faktycznie mogą poparzyć mocno delikatniejsze korale, co nie zmienia faktu że no wygląda jeszcze gorzej ale jak mi sie nie uda z nimi to nie mam zamiaru sie mocniej bawić w miękkie NP po za jakimiś chilli coral. 

akwarium.jpg

fistula.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dobrze na szczęście, pokarmu ode mnie nie je ale mamy tyle żarcia na szybach i wszędzie że jest grubiutki i ciągle coś skubie.  Bardzo sympatyczna rybka i "chodzi" gdzie sie da. Ale ciężko mu zrobić zdjęcie bo dość płochliwy jest mimo wszystko 

obraz_2021-08-04_125141.png

W sumie widzę że nie dawałem zdjęcia chilli corala w ogóle. No już z 2 miesiące u mnie jest i tak widocznie zwiększył objętość. Martwi mnie troszkę guaigorgia bo jest dość długo pozamykana ale mam wrażenie że mogę mieć strasznie mało jodu w akwa bo zoa też mam tak przymknięte niektóre. Może ten gatunek gorgonii ma większe wymagania jodu niż inne  

obraz_2021-08-04_125432.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Godzinę temu, Noform napisał:

Może ten gatunek gorgonii ma większe wymagania jodu niż inne  

A przyjrzyj się jej dokładnie, czy przypadkiem jej gałęzie nie są pokryte czymś, na kształt „filmu”

I „przeleć ją” między palcami

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie też tak robiłem więc nie wydaje mi sie, zawsze przedmuchuje gorgonie  jak sie zamykają. 😕 No nic test ICP już mam kupiony więc w przyszłym tyg wyślę do fauna marine :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
W dniu 4.08.2021 o 18:36, Noform napisał:

nic test ICP już mam kupiony więc w przyszłym tyg wyślę do fauna marine :D 


I cóż wykazały testy?

czego za mało, że zwierzaki marnieją ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wysłałem jeszcze, ale ogólnie marnieją to za dużo powiedziane bo tylko jedna marudzi i to była kupiona w złym stanie. ;)  Za to cladopsammia robi trzecią główkę. Dzisiaj już widać było nawet macki z niej wystające. To bardzo cieszy bo to nasz pierwszy kupiony koral  po długiej przerwie 

obraz_2021-08-17_175040.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Czyli Scleronephthya, gorgonie i reszta, wróciły do formy?

To pewnie cieszy, wiadomo już co było przyczyną, nagłej utraty formy? (diagnoza)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta Scleronephthya zaczęła o dziwo odbudowywać polipy mimo że byłem pewien że już po niej. Popytałem kilku osób i dalej potrzymali to że ślimaki osiadłe mogą mocno poranić korala szczególnie delikatnego więc to by pasowało. Co do guaigorgii to jestem prawie pewien że była za bardzo wychudzona jak do mnie przyszła i już było za późno na ratunek ale to pozostaje w sferze domysłów. ICP oczywiście i tak zrobię bo już mam kupione ale nie miałem okazji sie zabrać za wysłanie bo tu większa wymiana wody była i znowu czekanie żeby wynik był bardziej wiarygodny i takie tam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
W dniu 17.08.2021 o 18:29, Noform napisał:

większa wymiana wody była i znowu czekanie żeby wynik był bardziej wiarygodny i takie tam 

No tak

a te większe podmiany, dobijają gorgonie?

(nie destabilizują, nie dojrzałego jeszcze zbiornika)

moje np. tego nie lubią, ale ja mam te najprostsze.

Ja dalej podtrzymuje tezę, że ślimaki osiadłe, nie są w stanie poparzyć koralowca.

Ale to jedynie moje „tezy”

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyszły wyniki ICP ogólnie wydaje mi sie że wszystko jest git. Po4 na hance wychodzi zwykle ~0,3  więc na wynik icp bym nie patrzył. Zastanawia mnie natomiast co może oznaczać tak wysoki Bar i jak mogę go zmniejszyć 

obraz_2021-09-07_115729.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Z wyników wynika, że nie tylko bar jest wysoko.

Ale skoro nie martwi wynik ICP PO4 (bo na Hance jest niższy), to po co martwić się barem?

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale przez czas transportu fiolki po4 może wzrosnąć zwłaszcza jak zaczynają w niej ginąć bakterie i inne organizmy. Dlatego biologiczne zanieczyszczenia przy icp średnio mnie przejmują. Nawet mignęły mi kiedyś artykuły o icp i po4 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×