Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Gość
W dniu 4.10.2021 o 08:46, Alcoholik napisał:

Podmiany co tydzień, 9l na kranie

uuuuu, cuda są w przyrodzie - No zobaczymy 🤗😜🤭

A skała, to jaka?

bo nie pamietam ?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj doszły Gobidony 2 żółte i jeden zielony, oraz kulka śnieżna i 5 koralików.
Gobidony super rybki do takiego litrażu
Natlenianie trochę rozwaliło gloniska.
Ale jeszcze długa droga przede mną.
Jutro podmianka na kranie 8 litrów.
Aha zapomniałem dodać, lampka robi swoje, kupiłem jakąś firmówkę w porównaniu z moim samorubem to widać efekt po koralach są pootwierane, porównując z tamtym zbiornikiem to teraz wiem że lamka musi mieć kopa
50eddba5ccecc3cc1dd906a6512352a9.jpg22fe6866f20cb039a9121eb0c034fc9c.jpga2a5267cde6b5e0ffec6d1dacd5ab31d.jpgd06f1bc096b6815aa2b07fdac01286e1.jpgfc975048656975f0bd2b7a69cd68d29a.jpg25b2388547416edc0b03f149b36f47b1.jpg24f42c9aee0888dfcf9061aa2eb09f9e.jpg39f842cf5affd97c0d50f28d3bd4cc19.jpg

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
28 minut temu, Alcoholik napisał:

W żadnym wypadku nie za szybko

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka
 

Mnie uczono czegoś innego , widocznie muszę sporo doczytać . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fc975048656975f0bd2b7a69cd68d29a.jpg

Spojrzałem w temat i sierpień - piasek bielutki, październik jak widać ciemny... Wymieniałeś podłoże czy aż tak kolor chwyciło?
A drugie pytanie czy na tym zdjęciu widać detrytus w i na piasku ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mnie uczono czegoś innego , widocznie muszę sporo doczytać . 

Skoro cię tak uczyli to możesz podzielić się swoją wiedzą na temat rozgwiazd.

 

 

Tak piasek był zmieniony na czarny i w wyniku kontaktu z solanką przy szybach zaszła jakaś reakcja.

Na piasku syf to od przedmuchiwania skały i płukania grysu koralowego, jeszcze nie odciągałem syfu z piasku.

Jeszcze muszę sensowniej ustawić cyrkulator aby lepiej przedmuchiwało spód akwarium

 

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka

 

 

1005fd57e503d2a83cc1f4505f68fa04.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
3 godziny temu, Alcoholik napisał:
17 godzin temu, Ariel napisał:

 

Skoro cię tak uczyli to możesz podzielić się swoją wiedzą na temat rozgwiazd.

Niewiadomo czego nie wiem , nigdy nie miałem , bo sporo ludzi tu i na osobnym forum pisze , że krótko żyją po kupnie u wielu osób 6-12 miesięcy . Tylko w kilku przypadkach wytrzymały ponad 2 lata . Nie powinny być w nowych baniakach bo padną z głodu , oczywiście można spróbować dokarmiać . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
7 godzin temu, Osmodeusz napisał:

Dzięki , tego akurat nie czytałem tylko podobne artykuły . Dlatego mam swoje zdanie na temat rozgwiazd , że nie nadają się do młodego baniaka . Po za tym nie wszystkie jedzą to co im damy , a nawet jak tak to widocznie za mało , bo i tak padają w baniakach . 
@Alkoholik nie zrozum mnie źle , ale dojrzałego baniaka to ty nie masz , duży też nie jest i nowy piach , co z resztą wcześniej zauważyłem zanim zadałem pytanie . Ale widzę że wiesz co robisz , więcej nie będę zwracał tobie uwagi , powodzenia .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma żadnego problemu, każdy ma prawo wyrazić swoje zdanie.
Zgodzę się z tobą że zbiornik jest młody, ma 4 miechy i na dodatek jest po przeprowadzce gdzie skała była bez wody, do tego doszło czarne dno moczone 1,5 miecha w specyfikach solnych i ( nie wiadomo czy się nadaje do morskiego).
Pozwolę sobie powiedzieć coś na temat dojrzałości zbiornika
- moim zdaniem zbiornik jest dojrzały wtedy kiedy, potrafi sobie radzić ze wszystkimi sprzecznościami które go trafiają.
-jest ustabilizowany biologicznie i chemicznie
Nawet działający zbiornik 2-3 letni może być nie dojrzałym zbiornikiem, a jest tu pełno takich zbiorników.

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tu mała niespodzianka, akwarium zalane od stycznia 2022, bujało się na spokojnie aż się przegryzło.

Od 3miesięcy powoli wprowadzam jakieś żyjątka20221212_105350.thumb.jpg.7a5a8bb90353f4997626f201c0a92a1d.jpg

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×