Skocz do zawartości
bartusebarto

Żywa skała z frachtu

Rekomendowane odpowiedzi

Startuje teraz z większym, chciałem zrobić to na żywej. Ale niestety - tylko ożywiona, albo żywa od kogos ze zbiornika. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

żywa skała z Indonezji, jako taka jest dostępna

ale cena :blink::huh::whistling:

PW zobacz

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
4 minuty temu, Osmodeusz napisał:

żywa skała z Indonezji, jako taka jest dostępna

ale cena :blink::huh::whistling:

Ostatni raz około 1,5 roku temu widziałem po 27€ za kilo . Ale ładnie wyglądała . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
7 minut temu, Osmodeusz napisał:

to, o bardzo dużo nie nie poszła w górę :D

To ile teraz kosztuje jeśli to nie jakaś wielka tajemnica ? 
już sprawdziłem 29,65€ 

sulavesi ponad 22€

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.whitecorals.com/en/live-rock/whitecorals-supra-rocks-handpicked-premium-per-kg

ale szczerze nie wiem czemu tak ludzie tęsknią za frachtem. Długo oddawała syf mogło być miliard pasożytów i w ogóle a tak jak masz odgazowaną fajną która nawet nie śmierdzi 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
W dniu 23.04.2021 o 18:04, Osmodeusz napisał:

żywa skała z Indonezji, jako taka jest dostępna

ale cena :blink::huh::whistling:

Od kilku dni zwiedzałem sklepy i oglądałem skałę , sztuczne , martwe i żywe . I po pomacaniu każdej , zdecydowałem się na Indonezję . Czemu akurat ta ? 
skała RRR ze zbiornika i z pułki

w zbiorniku wygląda lepiej jak na półce , ale jest ciężka i jeśli trzeba ją połamać bo brakuje jakiegoś małego kawałka to lipnie wygląda .
 

Dutch ref rock ta ma brzydsze kolory od RRR , waga podobna i taki sam problem po odłamaniu kawałka .

Carib sea tu kolor na plus , dobra porowatość , połamane kawałki już dobrze nie wyglądają .

Wszystkie są ciężkie i jeśli ktoś liczy na właściwości filtracyjne , to można zapomnieć . W dzisiejszych czasach jednak nie stanowi to problemu , bo od tego mamy ceramikę .

Skała sucha ( zazwyczaj bez nazwy ) większość kawałków ładnie wyglada i jest lekka , często w zakamarkach znajdowałem zaschnięte glony i inne wynalazki . Mimo to super porowata , mnóstwo zakamarków i bardzo lekka . Ogólnie jak nic innego bym nie znalazł , to brał bym suchą . 

Żywa Australia : na zdjęciach w internecie pięknie wygląda i jeśli liczycie na to samo w sklepie , to się można rozczarować . Nie musi tak być , ale to co ja znalazłem było lipne . Praktycznie zero życia na skale typu algi , gąbki i inne , dużo robali . Ogólnie nic specjalnego , te kawałki które oglądałem były dość duże i cięższe od skały z Indonezji . Mimo to dużo lżejsze od tych opisanych powyżej i właściwości do osiedlania się bakteri ma napewno więcej .
 

Indonezja : z tych wszystkich które oglądałem wypadła najlepiej , lekkie kawałki , duża porowatość , więcej gąbek alg wapiennych i innych miłych niespodzianek niż na Australii jest też od niej lżejsza i duży wybór od małych kawałków , po duże i ogólnie jest wszystko co potrzebne do zrobienia ładnej konstrukcji . Była też tańsza od Australii o kilka euro . Właściwości na osiedlenie się bakterii bardzo dobre . Więc wybór był oczywisty . 
 

Ogólnie każda skała z tych co oglądałem znajdzie swoich zwolenników jak i przeciwników . Z każdej można coś ładnego wymodzić i z żadną nie powinno być problemów , a to którą wybierzesz zależy od ciebie i tobie ma się podobać a nie mi . 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
20 minut temu, Octopus napisał:

Możesz zdradzić cenę za kg?

Żadna tajemnica 28€/kg . Jest mega lekka i mimo , że mało kupiłem bo tylko 3,150 kg , to na mój zbiorniczek jest jej sporo .

5D91D5DD-D171-4991-BEE8-B582BFA730C3.jpeg

7D2CE6F8-4FAA-49A6-9ADD-F20E5D9FCC6D.jpeg

F5BF2424-D172-4C0A-8B88-E85A54307B96.jpeg

12 minut temu, bartusebarto napisał:

W whitecorals żywa z Indonezji 25€/kg. Świeża dostawa za 2tyg, osobiście się skuszę.

Można taniej dostać , gdzieś na necie widziałem po 22€/kg jednak jak nie zobaczę na żywo nie kupię , tak już mam . Sprzęt to co innego . A zapłacić trochę więcej i samemu wybrać to coś wspaniałego . Moja skała kupno , transport i czas klejenia to tylko 40 minut 😋 . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Można taniej dostać , gdzieś na necie widziałem po 22€/kg jednak jak nie zobaczę na żywo nie kupię , tak już mam . Sprzęt to co innego . A zapłacić trochę więcej i samemu wybrać to coś wspaniałego . Moja skała kupno , transport i czas klejenia to tylko 40 minut  . 

Ja chciałbym mieć możliwość osobiście wybrać, jednak nie mam takiej możliwości. Mogę tylko polegać na zdjęciach danego egzemplarza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Godzinę temu, bartusebarto napisał:

Ja chciałbym mieć możliwość osobiście wybrać, jednak nie mam takiej możliwości. Mogę tylko polegać na zdjęciach danego egzemplarza emoji846.png

Jak jest dobry sklep , to mogą zadzwonić i chociaż przez whatsapp zobaczysz jak te kawałki wyglądają . Ale nie zawsze tak jest , zazwyczaj nikomu się nie chce . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak tam zakupy , zdecydowałeś się na coś ?

Tak, wyślą mi dopiero w poniedziałek, więc wtorek/środa będzie u mnie. Skala z Indonezji ze sklepu Whitecorals.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No bez u razy skąd teraz skała z frachtu . ??? 

Może jedynie ożywiony beton . 

Ja już takiej nie widziałem parę lat. 

Ale ok . Może coś . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×