Skocz do zawartości
Gilera_50

Glon brązowy jak walczyć ?

Rekomendowane odpowiedzi

Słownik przekręcił, wybaczcie Panowie

Chyba wiecie że chodziło o NH4? 🤡 

Próbowałem edytować ale nie zapisuje

Edytowane przez Bart1996

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak też myślałem, że chodziło Ci o NH4. Po prostu w ten sposób chciałem sprowokować kolegę do sprostowania tej pomyłki. Tytułem prawdy w naszych akwariach azot w postaci jonów amonowych prawie nie występuje (chyba, że utrzymujecie pH poniżej 7). Większość, to o wiele bardziej szkodliwy amoniak NH3. Trucizna dla wszystkiego, co żyje - za wyjątkiem sinic. 

 Jeszcze jedno węgiel usuwa też zanieczyszczenia organiczne i toksyny, które wydzielają broniące się przed zagrożeniem koralowce. Organiczne zanieczyszczenia i toksyny nie są zbytnio pożądane w akwarium. Nie bardzo rozumiem, w czym może zaszkodzić w tym wypadku węgiel. Oczywistym jest, że zbiornik jest w początkowej fazie dojrzewania i raczej istniejącemu tam życiu to nie sprzyja.

Edytowane przez Jurek48

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biologia została przewieziona w wodzie z dojrzałego akwarium trwało to ok 2h po czym zostali to wrzucone spowrotem  i zalane wodą. Jak wrócę z pracy zrobię zdjęcie biologi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biologia została przewieziona w wodzie z dojrzałego akwarium trwało to ok 2h po czym zostali to wrzucone spowrotem  i zalane wodą. Jak wrócę z pracy zrobię zdjęcie biologi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

mam nie odparte wrażenie, że zakupiłeś praktycznie funkcjonujące akwarium, zupełnie bez wiedzy na ten temat

I teraz dopiero próbujesz ogarnąć co z czym?

To mniej więcej tak, jakby kupić paralotnię i wtrakcie pierwszego lotu uczyć się o co w tym chodzi

Buuum

No nie bardzo da się pomóc, bez TWOJEJ podstawowej wiedzy w temacie

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
59 minut temu, Osmodeusz napisał:

mam nie odparte wrażenie, że zakupiłeś praktycznie funkcjonujące akwarium, zupełnie bez wiedzy na ten temat

To jak masz takie wrażenie , to przeczytaj jeszcze raz temat , a będziesz wtedy pewien .

Tu masz przykład , kolejny z resztą . 

12 godzin temu, Gilera_50 napisał:

Biologia została przewieziona w wodzie z dojrzałego akwarium trwało to ok 2h po czym zostali to wrzucone spowrotem  i zalane wodą. Jak wrócę z pracy zrobię zdjęcie biologi. 

I teraz jak nikt ne pomoże , to te ładne akwarium kijek trafi . Jak 99% zbiorników .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak kupiłem tak jak pisałem osobno akwarium osobno życie z wodą bo mi się uwidzialo akwarium morskie. Nie mam wiedzy dlatego proszę o pomoc a nie mądrości.  Jak narazie brązowy glon znika i nic strasznego się nie dzieje ( korale się pompują a ryby jedzie i ładnie pływają )  jutro zrobię ponownie testy. Podsylam zdjęcie co mam w biologii 

 

Trochę żywej skały maspektow i rurki 

Zasolenie 1.15-1.26 temperatura ok 25 

 

IMG_20210504_232854.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
4 minuty temu, Gilera_50 napisał:

Powiem tak kupiłem tak jak pisałem osobno akwarium osobno życie z wodą bo mi się uwidzialo akwarium morskie. Nie mam wiedzy dlatego proszę o pomoc a nie mądrości.  Jak narazie brązowy glon znika i nic strasznego się nie dzieje ( korale się pompują a ryby jedzie i ładnie pływają )  jutro zrobię ponownie testy. Podsylam zdjęcie co mam w biologii 

 

Trochę żywej skały maspektow i rurki 

Zasolenie 1.15-1.26 temperatura ok 25 

 

IMG_20210504_232854.jpg

Nie może być taka rozbieżność w zasoleniu , ma być stałe 1025-1026 , po to jest automatyczna dolewka . Glony znikają , bo jest duża masa koralowa i szybciej zbiornik się stabilizuje . Czytaj jak najwiecej , bo szkoda życia które tam jest . Jak coś to pytaj , ale bez czytania i tak nie za wiele osiągniesz . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
13 minut temu, Gilera_50 napisał:

proszę o pomoc a nie mądrości.

aaaa to bardzo przepraszam

powodzenia w takim razie

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
32 minuty temu, Osmodeusz napisał:

powodzenia w takim razie

No nie bądź taki 

 

41 minut temu, Gilera_50 napisał:

proszę o pomoc a nie mądrości

A ty się uspokój . 
 

Dałeś konkretnie d.. , to nie słodkie . I kasa tu , nie jest wszystkim . Możesz wydać kupę szmalu i mieć kupę w zbiorniku , lub pomału , dowiedzieć się czegoś , popytać , ale do przodu i mieć piękny baniak . 
Zawsze ktoś pomoże , ale nie dziw się reakcji , bo to było dziwne . Dałeś proste pytanie , baniak zaje.... , a pytanie dla początkujących , tym bardziej , że była przeprowadzka . Nawet poniżej , bo dużo osób zdobyło podstawową wiedzę i później był start zbiornika . Kilka lat doświadczenia w Morskim mam i do tej pory popełniam błędy . Często pytam bo może ktoś ma lepszy pomysł . Głupia cyrkulacja , przy ukwiałach , dyskusja z osmoteuszem , trochę czytania i już jakiś zarys mam . Bez tego będzie d*pa , a nie wypas dla błazenków. Więc , czytaj , słuchaj i myśl . I nie obrażaj się , to nie przedszkole . 
Ps : myślisz , że moim ktoś się zachwyci ? Ja nie mam sps , nie foto , lps , nawet , miękkich . Ale mam to .... , bo ma być jak najlepiej dla pupili , które ja chciał bym mieć . I to ki wystarczy . A ty jak się wdrożysz , to załapiesz o co chodzi . 

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
36 minut temu, Ariel napisał:

No nie bądź taki 

Jaki?

wszystko co potrzeba do prowadzenia akwarium morskiego jest.

Sump jest, odpieniacz jest, media są... i co najważniejsze akwarium pełne życia jest

 

No a powodzenia, nigdy za wiele (nikt nie wie co po drodze go spotka)

co ja mogę więcej?

giphy.gif

a że się "uwidziało akwarium morskie" ?

 

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
5 minut temu, Osmodeusz napisał:

Jaki?

wszystko co potrzeba do prowadzenia akwarium morskiego jest.

Sump jest, odpieniacz jest, media są... i co najważniejsze akwarium pełne życia jest

 

No a powodzenia, nigdy za wiele (nikt nie wie co po drodze go spotka)

co ja mogę więcej?

Zapomniałeś o najważniejszym 🤫 resztę da się kupić . Wiesz o co chodzi i podejście , ludzi do innej osoby też mnie dziwi . Albo , jestem naiwny ( głupi ) , albo urodziłem się w nie odpowiednim czasie . Mam 35 lat , ale szacunek mam do wszystkich , może to przez prace , może przez wychowanie , a może ... sam nie wiem . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moi mili tam się pomyliłem miało być 1.25-1.26 zasolenie pilnuje tego mam jeszcze jedno pytanie co do dolewki bo mam miejsce w sampie ale jeszcze nie założyłem dolewam wodę rodi jak wyparuje tak 5l co ok 3-4 dni. Czy to też może źle wpływać na wyniki ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaznacz kreskę na akwa po dolaniu kiedy będziesz miał 1.026

Jeśli Ci opadnie pod kreskę odrazu dolewaj, staraj się ze by woda była równo z kreska cały czas zasolenie wtedy się nie zmieni. 

Oczywiście za nim kupisz dolewke bo ona załatwi sprawę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
3 godziny temu, Gilera_50 napisał:

5l co ok 3-4 dni.

To zbyt rzadko , jak masz dolewkę to ona to robi co kilka godzin . Lej chociaż 2-3 razy dziennie , by były jak najmniejsze skoki zasolenia . U ciebie trzeba trzymać poziom wody w ostatniej komorze , czyli tam gdzie jest pompa . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dolewkę w wczoraj mi przyszła muszę tylko założyć. Tak wiem tam musi być poziom a to z komory gdzie jest biologia to ma się zlewać jak wodospad ? Czy powyżej ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Godzinę temu, Gilera_50 napisał:

zlewać jak wodospad ? 

Ostatnia komora ma mieć trochę niższy poziom wody niż przedostatnia . O ile niższy ? Powiedzmy że 2 cm ( ustaw tak by poziom wody był niższy , ale ma nie hałasować ) . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok to tak zrobię może się uda jak nie to zwrócę się o pomoc.

Dzisiaj podam wyniki testów może sytuacja się poprawiła 

A mam pytanie mam dolewkę z czujnikiem na dole i na górze (chyba tunza - )https://trzmiel.com.pl/akwarystyka-slodkowodna/tunze-osmolator-universal-3155.000-automatyczna-dolewka?gclid=EAIaIQobChMIkcK39ryy8AIVFwWiAx2nAAmjEAQYASABEgLuYfD_BwE   ale też mam taką co ma wtyk na pompkę i załącza ja jak się obniża poziom która lepsza ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×