Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, może ktoś ma patent na zatrzymanie podciśnienia z dolewki automatycznej Tunze na wężyki przy znacznie wyższym poziomie dolewki względem poziomu wody w sumpie ?🤪

ok...czyli jest zbiornik na dolewkę 100l szkło, który stoi na stelażu obok sumpa. Podłączony jest Tunze osmolator z czujką poziomu wody na podczerwień w sumpie. Gdy pompa kończy prace aby uzupełnić osmozę, woda z rurki nadal leci małym ciurkiem do sumpa. 
Czy wystarczy podpiąć dłuższy wężyk i zrobić jakieś kolanko ponad poziom wody w dolewce czy może jakiś zaworek przeciwzrotny założyć? Jak to jest Rozwiązane u was?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prościej chyba się tego nie da rozrysować... ps szara rura jest od góry otwarta. Wężyk dolewki wchodzi na wcisk w króciec węża... bodajże 16mm też z szarej hydrauliki - metodą prób lub pomiarów sobie to dopasujesz. Kolanko na dole aby było ciszej jak dolewka dolewa - znajduje się ono minimalnie nad poziomem wody ale słaby ze mnie rysownik. Czujnik dolewki oczywiście w komorze pompy.
Aby rura wisiała na ściance sumpa akurat w moim przypadku wydrukowałem sobie uchwyt. Ale da się to udłubać z czegokolwiek byle PCV a nie metal.

Zasada działania - spływ grawitacyjny z uniknięciem możliwości powstania naczyń połączonych.

dolewka.jpg

 

Opcja B z dużym uśmiechem (pomijasz zastosowanie szarej rury) - fundujesz rodzinie niagarę czyli ustawiasz wylot dolewki powyżej poziomu "zbiornika dolewki" i chlup do sumpa np z 40cm... Lecz odgłos sikania będzie raczej irytujący.

Edytowane przez chwialek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, chwialek napisał:

Prościej chyba się tego nie da rozrysować... ps szara rura jest od góry otwarta. Wężyk dolewki wchodzi na wcisk w króciec węża... bodajże 16mm też z szarej hydrauliki - metodą prób lub pomiarów sobie to dopasujesz. Kolanko na dole aby było ciszej jak dolewka dolewa - znajduje się ono minimalnie nad poziomem wody ale słaby ze mnie rysownik. Czujnik dolewki oczywiście w komorze pompy.
Aby rura wisiała na ściance sumpa akurat w moim przypadku wydrukowałem sobie uchwyt. Ale da się to udłubać z czegokolwiek byle PCV a nie metal.

Zasada działania - spływ grawitacyjny z uniknięciem możliwości powstania naczyń połączonych.

dolewka.jpg

 

Opcja B z dużym uśmiechem (pomijasz zastosowanie szarej rury) - fundujesz rodzinie niagarę czyli ustawiasz wylot dolewki powyżej poziomu "zbiornika dolewki" i chlup do sumpa np z 40cm... Lecz odgłos sikania będzie raczej irytujący.

Zajefajne rozwiazanie:)...dzięki.

ps. Niagara już była i każde zalaczenie pompy, poprzedzone było wymownym spojrzeniem żony😅

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szarą rurę pionową ustaw delikatnie pod kątem aby woda płynęła po wewnętrznej ściance rury a nie spadała jej przelotem, kolano 45st dotykające dołem tafli wody - coś tam słychać będzie ale powinno już to pozostać na poziomie akceptowalnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×