Skocz do zawartości
ktojestktos

czy potrzebna jest grzałka

Rekomendowane odpowiedzi

Ja nie używam bo średnią temperaturę wody mam 25,5 więc ja używam cały rok chłodzenia

W baniaku powinna być temperatura 25 stopni

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, andzior70 napisał:

22 stopni

mam 20 stopni w pomieszczeniu

Edytowane przez ktojestktos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pomieszczeniu mam średnio 20-21 stopni w akwarium woda ma 25-26 bez używania grzałki , lampa też coś ogrzeje więc jak założysz akwarium bez grzałki i będziesz miał za mała temperaturę to najwyżej dokupisz grzałkę😉

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak przy temacie zapytam. Jak ustawiłam grzałkę na 25 st. to w akwarium było więcej temperatury (na termometrze), więc zmniejszyłam do 23 st. i teraz mam 25 . Zdziwiło mnie trochę, że grzałka nie kontroluje wody, tylko jakby samo grzanie. Nagrzewa się do 25 i tyle, nie wiem czemu tak. 🤔

Edytowane przez Bea_01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
24 minuty temu, Bea_01 napisał:

Zdziwiło mnie trochę, że grzałka nie kontroluje wody, tylko jakby samo grzanie. Nagrzewa się do 25 i tyle, nie wiem czemu tak. 🤔

Bo takie ma zadanie ? (grzać, jak sama nazwa wskazuje😁)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Osmodeusz Ok, ale skoro jest grzałką do podgrzewania wody w akwarium to priorytetem jest temp. wody w tym akwarium. O czymś przy konstrukcji grzałki zapomnieli 😜

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Noooo, i termostat w grzałce „uruchamia” ją, gdy temperatura wody spada poniżej zadanej.

W drugą stronę to nie działa (no grzałka nie chłodzi) Za to wodę może podgrzewać też np. lampa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, lampa podgrzewa, temperatura w pokoju i już na wiosnę słońce będzie grzało w szyby. Nie wiem na ile opuszczone rolety pomogą. Najlepiej jeżeli ktoś ustawia akwarium pośrodku ściany, a nie przy oknie, no ale to już każdy ustawia tak na ile mu pozwalają warunki mieszkalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja 2mies temu wyjąłem grzałke calkiem, temp 23-24st. Korale i reszta ma się dobrze, temperaturę oczywiście kontroluje częściej niż zasolenie w tym wypadku ale jak narazie jest ok

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×