Skocz do zawartości
wojtek-h

Projekt komina oraz sumpa w kostce 45x45

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Przymierzam się do założenia pierwszego akwarium morskiego. Jako że doświadczenie mam w temacie nie za duże proszę o poradę. mam miejsce na kostkę 45x45cm. Chciałem wykonać akwarium z sumpem więc potrzebny komin. Proszę o pomoc w doborze wymiarów komina. Jaka szerokość i głębokość komina będzie odpowiednia. Myślałem wstępnie o takim kominie jak na rysunku o wymiarach 20x7cm i wysokości 43cm. czy taki wymiar jest ok? I jeszcze jaka średnica otworów byście wykonali przy takiej kostce?

I drugi temat sump. Jako że szafka będzie miała 45x45cm po zewnętrznych wymiarach więc max ilość miejsca na sump to ok 42x42cm. Pomóżcie jak go zaprojektować w takim wymiarze. Wstępnie chciałem coś takiego: 1 - dolewka 2 - spływ 3- odpieniacz 4- pompa. Tutaj zupełnie nie wiem czy to dobre rozwiązanie. jakie wymiary przyjąć? 

 

akwarium.jpg

sump.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jednak komin zewnętrzny będzie w tak małym akwarium zdecydowanie lepszym rozwiazaniem ,więcej miejsca, komin musi być taki aby zmieściły ci się przeloty przez szkło , druga rzecz to sump po co aż ci tyle tych przegród może wystarczy tylko jedna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy tak małym litrażu, 3 a nawet 2 komory wystarczą. Zresztą czym mniej przeszkód na dytrytus tym lepiej. Postaraj się puścić prąd wody z góry na dół szykanami tak aby końcowa miała przelot pod spodem bezpośrednio do komory powrotu z pompą.

Inna sprawa to komin wewnątrz tak małego akwarium. Rozważałeś pudełko przelewowe....zaoszczędzisz miejsce pod ciekawszą konstrukcję.

Edytowane przez indiana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×