Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

26 minut temu, Bart1996 napisał:

Pokaz zdjęcie pseudogorgonii

 

20210414_164626.jpg

Nie mam jej za bardzo gdzie przestawić,bo dosyć duża szczepka.Tamto miejsce idealnie dla niej pasuje,ale najwidoczniej ona uważa inaczej.

20210414_164712.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od ponad roku mam psudogorgonie w baniaku

Była w różnych miejscach ale najbardziej pasuje jej przy tafli wody z większym przepływem wtedy ładnie polipuje

Jak była w spokojnym miejscu to nigdy nie polipowała

Teraz z każdej strony ma przepływ wody i jest ok,ale też czasami lubi rzucić fochem jak baba i przez parę dni olewać wszystko

Jak masz opcję to przestaw ją w lepszy przepływ i zobacz co będzie się działo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, Speedo1544 napisał:

Jak masz opcję to przestaw ją w lepszy przepływ i zobacz co będzie się działo

Myślę że przepływ wody ma ok,ale stoi trochę w takim grajdołku a była ścięta z dużego matecznika z samej góry.Spróbuję ją przenieść wyżej i zobaczę,może ma jednak za mało światła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Minęło 10 tygodni  mojej słonej wodzie.Wczoraj wydałem walkę cyjano,które niestety zaczęło się panoszyć w coraz większej ilości.Odessałem ile się dało,wodę wylałem bo była strasznie zasyfiona tym dziadostwem i zrobiłem podmianę ok 4l.Najwięcej było na jednej bocznej szybie,na której wisi kaskada.prawdo podobnie wina cyrkulacji.Muszę przestawić falownik albo dorzucić jeszcze jeden.bo układ skał jest taki,że jeden tego nie ogarnia.Testy wody po podmianie dzisiaj robione to:Mg-1260,Kh-9,3 NO3-0,2 PO4-0,Ca-420.Podmiana na soli Instant Ocean.Karmienie rybek jak na razie nie ma wpływu na wysokość NO3.Karmię na razie tylko mrożonkami.Wylinkę przeszła krewetka czyszcząca.Pseudogorgonia powoli dochodzi do siebie i wypuszcza malutkie polipy.Z technicznych rzeczy,to dołożyłem 6w oświetlenia,jeden moduł marine  aquaela,teraz jest 34w w sumie,17 marine i 17 aktyniki.Mam pytanie czy ktoś z was używa albo może coś powiedzieć oprócz opisu technicznego o lampie Aqua Medica Cube 50w,na forach nie mogę znaleźć żadnych opinii.

20210418_152635.jpg

20210419_143233.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
2 godziny temu, Nowicjusz napisał:

Mam pytanie czy ktoś z was używa albo może coś powiedzieć oprócz opisu technicznego o lampie Aqua Medica Cube 50w,na forach nie mogę znaleźć żadnych opinii.

I raczej nic nie znajdziesz . Bo ludziska cały czas wałkują to samo . Było wcześniej kilka akwarii na tych ledach , ale żadnych opisów dotyczących lamp . Mam dwie Aqua Medic qube 50 ze sterownikiem , ale do słodkiego . Jedna już jest w kartonie po likwidacji zbiornika , druga swieci nad Morskim . Światło bardzo przyjemne , sterowanie proste . I jakoś glony wyższe ładnie rosną , w akwarium mam jeszcze ukwiał i xenie . Na niemieckich forach trochę opini znajdowałem , ale jeden mówi że zbyt niebiesko a drugi że zbyt biało . Jakieś dwa lata temu na pustym zbiorniku widziałem ładny niebieski kolor . 
Też mam problem z cyjano , ale to przez młody zbiornik i sporo zwierzaków . Nie przejmuje się bo szykuje już drugie akwarium . Czekam jeszcze na pare drobiazgów i będę startował .

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Ariel napisał:

I raczej nic nie znajdziesz

Ok,dzięki.Nie będę przynajmniej nerwów tracił,bo czasem to kosmiczne rzeczy wychodzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

W moich lampach wentylatory są dość ciche , bynajmniej mi nie przeszkadzają . Mam porównanie do Maxspect Razor , rsx , jebao i ATI t5 i wcale złe nie są . Zamienniki które są cichsze też łatwo jest dostać . Tylko podkładki lub tuleje trzeba dać bo są węższe od orginałów . Uchwyt i linki w komplecie . 
Zamierzasz kupić ? bo ja czekam na moje 😋 zamówiłem dwie lampy , sterownik mam . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Ariel napisał:

Zamierzasz kupić ? bo ja czekam na moje 

Przeglądałem olx i tam mi wpadła taka używana,niby roczna,i chciałem się czegoś więcej dowiedzieć.Myślę o zwiększeniu oświetlenia właśnie tak do 50w.Zawsze lepiej mieć trochę zapasu niż niedobór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
1 godzinę temu, Nowicjusz napisał:

Przeglądałem olx i tam mi wpadła taka używana,niby roczna,i chciałem się czegoś więcej dowiedzieć.Myślę o zwiększeniu oświetlenia właśnie tak do 50w.Zawsze lepiej mieć trochę zapasu niż niedobór.

Moje przyszły dziś o 10:00 i podmieniłem tą do słodkiego , na nową . Lampy kupiłem prawie nowe . Facet sprzedawał , bo kupił Aqua medic cubicus i tam były w zestawie . W tym samym czasie zamówił hydrę ale doszła później bo ponoć na magazynach nie mieli . Wedłóg obydwóch paragonów ( od zestawu cubicus i hydry ) lampy mają 2 miesiące , a nad zbiornikiem wisiały trochę lepiej jak 3 tygodnie , płaciłem trochę więcej jak za jedną nową . Z tego co zauważyłem do tej pory to oczywiście dużo ładniejsze kolory zwierzaków . Też ładniejsze światło jest ( tak jak pamiętałem ) . Wiatrak trochę inny dźwięk wydaje niż w moich poprzednich qube . Ale tak jak mówię mi to nie przeszkadza , a zawsze można wiatraki wymienić . Z resztą przy małych wiatrakach szybkoobrotowych nigdy całkowicie cicho nie będzie , ale lampy nie słyszę jak oglądam telewizje , lub otworze okno ( trochę aut jeździ i lampę zagłuszają ) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, Ariel napisał:

Z tego co zauważyłem do tej pory to oczywiście dużo ładniejsze kolory zwierzaków . Też ładniejsze światło jest ( tak jak pamiętałem )

Czyli rozumiem,że opinia raczej pozytywna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
52 minuty temu, Nowicjusz napisał:

Czyli rozumiem,że opinia raczej pozytywna?

100% na tak . Zobaczę jak będą się sprawować. Wiem też że starsze lampy rdzewiały , ale po jakim czasie to nie wiem . ATI , giesemann  też mają ten problem .

Ale zaznaczam to tylko moja opinia .

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Dzisiaj jako ostrzeżenie dla potomnych,tych którzy będą chcieli zakładać akwarium,opowiastka o złudnej oszczędności.Przed założeniem mojej solniczki,oczywiście kompletowanie sprzętu.Jest ogłoszenie,lampa Aquael 2x6w,marine+actynic.Cena ok,60zł+10 za paczkomat.Myślę biorę,oczywiście krótka pogaduszka ze sprzedającym,lampa oczywiście bez paragonu ale nie używana zbyt długo,na pewno jeszcze posłuży.Przyszła,wszystko świeci,jest ok.Start akwarium,mija trzy tygodnie,pada actynica.Wkurzenie totalne ale zamawiam nową,100zł z przesyłką.Koszt całości wzrósł do 170zł.Dzisiaj.jedenasty tydzień świecenia,padła marine ..........Każda kropka to jedno przekleństwo.Wyszło na to,że gdybym kupił nową,to jeszcze by mi zostało.Ot taka to oszczędność.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
1 godzinę temu, Nowicjusz napisał:

Dzisiaj.jedenasty tydzień świecenia,padła marine ..........Każda kropka to jedno przekleństwo.

To widzę że bardzo spokojny jesteś , bo mało tych kropek . To nie jest tak do końca , też dużo sprzętu sprzedawałem i tylko raz miałem problem . Jak sprzedałem akwarium ponoć ciekło , a jak stało u mnie było wszystko ok . Cenę zrobiłem śmieszne niską , bo w opisie było napisane , że nie wiem ile ma lat i ma sporo rys . Przyjechał facet , dał dychę a na drugi dzień napisała mi parę ciętych słów jego milsza połowa . Odpisałem , że jest mi przykro i oddam pieniądze . Tylko chcę zdjęcia jak wyglada akwarium i z kąd dokładnie cieknie . Po godzinie mąż do mnie zadzwonił i mnie przeprosił . I bym dał spokój z oddawaniem pieniędzy . Więc zdarza się najlepszym . 
Może miałeś pecha , lub ten typ tak ma . Z aquaela miałem tylko 3 filtry wewnętrzne , kupiłem bo tanie ( nowe ) i się zawiodłem . Ale to było już dawno i teraz widzę , że ludzie zadowoleni są . 
Czym teraz będziesz świecił ? Może kup z 5 lamp na zapas .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, Ariel napisał:

Czym teraz będziesz świecił ? Może kup z 5 lamp na zapas .

Jeszcze 28w nad kostką zostało,tak że nie ma tragedii.Rozglądam się za czymś fajnym,ktoś mi sprzątnął tom aqua medic cube 50.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Godzinę temu, Nowicjusz napisał:

Jeszcze 28w nad kostką zostało,tak że nie ma tragedii.Rozglądam się za czymś fajnym,ktoś mi sprzątnął tom aqua medic cube 50.

To tylko sprzęt i czasami zawodzi . Mi raz spalił się zasilacz i poszło całe akwarium w diabły . Byłem w tym czasie tydzień w PL . Jak przyjechałem smród i wszystko padło , życie za ponad 1200€ i żywa skała ( tylko ta prawdziwa ). Zobaczyłem , pier.... drzwiami i poszedłem do baru . Nie było już nic do uratowania . Wiem jak to jest jak coś zawodzi . 

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z aquaela mam wszystkie grzałki wszędzie i filterki wewnętrzne pat mini (chyba z 10) - nigdy nie miałem z nimi żadnych kłopotów i chyba wszyscy, co trzymają robale na tym jadą 

T5 od nich mam też od nich i są nie do zajechania także 

teraz mam 2 nowe kaskady, ale za wcześnie by się o tym wypowiadać 

osobiście się na nich nie przejechałem 

 

@Nowicjusz a próbowałeś coś działać z tą dołączaną do zestawu (10W) bo ja mam kostkę, takową lampkę i zastanawiam się co z tym robić ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
19 minut temu, lukas79 napisał:

osobiście się na nich nie przejechałem 

Pewnie dlatego że wszystkie buble ja kupiłem . 
 

 

Godzinę temu, Nowicjusz napisał:

Rozglądam się za czymś fajnym,ktoś mi sprzątnął tom aqua medic cube 50.

Szukaj czegoś mocniejszego z regulacją , zawsze można skręcić a białego zazwyczaj jest za dużo i ludzie marudzą że im światło nie odpowiada . 
Ja mam na zbiornik 82 x 40 x 40 2x Aqua medic qube 50 i wiem że to starczy , mimo to w szafie leży jeszcze belka Led 42W też ze sterowaniem i mogę jeszcze dołożyć po obu stronach belki dwie t5 24W . No i mam też te qube do słodkiego w razie czego to i te mogę wykorzystać . Pompę obiegową też mam w zapasie i małą grzałkę . 
Jak to mówią przezorny zawsze ubezpieczony .

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, lukas79 napisał:

z aquaela mam wszystkie grzałki wszędzie i filterki wewnętrzne pat mini (chyba z 10) - nigdy nie miałem z nimi żadnych kłopotów i chyba wszyscy, co trzymają robale na tym jadą 

T5 od nich mam też od nich i są nie do zajechania także 

teraz mam 2 nowe kaskady, ale za wcześnie by się o tym wypowiadać 

osobiście się na nich nie przejechałem 

 

@Nowicjusz a próbowałeś coś działać z tą dołączaną do zestawu (10W) bo ja mam kostkę, takową lampkę i zastanawiam się co z tym robić ....

Ta lampka 10w świeci nad akwarium+trzy moduły aquael 6w,dwa actynic i jedna marine,była jeszcze jedna marine która dzisiaj padła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×