Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Poziom wapnia jest ok,dwa razy robiłem test i dwa razy robiłem go źle,ale tak to jest jak się instrukcji nie przeczyta do końca.Trzecie podejście było już ok.Akwarium stuknęło 7 tygodni.Wczoraj doszły kolejne korale-Discosoma zielona x 2,Capnella i jedna główka Dunki.Do tego jedna krewetka Lysmata Wurdemanni.Glony ciągle obecne,może jest ich trochę mniej,ale ciągle szpecą.Padł jeden ślimak Nerita,Nassariusy miały niezłą wyżerkę.Niestety korale mają swoje lepsze i gorsze dni,raz się super pompują raz strzelają focha,oczywiście nie wszystkie na raz,tak naprzemiennie,Parametry wody z wczoraj to:No3-1,Po4-0,04,Ca-460,Mg-1300,Kh-9,6 trochę podskoczyło nie wiem czemu.Fitoplankton podawany codziennie 5ml,nie wiem czy to dzięki niemu,ale ilość robaczków wszelkiego rodzaju zwiększyła się bardzo przez te kilka dni kiedy go podaję.Zasolenie 1.025,temp 25stC,woda kryształ.Zobaczymy co będzie dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja Psedogorgonia od wczoraj nie polipuje,prawdopodobnie zmienia powłokę,na zdjęciu tego nie widać ale na gałązkach ma zwisające farfocle i nitki,nie są to glony.

20210329_103341.jpg

A to reszta ostatnio dodanych korali.

20210329_103032.jpg

20210329_103054.jpg

20210329_102951.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest i ona🦐

20210329_154753.jpg

I tak całość.Wszystko było by ok,nawet te zielone glony bym przeżył,ale to cyjano wygląda paskudnie,psuje cały wygląd.

20210329_155503.jpg

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pseudogorgonia ciągle się nie pompuje,miał ktoś już taki przypadek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

One chyba raczej wypuszczają polipy tylko, no i rosną.. Spróbuj przestawić w inne miejsce, może aktualnie masz za słaby prąd wody, bądź za mocny i coś jej nie leży 

Może też dotykać się gdziekolwiek z którymś z korali z którym się nie lubi i też będzie jej źle 😅 Akurat tak miałem, stoi sama w rogu aktualnie i nawet gdy było bardzo źle, to Ona trzymała fason 😂

Edytowane przez Bart1996

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, Bart1996 napisał:

One chyba raczej wypuszczają polipy tylko

No tak,wypuszczają polipy.Stoi cały czas w tym samym miejscu od początku,i kilka dni było super.Nie styka się z żadnym koralem,cyrkulacja cały czas dmucha tak samo,trochę ją owiewa,ale jakoś do niedzieli jej nie przeszkadzało.Ni z gruszki,ni z pietruszki schowała polipy.Nie wiem tylko co to z niej złazi.Dam jej jeszcze ze dwa dni i zobaczymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja Pseudogorgonia ciągle nie wypuszcza polipów.Wczoraj za radą dziewczyny ze sklepu,otrzepałem ją pod cyrkulatorem z tego syfku,niestety dzisiaj jest go jeszcze więcej.Nie wiem,czy dać jej jeszcze szansę,czy ją usunąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj czas. U mnie też niedawno podobno "zrzucała skore". Też mnie to zaniepokoiło ale u mnie polipowala, daj ja w mocny prąd wody i czekaj. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej.Pseudogorgonia w końcu po ośmiu dniach dała oznaki życia.Dwa razy obierałem ją z tkanki która na niej wisiała,raz w akwarium pod cyrkulatorem,drugi raz w urobionej,odstanej solance.Polipy co prawda jeszcze małe,ale mam nadzieję że za kilka dni osiągną poprzedni rozmiar.

20210406_231108.jpg

I teraz kolejny problem.Gorgonia odżywa,za to Kapnella od wczoraj oklapnięta.Tyle się czyta że te korale to takie łatwe w utrzymaniu a ciągle jakieś problemy,a sps-y tyle razy były przewracane,przesuwane i dalej polipują,a nawet mają widoczne przyrosty i to spore.Nie wiem już od czego to zależy.Mam nadzieję że ta Kapnella też przetrwa.

20210406_231039.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otwarta jest, czym się przejmujesz? 

Tak się ułożyła, może prąd wody ja obalił? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Bart1996 napisał:

Otwarta jest, czym się przejmujesz? 

Tak się ułożyła, może prąd wody ja obalił?

Może ma otwarte polipy ale jest cała flakowata,a tam gdzie stoi nie ma aż takiej cyrkulacji żeby ją położyło.Widać na wcześniejszym zdjęciu jak wygląda w pełni napompowana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Capnella to koralowiec miękki, raczej twardy nie bywa

Polipy u korali to jak uśmiech u człowieka. Jeśli mi polipuja, nie wnikam w nic bo nie ma potrzeby. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
6 godzin temu, Bart1996 napisał:

Capnella to koralowiec miękki, raczej twardy nie bywa

Polipy u korali to jak uśmiech u człowieka. Jeśli mi polipuja, nie wnikam w nic bo nie ma potrzeby. 

No raczej nie . Ogólnie miękkie mają czasami focha , po za tym nie muszą się pompować na maxa . Raz są większe i stoją .... a czasami flaczeją . Tak to już jest 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak ale schowana nie jest

Rusza się jak wszystko inne, ważne że się otwiera moim zdaniem . Nie przejmował bym się tym - może tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otwarcie polipów przez moją Pseudogorgonię okazało się tylko krótkim epizodem.Dzisiaj od rana zamknięta na amen,po raz kolejny strząsnąłem z niej wielką ilość brązowych farfocli i czekam.Pozytywna wiadomość z akwarium jest taka,że moja krewetka Wundermani przeszła wylinkę.Muszę ją również pochwalić ca pracowitość,w ciągu kilku dni uporała się z całą Aiptasią,a było jej już jakieś 30 szt,przynajmniej tej na widoku i nie które różyczki były już całkiem spore.Bałem się że w pojedynkę się za nie nie weźmie ale dała radę.

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej.Dzisiaj mija dziewięć tygodni od zalania akwarium.Wczoraj doszli kolejni goście,dwa błazenki,krewetka czyszcząca i kawałek skałki porośnięty Briareum.Dzisiaj zrobiłem testy wody:Mg-1280,Ca-420,Kh-8,6 PO4-0,NO3-0,2,sól-1.025.Glonów zielonych została resztka,cyjano też w odwrocie,mam nadzieję że tendencja się utrzyma.Bakterie stability 2ml co dziennie,fitoplankton ok 10ml co dziennie,doszło karmienie błazenków.Do filtra doszło 4 kulki maxpekta,kilka kamyczków live bio fila z filtra trafiło do akwarium.

20210410_160432.jpg

20210410_160006.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Kontrolnie zrobione testy NO3 i PO4 nie wykazały wzrostu po pięciu dniach karmienia błazenków.Oczywiście porcje są mega małe,dwa razy dziennie.Na razie dostają mrożonkę jakiś mix morski.Po za tym rybki żwawe,posilają się również pokarmem naturalnym,co rusz ściągną jakiegoś robaczka z szyby,albo pływającego w toni.Pseudogorgonia ciągle nie polipuje,cały czas jakaś zasyfiona,chyba się jej w końcu pozbędę,najwidoczniej coś jej nie odpowiada w akwarium.Cyjano ciągle obecne,niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×