Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Świeżutkie badania wody z mojej czterotygodniowej kosteczki:zasolenie-1.025,No3-2,Po4-0,Kh-8,7 Ca-480,Mg-1440.Są też nowi mieszkańcy 2xNassarius,2xTurbo,1xCaulastrea niebieska jedna główka,oraz mała Euphilia Paraankora,ta chyba najczęściej spotykana.Kolejne życie jeśli będzie wszystko ok,chyba za tydzień.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Bart1996 napisał:

Zaczekaj możesz mieć jeszcze skok no3

Może tak być,jest jeszcze tego syfiastego glona sporo a i z życia też coś pada i wydala,zastanawiam się czy nie spróbować jednak z jakimś absorberem,albo zacząć robić podmiany wody,żeby tego syfu usuwać jak najwięcej.Na razie będę obserwował i nie dodaję żadnego życia do póki się to nie uspokoi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Bart1996 napisał:

Zaczekaj możesz mieć jeszcze skok no3

Hej Bart,mam pytanie natury technicznej.Ten od pieniacz białek Resun którego używałeś,działa u Ciebie cały czas,czy był tylko w czasie dojrzewania,i jak się sprawdził?Bo się zastanawiam nad kupnem takiego do mojej kostki,nowy ok.100zł i dać go zamiast tego skimera powierzchniowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działał podczas dojrzewania i chwile po nim, Jak się w miarę wszystko ustabilizowalo, doszło trochę życia to go zdjąłem. 

Jak się sprawdził? Ciężko mi powiedzieć bo to był mój pierwszy raz, nie wiem jaka była by różnica gdyby dojrzewało bez niego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Bart1996 napisał:

nie wiem jaka była by różnica gdyby dojrzewało bez niego.

Ok,dzięki wielkie.Poczytałem trochę opinie użytkowników i zdania są mocno podzielone,jak zawsze i we wszystkim.Zostanę na razie przy tym co mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, może jakieś foto?
Wcześnie zaczynasz z euphylią, czy to nie za trudne jak na początek... ?
Moje akwarium 13 marca będzie miało 3 miesiące, też mi się marzy euphylia albo chociaż ukwialy crassa.
Pozdrawiam

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Bea_01 napisał:

Hej, może jakieś foto?

 

20210306_164008.jpg

20210306_164034.jpg

Myślę że eufilia sobie poradzi,bardziej się obawiam o caulastreę.Po pompuje dwóch dniach eufilia się super pompuje a na około jej szkieletu rośnie chyba siedem malutkich główek,jak to urośnie to będzie ekstra.Walka z glonem oczywiście ciągle trwa i pewnie jeszcze potrwa.

20210306_164539.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No piękna jest będę śledzić wątek jak się rozwija, oczywiście życzę jej przetrwania

 

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

 

 

Caulastrea też ładnie wygląda

Nic już nie rozumiem, przecież to wszystko lata w powietrzu i będzie osiadalo na korale.

 

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Bea_01 napisał:

Nic już nie rozumiem, przecież to wszystko lata w powietrzu i będzie osiadalo na korale

Co lata w powietrzu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To brązowe co masz na piasku, dino?

U Ciebie widzę że woda super przeźroczysta , a ja dziś wróciłam z pracy i mam strasznie mętną. Co robic? Filtry wymieniam codziennie..

 

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To brązowe na piasku to okrzemki,brązowe resztki glonu i troszkę cyjano.Znawcą wielkim nie jestem,ale z tego co się czyta, mętna woda to może być zakwit bakteryjny.Może Ci bardziej kumaci coś doradzą.Trzymam kciuki żeby było ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Bea_01 napisał:

Co robic? Filtry wymieniam codziennnie

 

Jak to? Co tam wymieniasz? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Nowicjusz napisał:

 

Myślę że eufilia sobie poradzi,bardziej się obawiam o caulastreę.

Walka z glonem oczywiście ciągle trwa i pewnie jeszcze potrwa.

20210306_164539.jpg

Ten zielony glon szczoteczka przy podmianie potraktuj na skalę co rośnie, Caulastreę lubi jod więc możesz dozować to będzie rosnąć w oczach.

Te rorowki fajnie zarosły skale super to wygląda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, JaRRoT napisał:

Ten zielony glon szczoteczka przy podmianie potraktuj na skalę co rośnie, Caulastreę lubi jod więc możesz dozować to będzie rosnąć w oczach. 

Te rorowki fajnie zarosły skale super to wygląda 

Zbiornik świeży cztery tygodnie,kazali z podmianami jeszcze zaczekać.W związku z tym,też dozowanie w trakcie dojrzewania,jakichś preparatów nie jest chyba zbytnio wskazane.Tak mi się wydaje przynajmniej.Co do rurówek to na tej skale i na innych też,mają być jakieś korale,a te rurki w ciągu czterech tygodni tak się namnożyły że jest ich chyba spokojnie ze dwieście,z przodu i z tyłu skały.Będę musiał się sporej części pozbyć choć przyznam że jakoś tragicznie nie  wyglądają.Dodam że ten glon na skale powoli zaczyna bieleć.może w końcu odpuści.Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Bart1996 napisał:

Chętnie przygarne część 😁

Nie ma problemu ,koszt przesyłki+styroboks i są Twoje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Akwarium ma pięć tygodni.Testy saliferta nie wykrywają No3 i Po4,Kh-8,6.Glony nie odpuszczają,z tego powodu nie dodaję w tym tygodniu nowego życia.Rozpanoszył mi się na piasku nowy glon,z tego co wyczytałem jakaś odmiana dino,nie ma zbyt dużo pęcherzy powietrza,za to są one większe.Na zdjęciach tego nie widać,bo bąble wychodzą dopiero w pełnym świetle.Wszystkie korale żyją i pompują się ładnie.Temperatura 25,zasolenie-1.025.

20210313_130122.jpg

20210313_130312.jpg

20210313_131755.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×