Skocz do zawartości
Michal52002

Duży problem w dość świeżym akwarium.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam akwarium 130l od 5 miesięcy, posiadam w nim 30kg żywej skaly 10kg żywego piachu i 4 rybki, kultowego nemo, midasa, 2xmandaryna po dwóch miesiącach od założenie zaatakowała mnie cyjanobakteria, od założenia akwarium z testu wynika że no3 jest ciągle na Maxa na dzień dzisiejszy wygląda to tak może zechce ktoś pomóc wyjść z opresji

 

🙂https://www.redseafish.com/max-concept/max-c-series/max-c-130/ taki zestaw posiadam 

20210301_214403.jpg

20210301_215032.jpg

20210301_220254.jpg

20210301_214259.jpg

20210301_214207.jpg

Edytowane przez Michal52002

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, z tego co napisałeś, ciężko coś wywnioskować.
Jeśli nie stanowi to dla ciebie problemu, czy mógłbyś napisać coś więcej?
Jaka sól, pozostałe parametry,czas świecenia, jak filtracja, baling czy sama podmianka.
Osobiście podobają mi się takie akwaria na żywej skale z niewiadomego pochodzenia, nasączone nie wiadomo czym.
Zawsze nie wiadomo co i kiedy wybuchnie, lub co wyrośnie.
Ale do rzeczy opisz coś więcej.
Może ktoś coś doradzi.

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Michal52002 napisał:

 

Sól Aqua FOrest sea salt

Pozostałe parametry sprawdzę dzisiaj jak tylko wrócę do domu, czas świecenia 8h dziennie, suplementy jakie stosuje jak tak mozna to nazwać to leje bakterie, wode podmieniam raz w tygodniu po podmienie dzień dwa jest fajnie woda się super claruje i później od nowa wygląda to tak jak na załączonym obrazku, ważny parametr który wydaje mi się być też przyczyną to wysoka temperatura z oświetleniem 32stopnie bez dwa stopnie mniej, zestaw jest bez grzałki nie wiem czym jest to spowodowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temperatura wody 32stopnie !!! Musisz ją obniżyć i to sporo.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Zdjęcie całości, opisz filtrację (media filtracyjne), parametry (zasolenie, PH, Kh, PO4, NO3) czym mierzone

Jaka cyrkulacja (dużo skały jak ma taki zbiornik - martwe strefy?)

Karmienie (czym i ile), bakterie (jakie?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zdjęcie całości, opisz filtrację (media filtracyjne), parametry (zasolenie, PH, Kh, PO4, NO3) czym mierzone
Jaka cyrkulacja (dużo skały jak ma taki zbiornik - martwe strefy?)
Karmienie (czym i ile), bakterie (jakie?)
Dokładnie tak


Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasolenie 1022, z mediów tylko gabka i skała ph,kg niestety nie mam miernika z polecenia Pana z zoologicznego ponoc nie potrzebne, karmienie raz dziennie kostka mrożonki reszta w zdjęciach, no3 na moje oko z testu 50 po4 0.

20210302_205142.jpg

20210302_210304.jpg

20210302_210309.jpg

20210302_210626.jpg

Zdjęcia pudelek z testów zamienione na mierniku pisze jaki test

Curkulacja 2x To co na ostatnich zdjęciach 

20210302_210947.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

uuuuuu :ru:

a dziwią się, że po jednej wypowiedzi potrafię stwierdzić czy ktoś ma pojęcie, czy nie:biggrin: (czyt. piep... 3 po 3) no "wizjoner" kuźwa :woot:

Jeśli Pan z "akwarystycznego" stwierdził, że testy PH i KH, nie są Ci potrzebne to "temu Panu podziękujemy" nie powinien się zajmować akwarystyką, a na pewno doradzać  (bo właśnie, piep... 3 po 3)

Widzę też Chemiclin, rozumiem że był w użyciu? Też za radą, tegoż Pana? (może napisz, ku przestrodze - co to za sklep) 

Do rzeczy, gąbka do wywalenia (m.in. ona może być przyczyną wysokiego NO3) zastąp ją watą bądź włókniną (co 2 - 3 dni zmienianą)

i jakimś medium np. siporax, matrix itp.

 

Zasolenie do podniesienia, co najmniej do 1.024 (czym mierzone?)

Ta skała, też trochę ułożona w "kopczyk" i cyrkulacja w tym zbiorniku,  trochę kuleje (nie widać tych falowników, jak są ustawione)

Czym mierzysz temperaturę? bo też w "kosmosie" i to sporo (24 - 25 C) Zestaw ma wbudowane chłodzenie, więc coś jest nie tak (nie działa ?)

Mandaryny, w tak świeżym zbiorniku to też delikatne nie porozumienie (jedzą mrożonki?)

Oświetlenie, na pewien czas bym zmniejszył (jeśli to możliwe)

Także przy podmianie, tą skałę bym ułożył bardziej "przestronnie" ew. z części zrezygnował, i w wodzie z podmiany trochę "obdarł" z tych

glonisk. Po tym, na jakiś czas wstrzymał się z podmiankami.

i tyle przyszło mi do głowy, na ten czas:ru:

luźne przemyślenia, bo... specem nie jestem:drinks:

po prostu, tak bym uczynił...

 

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też jestem tego zdania, prosty naturalny sposób zero chemii

Podmiana, ceramika do filtra, temp do zmniejszenia i zwiększ powoli zasolenie. 

Nie sądzisz że lampa może się grzać, a że zbiornik jest "zamknięty" Oddaje ciepło do wody i stąd ta wysoka temperatura? 

Ciepła woda, dużo światła to sprzyja glonom. Nie mówię już o NO3 .. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sklep Murena Lublin, chemiclean Byl w użyciu na cyjano o dziwo po jednej dawce skutecznie pomógł, mandaryny wcinaja jak szalone mrożonki, oczywiście zgadzam się że moja wiedza na temat akwarystyka jeszcze kuleje wiem że wszystko pisze w Google ale tam też często są odmienne zdania, z tą temperatura nie wiem o co chodzi chłodzenie to 4 wiatraki które pracują non stop ale wydaje mi się że to wina odpieniacza w tym przedziale co on pracuje jest mega gorącą woda będę chciał dołożyć odpieniacz zewnętrzny, z tą skała to jak najlepiej poprostu ja porozkladac po całym dnie nie układać jedna na drugą? Jeszcze pytanie co do piachu wywalić czy zebrać ten nalot z góry i tak to zostawić? A lampy się nie grzeją bo w nocy jest 29-30 stopni 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i tak dużo za dużo. A czy masz grzałkę ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Jeżeli to jest max c130 to ty w nim masz grzałkę 150w i ona pewnie non stop grzeje wodę. Ja to bym ją w ogóle wyłączył


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie ma ?, jak specyfikacja producenta podaje , że ma. To co ty masz za akwarium ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj jakiegoś morszczaka w swojej okolicy i wg mnie kostka mrożonki na 4 ryby to troszke za dużo, chyba że podzielona na porcje.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W specyfikacji może i jest Ale ja kupiłem to akwarium używane i nie było grzałki w zestawie ale to nie ma znaczenia bo mi zależy na zbiciu temperatury 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tum akwarium poza grzałką nic nie powinni grzać wody. No chyba że jeszcze przerobione są T5 na jakieś mocniejsze ale to już zgadywanie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na 2 błazenki, magnifice i midasa daję 1 kostkę + 1 kostkę drobnego dla korali i coś ryby też zjedzą. Czasami wrzucę pare płatków.

4 kostki to jakieś kosmos w dodatku nie ma korali, odpieniacz jest ? 1wsza rzecz to wyrzuć te gąbki i połóż sobie watę.

Ja po 1 wizycie w murenie nie mając zielonego pojęcia o morskim, od razu podziękowałem Panu i wprost mu powiedziałem że trochę pomylił miejsca i ja z brakiem wiedzy wiem więcej od niego...

Jak masz ochotę to napisz do mnie na msg napisałem Ci na priv. też jestem z lublina. może mega doświadczenia nie mam ale moje akwa ma 8 miesięcy i wygląda bez porównania ;)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×