Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Jutro solniczce stuknie trzy tygodnie.Glony zielone ciągle są,pocieszające jest to że po usunięciu ręcznym,nie odrastają już tak ochoczo,a nawet wcale.Wszystko co żyło przy zakładaniu akwarium żyje nadal.Widziałem dwa malutki ślimaczki,moje turbo się mnożą,ekipy czyszczącej przybywa.Nie wiem czy wpuścić już jakieś nowe życie np:jakieś ślimaki,kraba,ewentualnie jakieś szczepki miękkich korali,czy jednak zaczekać jeszcze tydzień?Dodaję małą fotorelację.

20210226_151743.jpg

i kolejne

20210226_151846.jpg

20210226_151921.jpg

20210226_151941.jpg

20210226_152223.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć , nie chcę być nie grzeczny , ale kto polecił Ci wkładać sps-y do tak świeżego akwarium ? Wg mierzyłeś parametry jakie masz ? Dojrzewanie na całego , ale po plagach przyjdą i dobre czasy  :) co do samej skały to są tu lepsi " specjaliści " to może się wypowiedzą :whistling:w końcu tak ochoczo komentowali inną skałę w innym wątku , widać się znają chłopaki :crazy: 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Tom napisał:

Cześć , nie chcę być nie grzeczny , ale kto polecił Ci wkładać sps-y do tak świeżego akwarium ? Wg mierzyłeś parametry jakie masz ? Dojrzewanie na całego , ale po plagach przyjdą i dobre czasy  :) co do samej skały to są tu lepsi " specjaliści " to może się wypowiedzą :whistling:w końcu tak ochoczo komentowali inną skałę w innym wątku , widać się znają chłopaki :crazy: 

Rozumiem że dojrzewanie,ale te sps-y były razem z żywą skałą i szkoda mi ich było wyrzucić,po za tym obserwując je już trzy tygodnie śmiało mogę stwierdzić że nie jest im źle,ładnie się pompują i polipy porastają fragmenty gdzie ich nie było.Akwarium zakładałem na żywej skale,cała woda też była z działającego zbiornika,największą niewiadomą był żywy piasek.Ostatnie pomiary robiłem tydzień temu w sklepie z morszczyzną:No3-5,Po4-0,02,Kh-8,Ca-475,mg-1380,zasolenie-1.025.Poczekam jeszcze ten tydzień i w sobotę zrobię testy w sklepie,jak będzie ok,to jakieś życie dokupię.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
5 godzin temu, Tom napisał:

widać się znają chłopaki :crazy:

Czy (i które) chłopaki się znają, czy nie znają

można samemu, wywnioskować na podstawie zbiorników i zwierząt, jakie mają :woot:

w przeciwnym wypadku to...

giphy.gif

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Nowicjusz napisał:

.Akwarium zakładałem na żywej skale,cała woda też była z działającego zbiornika,największą niewiadomą był żywy piasek.

Jeśli było wszystko wyciągane i przenoszone a tak wnioskuję to można to nazwać małym restartem :) fakt wszystko powinno szybciej zaskoczyć ale parametry fizyko chemiczne zostały przez proces przekładki zaburzone :) 

14 godzin temu, Nowicjusz napisał:

Poczekam jeszcze ten tydzień i w sobotę zrobię testy w sklepie,jak będzie ok,to jakieś życie dokupię.

Jeśli parametry pozwolą to pomyśl o jakimś glonożercy w pierwszej kolejności :) taka moja mała sugestia :) powodzenia 

 

13 godzin temu, Osmodeusz napisał:

Czy (i które) chłopaki się znają, czy nie znają

można samemu, wywnioskować na podstawie zbiorników i zwierząt, jakie mają :woot:

Dziwny masz tok myślenia :facepalm: twierdzisz że musisz zobaczyć czyjeś akwarium i zwierzęta w nim żyjące i wtedy oceniasz czy ktoś się zna czy nie ?

Hehe , czyli jakby ktoś miał serwisowany zbiornik z samymi acrami które mają przyrosty co najmniej 1 cm na miesiąc i innymi powiedzmy wymagającymi zwierzakami a samo akwarium zapierało by dech w piersiach , a tak naprawdę dany właściciel tegoż zbiornika nie wiedziałby nawet jak sie sprawdza zasolenie bądz na jakiej soli ma prowadzony zbiornik bo przecież serwis ma od tego za który płaci grube dolce a chwalił by się nim na forum bądz fb , to wg ciebie by się znał ? A gdy ktoś nie ma swojego tematu bądz nie chwali się tu i tam ,to czy taki ktoś się nie zna ? 

Podejście godne mistrza , można rzec taki niewierny Tomasz naszych czasów , nie zobaczę to nie uwierzę . Myślałem że wiesz iż nie powinno się oceniać książki po okładce , bo  okładka to nie wszystko :) No ale spoko , mogłeś nie wiedzieć ,każdy się uczy całe życie .Także myślę  może lepiej zajmij się tym kopiowaniem tych linków bo w tym jesteś najlepszy a ocenianie zostaw w spokoju :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@Tom Dziękuje za olśnienie mej osoby.

Napisz raz, coś mądrego i być może zdanie zmienię, najlepiej coś co nie będzie „odgrzanym kotletem” wyczytanym gdzieś na forach.

Zawsze można poprosić @Admin o usunięcie „moich” tematów, i zwolnić miejsce dla autorskich tematów i doświadczeń, twojego autorstwa - jeśli sobie życzysz.

Bądź też zapraszam, do merytorycznej dyskusji w którymś z tematów, jest ich sporo...

Bo póki co nawet pre order twych doświadczeń, na tym forum... nie uchwytny

a być może również bym skorzystał z wiedzy „tajemniczego” forumowicza, gdyż jak sam zauważyłeś, moja wiedza ograniczona jest

 

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, Osmodeusz napisał:

Napisz raz, coś mądrego i być może zdanie zmienię, najlepiej coś co nie będzie „odgrzanym kotletem” wyczytanym gdzieś na forach.

i znów oceniasz :blink: i jeszcze żeby było tego mało admina do tego wciągasz .

 Może popatrz na siebie i nie kopiuj z innych for różnych różności ? może wysil się i zadaj pytanie sam od siebie ? 

Poza tym dla ciebie może być nie mądre a dla innych wręcz przeciwnie , widzę szufladkujesz szybko ludzi :) 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Tom napisał:

Jeśli parametry pozwolą to pomyśl o jakimś glonożercy w pierwszej kolejności

Godzinę temu, Tom napisał:

 

Tak zrobię.Na początek jakieś ślimaki,mam co prawda kilka małych turbo,ale trzeba coś dorzucić,może jakiegoś krabika,no i ze dwie szczepki malutkie korala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Nowicjusz napisał:

jakiegoś krabika

tylko uważaj jakie będziesz kupował, bo niektóre lubią się przebierać i co za tym idzie polować na ślimaki :) poczytaj o ich wymaganiach itd 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
29 minut temu, Tom napisał:

nie kopiuj z innych for różnych różności ?

OK, to mogę zrobić dla ciebie

opracowania naukowe również mogę zatrzymać dla siebie

29 minut temu, Tom napisał:

widzę szufladkujesz szybko ludzi :) 

I znów się muszę, z tobą zgodzić. Owszem dość szybko potrafię ocenić, czy ktoś ma pojęcie o czym mówi, czy pie... 3 po 3

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Osmodeusz napisał:

I znów się muszę, z tobą zgodzić. Owszem dość szybko potrafię ocenić, czy ktoś ma pojęcie o czym mówi, czy pie... 3 po 3

:facepalm: 

Uważaj co piszesz bo możliwe że za jakiś czas powstanie mój watek i będzie Ci głupio , i po co Ci to ? Tak jak mówisz w internetach nic nie ginie , więc twoje osądy zostaną dla potomnych :) 

Edytowane przez Tom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Nowicjusz napisał:

Tak zrobię.Na początek jakieś ślimaki,mam co prawda kilka małych turbo,ale trzeba coś dorzucić,może jakiegoś krabika,no i ze dwie szczepki malutkie korala.

Kraba ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
24 minuty temu, Tom napisał:

Uważaj co piszesz bo możliwe że za jakiś czas powstanie mój watek i będzie Ci głupio , i po co Ci to ? Tak jak mówisz w internetach nic nie ginie , więc twoje osądy zostaną dla potomnych :) 

myślę, że nie tylko ja na to czekam 

co do ostrzeżeń, hmm - widzisz, ja jakoś mało lękliwy jestem :biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Osmodeusz napisał:

- widzisz, ja jakoś mało lękliwy jestem :biggrin:

ja nazwał bym to brakiem pokory i wstydu :) no ale co ja tam wiem :whistling:przecież nie mam swojego tematu :facepalm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
2 minuty temu, Tom napisał:

ja nazwał bym to brakiem pokory i wstydu

a ja pewnością siebie :thumbsup:

tak więc skończ licytowanie na wartości, i wypowiedz się rzeczowo i merytorycznie na którykolwiek z tematów, poruszonych na forum

udowodnij mi, że się mylę

end of topic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Osmodeusz napisał:

a ja pewnością siebie :thumbsup:

twoje życie i zasady , żyj  w tym przekonaniu :rolleyes:

 

12 minut temu, Osmodeusz napisał:

udowodnij mi, że się mylę

jesteś ostatnią osobą której chciałbym coś udowadniać ,naprawdę nie pochlebiaj sobie aż taki ważniak nie jesteś :) 

Tak jak już wspomniałem kiedyś, ale może zapomniałeś , to przypomnę  wolę czytać i obserwować i na razie niech tak zostanie :) sorki za OT już kończę dywagacje 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, AnT napisał:

Kraba ? 

No jeszcze zobaczymy,kusi mnie ten pustelnik niebiesko nogi, przed zakupami jeszcze odbędę konsultacje z kimś kto się lepiej zna,ale to już bliżej soboty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
W dniu 1.03.2021 o 18:53, Tom napisał:

wolę czytać i obserwować i na razie niech tak zostanie :)

To po jakiego ... mielisz tyle czasu jęzorem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×