Skocz do zawartości
korfanty4

Ukwiał

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

Od tygodnia mam problem z ukwialem quadricolor Red. Mianowicie tydzień temu schował się pod skałę i siedzi schowany w skarpecie. Pokazuje się minimalnie i tak cały czas. Dziś dodatkowo mocno się skurczył. Czy mogę mu jakoś pomóc? Kostka 49l młoda działa ponad 2 miesiące. NO3 ok 25 PO4 praktycznie nie wykrywalne. Kaskada z life bio filem 

IMG_20210218_104532.jpg

IMG_20210218_103925.jpg

Edytowane przez korfanty4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A inne parametry samo NO3 to troche malo - chyba  że oczekujesz by wrozyć z fusów?  Jakie NO2? PO4 ? KH ? Ph? Jakiesz szczegóły odnosnie akwarium? Swiatła ? Cyrkulacj? Ukwiały to dosyc wrazliwe zwierzeta i raczej kiepsko znosza bytnosc w tak swiezym akwarium - moze poza aiptasia ;) 

Na podstawie danych które do tej pory podałeś to myślę ze nawet wróżka by rady nie dala ;)

Edytowane przez boft

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więcej testów nie posiadam. Jutro jadę do sklepu w celu zakupu. Cyrkulacja jeden falownik ustawiony na taflę, lampa robiona na zamowienie 24 diody 

12 na kanał.

1 kanał to 4x 15K, 2x 20K, 2 30k , 2x Royal blue, 4x blue

Drugi kanał 6 blue, 4 royal blue i 2 UV 424nm

Stosuje specjal blend, Af np pro oraz Af vitality. Przez tydzień od włożenia wszystko było ok, znalazł sobie miejsce pompował się ok i nagle takie coś. Nic w między czasie nie zmieniałem. 

Dzisiaj wygląda tak

IMG_20210219_102740.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×