Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Solniczka ma już tydzień.Nalot na szybach,na piasku okrzemki i dino,te z pęcherzykami powietrza.Parametrów wody jeszcze nie badałem,zasolenie bez zmian.W ciągu tygodnia trochę ponad dwa litry wody Ro dolane w celu uzupełnienia ubytków.Wieiloszczety jednak są,włochate brzydale,ale na razie ich nie ruszam.Grzybki się pompują,wydaje mi się że podrosły w ciągu tygodnia,ale ponoć kiepskie parametry im sprzyjają.Co ciekawe nieszczęsne szczepki SPS-ów też mają się nieźle,dobrze że je zostawiłem.Po za tym ślimaki,rurówki,asteriny i wszystkie robaczki biegające po skałach też chyba ok.Miło na całą tą familie popatrzeć.Nie wiem czy powinienem zrobić już pierwszą podmianę,czy poczekać i zrobić najpierw testy wody,a może jakieś absorbery do filtra żeby trochę przyśpieszyć dojrzewanie,jeszcze pomyślę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć jakieś foto tego zbiornika

Poczekaj z podmianami. Jak Ci wszystko tam fajnie smiga w środku to wszystko idzie w dobrym kierunku 😁

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
8 godzin temu, Bart1996 napisał:

Jak Ci wszystko tam fajnie smiga w środku to wszystko idzie w dobrym kierunku 😁

 

Śmiej , się śmiej . Szkoda tylko że nowy nic nie czytał , to raczej śmieszne nie jest . Powodzenia życzę w prowadzeniu zbiornika , bez podstawowej wiedzy . Dziwie się , że przy tak dostępnych  podstawowych informacjach , dalej mało ludzi czyta , lub szuka informacji . 
pytania które zadajesz to naprawdę podstawy i to w słodkim . 

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20210207_150241.jpg

Dzisiaj dorzuciłem cyrkulator 1000l/h ,wreszcie widać jakiś ruch w tej wodzie.Zrobiłem testy te co miałem kh-9,3,No3-8,Po4-jakieś 0,02 ciężko dociec ale minimalnie.Nie mogę zidentyfikować tych spsów,może kolega coś podpowie.To zdjęcie jeszcze przed glonami.

Kolega Ariel się nie denerwuje.Bardzo dużo czytam informacji,ale jak ktoś zaczyna na gołej skale to wiadomo że podmian nie ma dla kogo robić,u mnie jednak tego życia trochę jest i dla tego pytanie o podmiany.

20210213_074710.jpg

A nie wie ktoś co za bydlątko mi wylazło nocą na szybę,macki się rozciągały na 20 centymetrów,tułów robalowaty jakieś 3 centy.Nie mogłem się nadziwić jak cudacznie lazł po szybie,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Bart1996.A przy tych parametrach cząstkowych i życiu,co z tą podmianą,bo nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wejdź w mój temat np. Ja miałem takie jazdy z moim że cud że ono stoi i się święci jeszcze 🤣🤣 dlatego coś tam napewno przeczytasz co Ci pomoże, bo kilka osób się udzielalo z cennymi radami i naprawdę pomogło, a było ciężko chwilami. Z moja cierpliwością zwłaszcza 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,dzień jedenasty,atak zielonych glonów w pełni,falujące trawniczki na piasku i szybach,na skałach dużo mniej,tylko na najwyższych miejscach,tam gdzie są rurówki i inne życie nie ma glonów.Spadło mi troszkę zasolenie,1023 pokazuje refraktometr.20210217_135018.thumb.jpg.f5644749dbf1f52c0f604e97d9b61523.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dzwigaj tego zasolenia, nie mogło spaść od tak. Skalibruj refraktometr

Edytowane przez Bart1996

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A te białe kwiatuszki to aiptasia? Masz bogatą faunę i florę w akwarium
Pozdrawiam

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Godzinę temu, Bea_01 napisał:

A te białe kwiatuszki to aiptasia?

To rurówki 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Bea_01 napisał:

A te białe kwiatuszki to aiptasia?
 

To rurowki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ojej, rurówki tak się namnożyły takie delikatne są.

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

Wszystkie otwarte to znaczy, że jest im dobrze.

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Ariel napisał:

 

Pozdrawiam Kędzierzyn Koźle,mam miłe wspomnienia związane z tym miastem.Jednostka wojskowa w Koźlu 96/97 rok fajne czasy.

Mam pytanie,czy przy tak rozwiniętym życiu mógł bym już wpuścić coś z ekipy czyszczącej,jakieś ślimaki,kraba czy jakiegoś korala miękkiego żeby robił konkurencję tym glonom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
6 godzin temu, Nowicjusz napisał:

 

19 godzin temu, Ariel napisał:

 

Pozdrawiam Kędzierzyn Koźle,mam miłe wspomnienia związane z tym miastem.Jednostka wojskowa w Koźlu 96/97 rok fajne czasy.

Mam pytanie,czy przy tak rozwiniętym życiu mógł bym już wpuścić coś z ekipy czyszczącej,jakieś ślimaki,kraba czy jakiegoś korala miękkiego żeby robił konkurencję tym glonom.

 

Nie wiem kogo pozdrawiasz bo ja akurat byłem w Stargardzie Szczecińskim , ale co chodzi o wpuszczanie zwierzaków to ja jeszcze bym trochę poczekał . Akwarium ma dopiero niecałe 2 tygodnie i chociaż było wszystko z innego zbiornika , to dopiero glony wyskoczyły . Będziesz miał teraz skoki parametrów , ale tak za dwa tygodnie jeśli wszystko będzie szło w dobrym kierunku to czemu nie . Korale miękkie lubią błotko a ślimaki i kraby zbiornika nie obciąża .

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Ariel napisał:

Nie wiem kogo pozdrawiasz bo ja akurat byłem w Stargardzie Szczecińskim , ale co chodzi o wpuszczanie zwierzaków to ja jeszcze bym trochę poczekał . Akwarium ma dopiero niecałe 2 tygodnie i chociaż było wszystko z innego zbiornika , to dopiero glony wyskoczyły . Będziesz miał teraz skoki parametrów , ale tak za dwa tygodnie jeśli wszystko będzie szło w dobrym kierunku to czemu nie . Korale miękkie lubią błotko a ślimaki i kraby zbiornika nie obciąża .

 

Kędzierzyn Koźle było do Bea_01,coś mi się źle wcisnęło.Ok,jeszcze dwa tygodnie poczekam,na gołą skałę nie patrzę,jutro będę w akwarystycznym morskim w Kielcach to zrobię dokładne testy wody i będę wiedział co tam się dzieje po tych dwóch tygodniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za pozdrowienia, tez pozdrawiam Mój zbiorniczek ma ponad 2 m-ce i mam zaledwie parę ślimaków i kraba. Jutro jadę do eRybki w Gliwicach więc znowu ślimaki wezmę. Akwarium ciągle dojrzewa, ale ja za dużo w nim grzebie. Także trzymaj rączki przy sobie

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Testy wody dzisiaj zrobione-No3-5,Po4-0,02,Kh-8,Ca-475,Mg-1380,zasolenie-1.022 do stopniowego podniesienia,nie wiem co jest przyczyną spadku zasolenia w ciągu dwóch tygodni z 1.024.Glony zielone ciągle są,chociaż wydaje mi się że w niektórych miejscach jakby traciły tą soczystą zieleń,zobaczymy za kolejne dwa tygodnie jak to będzie wyglądać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×