Skocz do zawartości
pypawel

Zbiornik 300x100x90

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Planuje swój pierwszy zbiornik morski. Do tej pory kilkanaście lat w akwarystyce słodkowodnej a z racji że za niedługo ruszy budowa domu postanowiłem się nie ograniczać😅 i wstępnie planuję taką wielkość. Za zbiornikiem będzie osobne pomieszczenie techniczne.

Jak już pisałem zbiornik 300x100x90h (wiem że będzie ciężko serwisować, ale niestety coś za coś, generalnie nie mam tendencji do częstego pchania rąk do akwarium), komin na bocznej ścianie; 2x wylot, rewizja, 2x powrót (ewentualnie jeden powrót w innym miejscu akwa). Grzebień jakieś 10 cm niżej, więc realna wysokość słupa wody to 80 cm

Oświetlenie (chyba najbardziej kontrowersyjne); wstępnie zaplanowałem 3x400W HQI, 8x80W t5, około 500 W LED, (fotowoltaika na dachu).

Filtracja; w planie 2 sumpy.

1. Odpieniacz, szczepkarium, reaktor wapnia, dolewka.

2 (DSB + refugium)x 2 komory, żywa skała. Chciałbym zacząć od założenia tego sumpa i póżniej wpiąć go do zbiornika głównego. No i następnie z upływem czasu uruchomić sump nr 1.

Plan jest taki żeby startować na suchej skale + piach.

Obsada wszelaka, SPS, LPS

Proszę o konstruktywną krytykę i podpowiedzi jak to ogarnąć.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawie się zaczyna ,pewnie będzie z 3000l w obiegu? Może jakąś fotorelacja? Start akwarium kiedy planujesz? Za 2 ,3 lata?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W obiegu wyjdzie faktycznie pewnie jakieś 3000l, może nawet trochę więcej. Jeszcze nie planowałem wielkości sumpów. Przy odrobinie szczęścia, to fotorelacja ruszy za jakieś 2 lata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×