Skocz do zawartości
Jurek48

Czy nie za wolno rosną?

Rekomendowane odpowiedzi

DSC_1816a.thumb.JPG.d64579049ba869e71d2c2539a88a906d.JPGDSC_1821a.thumb.JPG.8d262e43ff03de60e4973d1a6212e1aa.JPG

Pierwsze zdjęcie jest z początku maja a drugie z 3 listopada. Wydaje mi si że te SPS rosną za pomału. Nie mam żadnego porównania. Co prawda z akwarium nie mam żadnych problemów ale pytam z ciekawości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co prawda jeszcze półtora roku temu moczyłem łapska w słodkiej wodzie. 

Ale ogółem  licząc akwarystą to ja jestem od 40 lat i dobrze wiem, że cierpliwość u akwarysty jest największą cnotą.

PS. Czyli bez względu w jakim tempie rosną, (jeśli tylko nie marnieją) jest dobrze? 

Edytowane przez Jurek48

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Jurek48 Napisz coś więcej o baniaku

Jaka pojemność,jaka filtracja,co dozujesz i jakie masz parametry tylko tutaj nie pisz że stabilne

Każdy koral ma potrzeby które trzeba mu dostarczyć w postaci pożywienia i u każdego będzie wszystko inaczej rosło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK. opiszemy zbiornik.

Jest to 250 litrowy zbiornik adaptowany do morszczuka przez wklejenie panelu filtracyjnego wzdłuż tylnej ściany. Panel wypełniony i siporax sery i 10 szt. Bacto Rolls.

W środku 20 kg skały. Wymiana wody 10% co 2 tygodnie + raz na miesiąc special Blent . Akwarium od początku na soli Blue Tresure Reef a od pół roku na BT dla SPS. Poziom NO3 i PO4 trochę powyżej zera, ale kolor jaśniejszy niż ten pierwszy na skali. Pompa obiegowa w panelu wydajność 2000 dm3/h. Trzy pompy cyrkulacyjne 4000 l/h

 Balling 40 ml dziennie.

Światło LED 200 Wat przez 10 godzin.

Korale karmione dwa razy w tygodniu  easy reefs. Mrożonki, którymi karmie ryby nie płuczę, leją po rozmrożeniu.

Parametry z przed tygodnia

Zasolenie 1,025

Wapń – 450

Magnez- 1320

KH – 8.70

PH – 8

O azotanach i fosforanach już pisałem odrobinę ponad zero.

Nie wiem, co jeszcze może być potrzebne.

PS. zapomniałem o skimerze, wewnątrz akwarium jest  tunze 9012

Zdjęcie akwarium mogę wkleić, chociaż fotograf ze mnie żaden  

DSC_1854.JPG

Edytowane przez Jurek48

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.02.2021 o 09:52, Jurek48 napisał:

DSC_1816a.thumb.JPG.d64579049ba869e71d2c2539a88a906d.JPGDSC_1821a.thumb.JPG.8d262e43ff03de60e4973d1a6212e1aa.JPG

Pierwsze zdjęcie jest z początku maja a drugie z 3 listopada. Wydaje mi si że te SPS rosną za pomału. Nie mam żadnego porównania. Co prawda z akwarium nie mam żadnych problemów ale pytam z ciekawości.

Acry raczej wolno rosną. In ladniejsze tym bardziej wymagające/delikatne co do jakosci parametrów. Sprawdzaj parametry żeby nie było wahań i zapewnij odpowiednie ilosci mikro i makro elementów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×