Skocz do zawartości
boft

+/- 288L - powrót po 5 latach przerwy :)

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak planowałem, niefoto wysępione od AnT'a tez wylądowało w baniaku :) szczepki  tych korali specjalnej troski  były male po jednej mordce ale już maja przyrosty :)

image.thumb.png.99c1bce1e40a89533042a90f73f907ec.png

Edytowane przez boft
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemanero, szukałem twojego tematu ale zapomniałem twojego nicku. Dobrze że mam powiadomienia ustawione😉

Mimo przeciwięstwom losu, wyprowadziłeś baniak na prostą, ładnie ci to zarasta.

Podobają mi się fotki możesz zdradzić czym je robisz.

Też mam 2 tubki zieloną i żóltą ale z żółtą coś nie tak.

Twoje maluchy jak podrosną będą mega.

Podobają mi się gonie a szczegulnie ta na zdjęciu, żółto-różowa możesz zdradzić nazwę.

Czym je karmisz jakimś specjałem czy tylko mrożone. Pozdrawiam i będę sledził

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No podłamało mnie, miałem ochotę to wszystko wyrzucić przez okno razem z kulkami na mole :)

Zarastać pomału zarasta, ale praktycznie start od nowa wiec jak porównuje 2 letnie baniaki u ludzi to są zarośnięte już mocno  a mój w powijakach dalej. Wydaje mi się ze trochę za dużo skały dałem i ma sporo pionowych zacienionych ścianek które ciężko szczepkami sensownie okleić :)

Ta Gonioporka nazywa sie Mastergrade,   tez mi sie strasznie spodobała jak zobaczyłem ze gość wystawił na facebooku to od razu mnie skusiła :)

Co do karmienia to codziennie do baniaka leci żywe fito, dodatkowo 2 x w tygodniu leje aminokwasy RedSea AB+.  Goniopory i lpsy dokarmiam mrożonymi jajami krabów takimi drobnymi i czasami mieszam z rico food albo mielona mieszanka pokarmów suchych.

Z tubkami więcej zabawy, bo zaraz obok nich norkę w skale okupuje pseudochromis fridmani, który się tak wycwanił że nie wypływa w toń po jedzenie tylko jak na tacy z mordek u tubek wyjada - przy wsparciu krewetki czyszczącej, wiec zanim "połkną" żarcie muszę chwile poodstraszać od nich fridmaniego i krewetę. Tuby staram się karmić 2 x w tygodniu.  Na razie sa poklejone obok siebie na skalce, ale jak podrosna pewnie bede je musial bardziej odseparowac, bo nie wiem czy tuby sie parzą nawzajem i walcza ze soba.

Co do fotek to robione telefonem, czasami z zabawą balansem bieli, a czasami przez pomaranczowe okulary. Tubki focone były przy swietle latarki bo one najladniej napompowane sa w nocy :)

 

Musze kogos z adminów poprosic o przeniesienie wątku do innego tematu, bo w tym to bardziej porady i pytania od początkujacych, ale zakladajac baniak ponownie po długiej 5  przerwie czulem sie wlasnie jak swieżak w temacie :)

Edytowane przez boft

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idac za ciosem wrzuce jeszcze pare fotek moich korali: Favia Dragon Soul, sarco fluo, i Fungia/Cycloseris

 

 

111111.thumb.jpg.5d6f4b447091fddf5cd50b324f1e0010.jpg111444.thumb.png.90b7af9a7a4e0ef4661ff28e94606e46.png1111222.thumb.jpg.7316583d8b4696e281ee17d6358c6c12.jpg

Edytowane przez boft
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, AnT napisał:

Elegancko . Co nie które to poznaje. 

No ba 😁 co najmniej piec rożnych od ciebie 🙂

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Alcoholik napisał:

Zdięcia zajebi...e, mi nie wychodzą😭

Przyznam sie ze zdjecia robi moja zona nie ja ;) moje wychodza kijowo i są pasqdne 😜

 

Edytowane przez boft

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I kolejne cukierki z kolekcji

tr.thumb.jpg.ca3b2daa63e2ff76ab64ad4ccd64a149.jpg

av1.thumb.jpg.b8045f81d94c0ae013f18ae27f239bd3.jpgtr2.thumb.jpg.c951297650a0f9c2b0fae0a49361d6da.jpg

Edytowane przez boft
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Z nowosci doszla scolymia 🙂

 

54321.jpg

4321.jpg

Edytowane przez boft
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieźle,nieźle kolorki zajefajne, trzymam kciuki i obserwuję.

Babka żólta to cyntrus?

Miałem u siebie 3 i wszystkie padły nie wiadomo czemu, siedziały w jaskini i nie wychodziły nawet na karmienie, ślimaki się szybko rozprawiły, będę jeszcze prubował bo bardzo mi się podobają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Alcoholik napisał:

Babka żólta to cyntrus?

To Cryptocentrus cinctus, w sumie juz jest u mnie od 2 lat, kupilem ja razem z krewetka pistoletowa, obydwie do tej pory zyja w baniaku..

Babka na poczatku byla niesmiala i malo co ja bylo widac, obecnie nie jest juz płochliwa, siedzi gdzie popadnie Krewetke pistoletowa olala, zadaje sie z innymi krewetkami :)

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pare nowych fotek:

1122.thumb.png.5de4a2b3bf40be44ba0010880d45c494.png2233.thumb.png.5d03d8bccf6beb9b8656f9affd4ebede.png123431.thumb.png.65bdf0cba10e42d38a0e28b379bdb353.png

Edytowane przez boft
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×