Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam na imię Jarek po kilku latach wracam do morszczyzny.

Pierwsze podejście się nie udało po pierwsze przez brak cierpliwości po drugie brak czasu a po trzecie brak......cierpliwości...?

Sprzęt:

  • szkło opti 40x35x40
  • kaskada fzn 3 - póki co z samym matrixem później pewnie dojdzie phosguard i purigen
  • grzałka 75w Aquael Ultra heater
  • Lampka Zetlight za1201 Wifi - niby 19W (1100 lumenów) ale uważam że miękkie i niektóre LPS śmiało będą rosnąć
  • Cyrkulacja - Jebao RW4

Start 30.01.2021

Bakterie Seachem Stability

Skała Marco Rocks 7kg

Piasek Aqua Medic Bali Sand

Woda Demineralizowana ze sklepu (na TDS 002ppm) w planach zakup filtra RO+DI

Codzienne dolewki wody trochę ponad 1l zastanawiam się nad dolewką Aqua Trend Levelautomatic EYE

Akwarium planuję prowadzić na podmianach wody ale rozważam też zakup Bubble Magus QQ1

Testy zakupię w przyszłym tygodniu NH4, NO2, NO3, PO4

Dziś (04.02.2021) akwarium wygląda tak

20210204_135919.thumb.jpg.eaca80a9bf58d78220a8101aa63e8f95.jpg

trochę mętna woda ale to za sprawą bakterii (tak mi się wydaje)

A teraz czeka mnie najgorsza rzecz z możliwych oczekiwanie na zakończenie cyklu azotowego

zastosuję się do porad niektórych osób z forum wezmę stoperan albo inny węgiel ewentualnie zacznę opróżniać to co leży pod akwarium ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam doświadczenia, ale chwalę sobie to, że przyznałeś się i wyciągłeś już jakieś wnioski.
Powodzonka

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Alcoholik napisał:

Nie mam doświadczenia, ale chwalę sobie to, że przyznałeś się i wyciągłeś już jakieś wnioski.
Powodzonka

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka
 

No nie ma się co oszukiwać sp..........em na własne życzenie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pierwszym poście zapomniałem dodać że start na świeżej solance zasolenie 35ppt sól Red Sea Salt 

Woda coraz bardziej klarowna

 

20210205_194720.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, po 2 tyg pierwsze testy i nie wiem co jest grane 

NO2 - 0 ALBO 0,01

NO3 - 0,2

PO4 - 0,03

Testy Salifert 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś powtórka testów poza NO3 (dziś 0,5 wczoraj źle odczytałem) NO3 i PO4 tak jak wczoraj. Pytanie do mądrzejszych czy jest możliwe że w ciągu 2 tyg cykl azotowy się zamknął? A może w ogóle nie ruszył, bo ani okrzemka ani nawet jednej zielonej nitki nie mam jedyne co to obserwuję delikatne zmętnienie wody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
17 minut temu, Jarekgi napisał:

Dziś powtórka testów poza NO3 (dziś 0,5 wczoraj źle odczytałem) NO3 i PO4 tak jak wczoraj. Pytanie do mądrzejszych czy jest możliwe że w ciągu 2 tyg cykl azotowy się zamknął? A może w ogóle nie ruszył, bo ani okrzemka ani nawet jednej zielonej nitki nie mam jedyne co to obserwuję delikatne zmętnienie wody.

Zmętnienie wody może być przez bakterie jeśli wlałeś zbyt dużo . W twoim zbiorniku raczej cykl jeszcze się nie rozpoczął . Dawałeś coś na start , kawałek krewetki , lub coś innego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
3 godziny temu, Jarekgi napisał:

Nie nic nie dawałem jeśli chodzi o bakterie to nie leję od tygodnia

To na start jeszcze sobie poczekasz . Wrzuć kawałek krewetki , ryby , lub bodaj artemie by zacząć cykl. Zmętnienie za jakiś czas ustąpi .

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie po kilku dniach od wrzucenia 1/4 kostki lasonogów sytuacja wygląda tak

NO2 - 0,025 ciężko porównać że skalą 

NO3 - 1

PO4 - 0

innych objawów dojrzewania brak.... No poza tym że od ok 2 tyg utrzymuje się delikatne zmętnienie, myślałem że to pewnie piasek albo skała coś puściła więc wlałem Reeflowers Aquaclear niestety efektów brak, więc to chyba jednak bakterie póki co odpuszczę ale wydaje mi się że będzie z nimi walka chociaż włożę dzis trochę węgla aktywowanego może coś pomoże

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
24 minuty temu, Jarekgi napisał:

Trochę mnie chyba ponioo

No , nawet dość mocno . Obserwuj go , bo możesz sobie kuku zrobić w zbiorniku . Ukwiały różnie reagują w nowych akwariach , dość często padają . Lepiej już byś zrobił jak by tam jaki miękki się pojawił . One są bardziej wytrzymałe . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Ariel napisał:

No , nawet dość mocno . Obserwuj go , bo możesz sobie kuku zrobić w zbiorniku . Ukwiały różnie reagują w nowych akwariach , dość często padają . Lepiej już byś zrobił jak by tam jaki miękki się pojawił . One są bardziej wytrzymałe . 

Wiem, teraz już za późno,  tak jak piszesz będę obserwował, jest od wczoraj i naprawdę pompuje się super i ma te swoje "smoczki" na polipach dostał kawałek krewetki i wygląda że źle mu nie jest...albo to tylko ja tak siebie usprawiedliwiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

będzie 2-3 dni ok a potem cos nie tak....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×