Skocz do zawartości
Lukashm

Jaka lampa LED do solniczki 140x60x65

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w tylule, przygotowuje się do złożenia zestawu i potrzebuję pomocy w zakresie doboru odpowiedniej oswietlenia led do akwarium 140x60x65

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę cię, a co tam zamierzasz trzymać mrówki, kwiaty?
Może węża?
Nie wytrzymuję na takie pytania

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A niby z kąd mam wiedzieć co będzie w tym akwarium?
Wysil się trochę i napisz co planujesz!!!!

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka

Znajdz podobny litraz, w postach napewno znajdziesz kogoś z podobnym zbiornikiem i napewno znajdziesz jakieś oświetlenie. Led czy T5 raczej kwestia gustu, ja wolę że by ładnie świeciło więc polecę led. A czy masz fundusz na lampę za 2tys czy za 500zl to już Twoja kwestia gustu i pieniążków.
Oczywiście zajeb,,,e denerwują mnie takie pytania.
Tak jak ja mogę zapytać ciebie
Planuje założyć kostkę 50×50×50
Jakie bakterie mam podawać i jaki nawóz dla bakterii.
Dziękuje za odpowiedz bo jestem nowy na forum a nie chce mi się szukać.

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Phillips Coral Care gen 2  :whistling:

 

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
7 godzin temu, Osmodeusz napisał:

Phillips Coral Care gen 2  :whistling:

Popieram , jak na razie mój faworyt co chodzi o światło . Tylko na ten zbiornik to dwie i sterownik . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium uczy cierpliwości .....ponoć 

no jakoś tego nie widać po niektórych odpowiedziach :no:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
29 minut temu, Tom napisał:

Akwarium uczy cierpliwości .....ponoć 

Albo nabawi cię nerwicy . 

Jeśli ktoś chce konkretnej odpowiedzi , to musi konkretne pytania zadawać . Ale ostatnio ciężko z tym .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o akwarystykę, to naprawdę uczy cierpliwości.
Ale jeśli chodzi o te pytanie, które zadał pytający, to mnie zdrzaźniło.
( Cyt. Przymierzam się do założenia zestawu).
Jaka lampa?
Nawet się nie wysilił aby napisać co chce.
Ma być na gotowe, bo zadał, zadał pytanie, a my forumowicze mamy za niego szukać, poświęcać swój czas, swoje doświadczenie.
Moje zdanie na ten temat to, jakie pytanie taka odpowiedź.
Dużo ludzi, wychodzi z założenia, że jak już założą konto na forum i przymierzają się do prowadzenia akwarium, to po co się wysilać, bo przecież po to jest to forum!!!, przecież ja zadałem pytanie!!, Jaka lampa?
Chociaż trochę, mam zamiar trzymać mało wymagające lps.
A jak już chce tak na gotowe to niech idzie do sklepu i tam mu doradzą, a i nawet pokażą jak świeci taka lampa jak do jego zestawu.
Nie mam doświadczenia w akwarystyce morskiej, ale cały czas te doświadczenie zdobywam i chciałbym żeby w przyszłości ludzie zdali sobie sprawę że akwarium to nie takie sobie hobby, w nim żyją zwierzęta które naprawdę przeżywają różne stresy( wachania parametrów, zbyt ostre światło które może je poparzyć itd).
Zwierzak taki potrafi długo grymasić zanim się zaklimatyzuje, a czasami długo potrafi się akmatyzować.
I taki pytający założy akwarium wrzuci wszystko do akwarium razem z rzyciem, i wtedy będzie dopiero zadawał pytania, dlaczego wszystko umiera, co to jest dojrzewanie, cykl azotowy.itp
A taki zwierzak będzie cierpiał z jego nie wiedzy, bo co winny pytający, po co mu czytać, czybszukać , od tego jest to forum przecież.



Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
1 godzinę temu, Alcoholik napisał:

Nie mam doświadczenia w akwarystyce morskiej, ale cały czas te doświadczenie zdobywam i chciałbym żeby w przyszłości ludzie zdali sobie sprawę że akwarium to nie takie sobie hobby, w nim żyją zwierzęta które naprawdę przeżywają różne stresy( wachania parametrów, zbyt ostre światło które może je poparzyć itd).
Zwierzak taki potrafi długo grymasić zanim się zaklimatyzuje, a czasami długo potrafi się akmatyzować.
I taki pytający założy akwarium wrzuci wszystko do akwarium razem z rzyciem, i wtedy będzie dopiero zadawał pytania, dlaczego wszystko umiera, co to jest dojrzewanie, cykl azotowy.itp
A taki zwierzak będzie cierpiał z jego nie wiedzy, bo co winny pytający, po co mu czytać, czybszukać , od tego jest to forum przecież.

Z tym się zgodzę , bo dobrze jest się najpierw czegoś dowiedzieć i przyjąć jakąś koncepcje . Wtedy jest dużo łatwiej dobrać sprzęt do tego co się chce . I na zadane pytanie łatwiej jest odpowiedzieć . Człowiek uczy się całe życie i ciagle czegoś nie wie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×