Skocz do zawartości
balon

Rzeznia,bez komentarza

Rekomendowane odpowiedzi

E tam :) kazdy w ciagu zycia zjada podczas snu kilkadziesiat owadow :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zajżyjecie do dowolnej rzeźni

bardzo podobne widoki

inna sprawa że sam bym chętnie do troglodytów postrzelał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strasznie to smutne,makabryczne przedstawienie i te tłumy na brzegu.Z pewnościa patrza na to także dzieci.

Dlaczego? w jakim celu?bo niby wieprzowina sie przejadła?

Oglądałem swego czasu program nakręcony w Japoni,po prostu łzy same cisneły sie do oczu.

Najpierw przez wiele dni delfiny były zaganiane do brzegu a te w panice pływały jak oszalałe.

Co ciekawe proceder ten jest zakazany a rybacy staraja się ukrywać ten makabryczny spektakl.

Gdy widzieli filmujących ich ludzi przez jakis czas odpuszczali,na lądzie wręcz chcieli zastraszyć,zniszczyć sprzęt a nawet pobic reporterów.

:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U nas było to samo. Rybacy wybili wszystkie foki i morświny bo te żarły im ryby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brak słów...ale nie tylko oni robią takie rzeczy...

www.youtube.com/watch?v=4KRD8e20fBo

trailer filmu "The Cove" o rzezi delfinów u wybrzeży Japonii...jeden z lepszych dokumentów ostatnich lat...ale niestety smutny...

Edytowane przez enigma17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze jest to, że na ów "towar" są klienci, płetwa rekina czy nawet o matko i córko reklamowany w NASZYM radio i tv wyciąg z wątroby rekina, myślałby kto, że te rekiny to śmiercią naturalną giną. A niby taka cywilizacja u nas.

Człowiek wybije wszystko co żyje koło niego, taka już nasza natura, na pocieszenie można przyjąć, że już z dinozaurami Matka Ziemia sobie poradziła to i z ludźmi sobie poradzi, trzeba tylko trochę czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dinozaury nie matka ziemia lecz sąsiad meteoryt ubił. Koralowce i inne organizmy morskie też zresztą.

Ludzie sami sie pozabijają jak tylko zabraknie jedzenia dla mas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek no wiesz, dzik za którym się człowiek po lasach nagania zanim go dopadnie, do tego jeszcze "teoretyczna" hodowla, to chyba nie to samo co rzeź dzikich zwierząt, do tego to całe niby dokarmianie itp. ale tak naprawdę to i tak do kitu jest.

Ja od czasu gdy stwierdziłem iż mało jest zwierza w lesie, nie biorę do ust niczego z dziczyzny, tak mam już ze 4 lata i nie wiem czy się "nawrócę" :unsure:

My ludzie jesteśmy najgorszymi "zwierzętami" z jakimi natura kiedykolwiek miała do czynienia,

Z tym meteorytem to wiem, rzecz jasna, Matka Ziemia to raczej taka metafora była.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś się zastanawiał nad połowami ryb w Bałtyku ? To jest dopiero spustoszenie środowiska za 10 lat flądrę będziemy oglądali w encyklopedji. A najciekawsze to jest to że  że kraje wysoko rozwinięte czyli skandynawowie robią spustoszenie na Bałtyku wielkimi traulerami i mają to wszystko w d........................... to są poprostu trole albo ............. jak kto woli shreki przez 20 lat praktycznie siedziałem w skandynawi Norwegja, Szwecja, Dania im wszystkim się wydaje że zasoby morskie są ich własnością i mają prawo robić co im się podoba tak im zostało po dziadkach i rodzicach ale nie myślą że nowoczesny a zarazem bardziej efektywny spasób połowów  zmniejsza populację w bałtyku a zarazem niszczą to co tzw równowagąÂ 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo wojny dawno nie było!!! ludziom sie w d....ach przewraca juz nie wiedzą co maja zjeść,jest przeludnienie,najbardziej drażnią mnie te baby w sklepach Ą,Ę i do siebie gadaja a tego nie zjem bo cholesterorek tego też nie bo za duzo tłuszczyku,k....a mam ochotę czasami powiedzieć WPIEPSZAĆ CO JEST

byłaby wojna to by wpiepszały cokolwiek,ludzi za dużo,nigdy nie było takiej przerwy międzywojennej,a po wojnie ludzi o połowę mniej,pracy więcej,i ludzie bardziej lgną do siebie :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzkość to rak toczący tą planetę...

Edytowane przez enigma17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj ludzie....

bez przesady!

Nie popadajmy w skrajności:)

Też uważam, że to zachowanie godne potępienia! Wręcz wymagające bardzo ostrych konsekwentni wraz z krzesłem elektrycznym dla pomysłodawców:)

ale nie można na podstawie tego generalizować, że ludzie są okrutni!:) Wśród nas znajdą się Ci bezduszni ale i Ci poświęcający się dla planety, a całość się jakoś równoważy:)

Ja uwielbiam mięsko (rybki tylko w akwarium, wyjątkiem przytoczona wcześniej fląderka oraz śledzik) i nie uważam, że zabijanie zwierząt to jest coś co powinno się potępiać:) potępiać można jedynie metody oraz zasadność takiego postępowania:)

Ja tam wierze w ludzi, tylko czasami mam wrażenie, że są po prostu głupi! i takie sceny mordu wynikają z bezmyślności! to rząd (teoretycznie mądrzejsi) powinni edukować oraz wyciągać konsekwencje z takiego zachowania! Są zdjęcia tych ludzi, opublikować, ścigać z urzędu i bardzo surowo ukarać to im się odechce:)

Przykłąd kiboli z anglii... mieli największe burdy stadionowe na świecie, Pani Margaret Thatcher się za nich wzięła, ustaliła surowe kary i problem zniknął:) Człowiek zachowuje się jak nie przymierzając mój Wargatek sanitarnik (żywcem zrzerał mi srebrzyce, wyłapałem, posiedział 3 dni w kozie i teraz pływa potulnie jak baranek) i dlatego czasem trzeba nim ostro wstrząsnąć:)

Pozdrawiam i więcej wiary w ludzi życzę:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Straszne okrutne ale dlaczego , bo to delfiny? Świnie to też bardzo inteligentne zwierzęta , a większość z nas je przecież je i nie robi z tego problemu że posadzka w ubojni ocieka krwią . Mięso niestety nie rośnie na drzewach i półkach supermarkerów .confused.gif

Świń nigdy nie braknie......

I w korycie i w garniturze.

Człowiek produkuje ile zużywa...

Tomajk gdzie ty kupisz teraz prawdziwą Dziczyzne :)

Jeśli od leśniczego to spoko ale nie od kłusownika z pełna optyka gdzie zwierze niema szans ucieczki...

Teraz to wszystko,sproszkowane,zmielone,zblenderowane,doprawione,zakonserwowane,wybarwione,sklonowane,skoksowane,na końcu umyte ludwikiem i nie wiadomo ile w tym % :yucky:

Co do tematu bez komentarza... nie musiałeś nam tego pokazywać..... :confused:

troszke mniejsze zło 1:27 mistrzowstwo :teehee: Edytowane przez Ben_sage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto mówił o kupowaniu dziczyzny ? szczególnie od leśniczego, co leśniczy też miałby do dziczyzny ? że zarządza kawałkiem lasu ? to jest całkiem inna bajka. To że nadleśnictwa ustalają limity odstrzału nie oznacza iż są właścicielami zwierzyny, ona jest własnością SKARBU PAŃSTWA.

Żaden myśliwy (nie każdy leśniczy jest myśliwym) nie ma prawa sprzedać ani kawałka dziczyzny, to jest sport i jedyną możliwością wejścia w posiadanie sztuki dzika czy innego zwierza jest wzięcie po wcześniejszym upolowaniu na użytek WŁASNY, w większości przypadków również odpłatny. Trzeba takiego zwierza zawieźć do weterynarza, który pobierze próbki do badania, dokona oględzin, wcześniej trzeba na punkt skupu do zważenia i otrzymania zaświadczenia o wadze i wiele innych pierdów o skórowaniu zimnego już nie wspomnę. ( Chyba wiesz co znaczy skórowanie na zimno ? )

Można też kupić legalnie w sklepie, ale jak długo to wisiało w chłodni i gdzie dostało kulę (czy aby nie na miękkie) to Bóg jeden wie.

Mówimy tu o samym sposobie pozyskania takiego zwierza, nie jest to masowa rzeź jaką przedstawia ten film, jeśli naprawdę ktoś podchodzi z rozumem do takiego kawałka mięsa, to wcale nie jest ten dzik bez szans, a przede wszystkim nie cierpi tak strasznie nim skona, bo kula odpowiednio umiejscowiona kładzie zwierzaka na miejscu bezboleśnie prawie. Często nawet inne nie zauważą braku towarzysza gdy po krótkiej ucieczce zatrzymają się gdzieś w zagajniku.

Nigdy nie byłem zwolennikiem polowań zbiorowych, choć wielu uważa to za kwintesencję samego polowania. Moim zdaniem jest to coś bardzo zbliżonego do tego co widzieliśmy na tej nieszczęsnej plaży.

Zakup dzika od kłusowników to jest tak trochę jak wydanie na siebie samego wyroku, włośnica jest chorobą ledwie zaleczalną a często kończy się zgonem więc proszę bardzo, szanse się wyrównują.

Mówisz o optyce i szansach a byłeś kiedyś na prawdziwym polowaniu z podchodu na księżyc ? czy tylko opierasz się na opowieściach o szansach ? bo to dwie różne rzeczy są.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co leśniczy też miałby do dziczyzny ?

-- odpowiedz znajdziesz 3 zdania pózniej w swoim poście.

Myśle ze ten przekaz prawny jest wiadomy każdemu ale nie sprawdza sie w praktyce...

Mówisz o optyce i szansach a byłeś kiedyś na prawdziwym polowaniu z podchodu na księżyc ? czy tylko opierasz się na opowieściach o szansach ? bo to dwie różne rzeczy są.

--Byłem przez 4 lata bywalcem strzelnicy zks bielany i nie tylko,bralem tez udział też w Field target i wiem jakie są szanse na celne trafienie ze wszystkich przyrządów celowniczych.Myśliwy z celownikiem kolimatorowym/optyka to flet jak dla mnie.

Nie rajcuje mnie strzelanie do zwierząt.

Natomiast wiele razy miałem zwierzyne na celowniku bedąc u siebie na wsi - nigdy nie oddałem strzału.Natomiast jak w tym roku coś zje mi wszystkie borówki amerykanskie w ogrodzie i przyłapie.... :ninja:

Wtedy nie była to palna tylko pneumatyk o energi 300J wystarczyło by w zupelnosci do obalenia humanitarnie kazdego zwierzaka w PL.

Pare gratów pod lóżkiem sie znalazło,także opowieści chowam miedzy bajki.

bronn.jpg

SKARBU PAŃSTWA.

-- Jesteś urzędnikiem skarbowym?

Ale i tak ciarki mnie przeszły :teehee:

Pozdrawiam

Edytowane przez Ben_sage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×