Skocz do zawartości
LukaszHexo

Biały nalot na skałach

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam taki problem od od 3tyg. pojawił mi się taki glon albo nalot falujący na skałach koloru białego przy świetle lampy bo po zgaszeniu wygląda na zielony ale ciężko ustalić dokładny kolor  i zarasta całą skałę tylko w miejscach gdzie pada światło, korale się zmniejszyły i już się tak nie pompują. W kaskadzie siporax i wata , absorberów nie używam i odpieniacza też nie , lampa zetlight b100 ale mam zamiar zmienić na coś lepszego 

Akwarium 60l ma już 300dni 

Sól AF reef Salt podmiana 5l co tydzień

Obsada 2 ryby krewetka i krab , caulastres, xenia, capnella, euphyllia kilka zoa, duncan i coś tam jeszcze 

NO2 - 0

NO3 - 0

PO4 - 0 

PH - 8

KH 7,7

Ca 425

Mg 1320

Zasolenie 1.025

Martwi mnie NO3 i PO4 ciągle mam 0 

Zwiększyłem karmienie 

 

IMG_20210111_194647_1.jpg

IMG_20210111_194640.jpg

IMG_20201228_204907.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten problem to było Dino brązowe korale wszystkie mi zmarniały LPSy i miękkie a jak sobie z tym poradziłem? skręciłem świecenie bo i tak było za mocne bo zmieniłem lampę na nową,  do tego preparat DINO X co 2 dni 2,5ml przez 2 tygodnie jeszcze polecę 2 tygodnie i zakończę kurację i krab Mitrax , korale od tygodnia wracają do siebie, lampę podbijam o 1 % do góry tygodniowo i obserwuje najgorzej ucierpiała xenia była wielkości dwóch pięści a teraz ma może 1cm wysokości mam nadzieję że odbije 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×