Skocz do zawartości
Miszu

Chromis choroba czy rany po walce ??

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie zauwazylem u chromisa dziwne plamy od kilkiu dni gdyz jest ciagle schowany.. poczatkowo dominowal nad dwoma blazenkami ,,wygrywal walke o pokarm,, i nie wiem czy to ospa czy pasozyt czy slady po walce ?;/ wyglada i zachowuje sie marnie....

20210102_221652.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

od kiedy masz tą rybkę?

te ślady pojawiły się nagle?

podaj więcej szczegółów, sądząc po śladach to dość spore te błazny musiałyby być:ru:

Chromisy bardzo często są nosicielami Uronema Marinum (oby moje podejrzenia się w g... obróciły)

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z grubo ponad miesiac.. z poczatku normalnie po ok 2 tyg zauwazylem takie niewielkie ciemne plamk jak by mial cos w sobie ale nie zachowywal sie nie pokojaco. od ok 5 dni temu nie atartowal na pierwszego do jedzeniea i posiada te rany..  daltego nie jestem do konca pewny czy to od tych plam czy jakies skaleczenia. Bo od samego poczarku dominowal w akwarium. Do czasu ... ? moglem zrobic zdjecie napewno bylo by latwiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie jak mnie nakierowales na ,,uronema  marinum'' to wlasnie to forum znalazlem ?

 

Mysle ze sama chyba z tego nie wyjdzie a juz jest zawansowane stadium ... wlasnie takie momenty jak te daja czlowiekowi do zrozumienia jak wiele musi sie jeszcze nauczyc i jaki jest malutki w tym temacie ... 

Nie mam niestey zbiornika na leczenie a w głownym zbiorniku nie wolno leczyc bo mozna pogorszyc sprawe dla calej obsady ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

myślę, że niestety ale już jest za późno na próbę wyleczenia

- przykro mi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wyczytalem to wyglada na to zawasowane stadium. Moze by przygotowac zbiornik do obserwacji bo za miekki jestem do rozwiazania nr 2 na tym forum mam na mysli eutanazje ale  z drugiej obserwowac jak sie meczy w malym zbiorniku ? :(

Mysle ze masz racje... zapewne pasozyt mi sie zadomiwil w zbiorniku ...

Tylko czy kolejny chromis moze sie zarazic w moim zbiorniku czy poprostu jeden na kilka jest nosicielem ?

Bo jezeli doszlo do ,,zarazy wody,, to napewno ten gatunek przez najbliszy czas u mnie sie nie uchowa bo widze ze jest bardzo podatny na to skoro roznosi 

No nic trudno kazdy z nas ponosi jakies straty wazne by wyciagac z nich wnioski 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Najbardziej humanitarnie, uśpić rybkę przedawkując olejek goździkowy, w jakimś naczyniu z wodą z akwarium.

Rybka spokojnie zasypia. 

Ja używam czasem, do „znieczulania” kolcobrzuchów, jak jest potrzeba trymowania zębów  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×