Skocz do zawartości
larka

Akwarium 54L

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, od kilku tygodni zaczęłam czytać, oglądać różne filmiki dot. akwarystyki morskiej. Mam w planach założyć póki, co chyba nano akwarium ok. 54l 60x30x30, póki co bez sumpa i odpieniacza. Mam w zasadzie 2 pytania:
/
1) Muszę zainwestować w akwarium (oczywiście :D ), filtr - może być wewnętrzny?, grzałkę, pompę, oświetlenie, no i później rzecz jasna życie. Czy jeszcze coś?
2) Drugie moje pytanie - nigdy nie byłam dobra w elektryce itp. a na każdym forum inne info. Ile mniej więcej wat jest potrzebne na taką objętość akwarium?

Z góry dziękuję :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witamy

jak już filtr to może nie wewnętrzny ale zewnętrzny typu kaskada, pompę masz na myśli cyrkulator, do tego Ci jest coś potrzebne do mierzenia zasolenia najlepiej refraktometr , jakaś sól,filtr RO-DI , jakieś bakterie na start , skała sucha lub żywa :)

Co do oświetlenia to napisz czy Led czy może T5 a może hybryda , zależy jakie korale chcesz trzymać jak SPS to na pewno musi być mocne oświetlenie jak miękasy to już nie koniecznie

to i tak wszystko w skrócie , zaglądnij do galerii i poszukaj zbiornik podobny do tego który chcesz założyć i popatrz na sprzęt i będziesz wiedzieć co Ci potrzeba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wszystkim 

Szkoda, że temat się nie rozwinął... ;)

Robie dokładnie to co kolega 54l- 60x30x30, filtr kaskada tidal 35, odpieniacz Bubble Magus QQ1, żywy piasek, szkielet rafy na zamówienie z seafrags. Start akwarium za tydzień.

Zakupiłem ledy 1x retrofit marine 10w, 1x retrofit  actinica 10w.

Tutaj moje pytanie. Jaka jest optymalna ilość wat na l wody  przy oświetleniu led ? (wyczytałem, że led t5-ce nie równy)

Jeżeli miałbym dokupić więcej światła to jakiego ? Mam jeszcze 1 wolne miejsce na świetlówkę / led. Chciałbym uzyskać przewagę  niebieskiego, teraz marine wygrywa w ekspozycji z actnicą i akwarium jest tylko lekko niebieskawe przy pracy obu belek led na raz.

w akwarium chciałbym hodować zarówno korale miękkie jak i LPS, SPS to pieśń przyszłości.

Szukam fajnego zestawu testów wody w dobrej cenie na początek (znalazłem ten https://www.plantica.pl/akwarystyka-slodkowodna/akcesoria-do-akwarium/karmniki-dla-ryb-1/jbl-combiset-test-na-ph-kh-no2-no3-fe-o2-walizka.html?gclid=Cj0KCQiArvX_BRCyARIsAKsnTxO38fqWt_AxTHmaq1ixbIGHhYFqEeX6QVPbhUcUMNIYFnHrJg8Byp0aAt-cEALw_wcB)

nigdzie nie jest dostępny w tej cenie...

 

 

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym dorzucił do tych ledów 2x24w T5 ja chcesz trzymać Lps i Sps , co do testów to są do wody słodkiej , kup sobie Salifert lub Aquaforest na początek KH, PO4 i NO3 , można NO2 ale ja nie używałem tego testu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie świetlówki ATI blue plus T5 2szt do tych ledow 

Edytowane przez JaRRoT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×