Skocz do zawartości
Gość

Dodatki z domowej spiżarni

Rekomendowane odpowiedzi

@Osmodeusz
Jest sens chemicznie podbijać PO4? - obfite karmienie produktami sproszkowanymi i uzyskamy ten sam efekt - o ile nie lepszy bo bezpieczniejszy dla zbiornika ... częściej walczymy o uzyskanie niskiego wyniku PO4.

Edytowane przez chwialek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@chwialek, wyczuwasz niecne intencje moje ? 

ale mi służy również jako preparat do czyszczenia sprzętu, zapachu octu nie znoszę zbyt dobrze?

Butelka Coca-Coli(0,25 l) zawiera około 0,2 g czystego kwasu ortofosforowego. Stężenie to, wystarcza żeby bez problemu rozpuścić żyletkę?

A jeśli chodzi o dozowanie do zbiornika, jak z każdym produktem wymienionym w tym temacie, wolna wola i nikt nikogo nie namawia, ani też nie zachęca ?

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ciekawe dozowanie w tym preparacie podobne do Flatwormstop z KZ. Tylko tam substancja czynna wg głosów zza oceanu do złudzenia przypomina piołun. Wspomniana kapsaicyna może się zatem okazać jedynie substancją stabilizująco-konserwującą. Produkt FM jest dość nowym wytworem i póki co nie trafiłem na niekomercyjne recenzje tego produktu... choć jestem ciekaw jego skuteczności.

Dla poparcia słów o Flatwormstop z KZ materiały dla chętnych:
http://www.reefcentral.com/forums/showthread.php?t=2670592

https://www.reef2reef.com/threads/new-fauna-marine-aefw-x.773590/

I co na ten temat sądzić...

Edytowane przez chwialek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można    Maggi   dodawać 

Jako amino  - nawet zapach :) 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ACE - środek czyszcząco wybielający m.in do prania skarpet filtracyjnych.

Edytowane przez chwialek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainteresowało mnie to mleko z miodem, jak to dajesz, jakieś proporce, to razem łączysz czy osobno?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, marking napisał:

Zainteresowało mnie to mleko z miodem, jak to dajesz, jakieś proporce, to razem łączysz czy osobno?

O ile się nie mylę 1ml/100l wody 3.2% tłuszczu łaciate gdzieś lali, ale jeśli chcesz to dozowac to poczytaj więcej 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Taki standardowy skład pokarmów akwarystycznych🤗

Składniki; Mączka rybna, mąka pszenna, mączka z kryla, mączka sojowa, suszone drożdże piwne, mączka z suszonych wodorostów, spirulina, otręby ryżowe, czosnek, DL-metionina.Witamina A 9900 IU/kg, Witamina D3 1900 IU/kg, Witamina E240 mg/kg, Siarczan miedzi 1.5 mg/kg.

Skład; Proteiny surowe 48%, tłuszcz surowy 3%, włókna surowe 2%, popiół 18%, wilgotność 10%.

 Ciekawe?

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

kontynuując...

wyobrażenie o tym, co kupujesz. Oto kilka typowych składników karmy w płatkach:yes:

Mączka rybna - Mączka rybna składa się z części ryby, które nie nadają się do spożycia przez ludzi. Obejmuje skórę, kości, narządy, właściwie wszystko, co zostało. Jest suszony, gotowany, ekstrahuje się oleje, a następnie zamienia na drobny proszek. Jest stosowany zarówno jako pasza dla zwierząt, jak i jako nawóz. Większość ryb hodowlanych jest karmiona mączką rybną. Jest stosowany w karmach, ponieważ jest tanim źródłem białka, ale od czasu usunięcia olejów (kompleks Omega) nie ma zbyt wielu składników odżywczych.

Mąka pełnoziarnista / pszenna / gluten - to kolejny tani składnik, który dodaje masę do pokarmu płatkowego. Ryby nie potrzebują dużo węglowodanów. Jednak w przypadku pełnoziarnistej pszenicy „błonnik” w pewnym stopniu pomaga w trawieniu.

Suszony hydrolizat białka rybnego - jest to proces, w którym podroby rybne lub czasami całe ryby są upłynniane przy użyciu enzymów. Ciecz jest następnie suszona rozpyłowo. Jest to tani sposób, aby pokarm w płatkach miał wyższą zawartość białka.

Suszone drożdże, które są używane jako suplement diety. Ma niską zawartość tłuszczu i jest dobrym źródłem białka i witamin.

:whistling:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×