Skocz do zawartości
Gość

Dodatki z domowej spiżarni

Rekomendowane odpowiedzi

Próbował ktoś w swoim akwarium? 

Może spróboje z miodem.

Co do fosforanów to teraz mierze na bieżąco to zobaczymy jakie są skoki. 

Zna może ktoś dawkowanie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mleko dla PO4 jest jak redbull - dodaje mu skrzydeł. Nie tylko anioły potrafią latać i o tym należy pamiętać.
Można kombinować, podlewać, dolewać... ale czasami na końcu tej drogi stoją problemy a nie ich rozwiązanie. Także jak już kombinujecie to pamiętajcie by robić to dawką terapeutyczną bacznie obserwując reakcję baniaka i zawsze może coś pójść w niewłaściwym kierunku...

Mamy 21wiek i całkiem duży zasób produktów dedykowanych , przebadanych , opisanych - nie twierdzę że lepszych ale "poznanych" więc nie zawsze warto kombinować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mleko dla PO4 jest jak redbull - dodaje mu skrzydeł. Nie tylko anioły potrafią latać i o tym należy pamiętać.
Można kombinować, podlewać, dolewać... ale czasami na końcu tej drogi stoją problemy a nie ich rozwiązanie. Także jak już kombinujecie to pamiętajcie by robić to dawką terapeutyczną bacznie obserwując reakcję baniaka i zawsze może coś pójść w niewłaściwym kierunku...

Mamy 21wiek i całkiem duży zasób produktów dedykowanych , przebadanych , opisanych - nie twierdzę że lepszych ale "poznanych" więc nie zawsze warto kombinować.
Jeśli chodzi o mnie, to staram się kupować taniej niż produkt dedykowany, który składem jest podobny lub taki sam jak np. produkt z supermarketu

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

a ja myślę, że jeśli zbiornik ma być z założenia ozdobą salonu, miejscem relaksu - ma po prostu stać i wyglądać pięknie, to nie warto chodzić na skróty i wpędzać się w niepotrzebne frustracje.

Tak jak mówi @chwialek, są dedykowane produkty które mają określone działanie, i co najważniejsze załączoną przez producenta instrukcję i wiadomy sposób działania. I nie ma potrzeby wyważać otwartych drzwi...

 

Ale z drugiej strony, jeśli komuś to za mało, i ma żyłkę odkrywcy i chce czegoś więcej... :devil:

dr. Bruce Carlson powiedział kiedyś że 

„To właśnie hobbyści, a nie naukowcy, najbardziej przyczynili się do sukcesu w hodowli morskiej (utrzymaniu raf).”

 

i coś w tym jest :rolleyes::whistling:

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

wiem od kolegów z (forum)Tajwanu, że do swoich mieszanek, którymi karmią koralowce miękkie NP - dodają jajka w proszku i drożdże Torula

surowe jajko, u siebie testowałem 

ale nikogo oczywiście nie namawiam, i odpowiedzialności nie ponoszę

:biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może znacie coś na poprawę polipowania LPS? Konkretnie trachophylii i lobophylli. U mnie coś nie chcą wypuszczać macek. Czegoś im brakuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę kupić. Bo coś słabo się pompują. Różne wynalazki sklepowe nie pomagają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie fungia stoi na piasku i pompuje się najlepiej. Reszta jest poprzyklejana na skałach . Myślisz że niedobór jodu może być przyczyną braku polipowania LPS?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, karol86 napisał:

Właśnie fungia stoi na piasku i pompuje się najlepiej. Reszta jest poprzyklejana na skałach . Myślisz że niedobór jodu może być przyczyną braku polipowania LPS?

Zrób Icp będziesz wiedział w którą stronę iść :) 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Tom napisał:

Zrób Icp będziesz wiedział w którą stronę iść :) 

 

Test był robiony wszystko w normie poza Po4 z którym walczę cały czas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) z domowej spiżarni to podlewałem jeszcze ocet ziołowy.... Surol 7 ziół - pachnie do sponge power. Działanie - cóż naukowo tego nie zbadano :) ale fizycznie dawał podobne efekty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kawior - to też produkt niby spożywczy a jednak można go w sposób powiedział bym bezpieczny dozować do naszych baniaków. Stosowałem drobną frakcję ryby i koralowce LPS były z tego powodu zadowolone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Hmm

no to Coca cola, a bardziej kwas ortofosforowy w niej zawarty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×