Skocz do zawartości
Tegesik77

Witam. Chciałbym zmienić moje akwarium 112l roślinne na morskie, co potrzebuję do założenia Morskiego, będę miał na start tylko akwarium?

Rekomendowane odpowiedzi


Co chcesz osiągnąć w swoim projekcie? Jakieś fotki tego co Ci się podoba? I czy masz za dużo pieniędzy :) - to taki żart ale kto wszedł w morskie w pewnym momencie przestaje się z niego śmiać dochodząc do wniosku że sporo w tym prawdy...

skałę bądź ceramikę.
podłoże (choć nie koniecznie)
1-2kaskady FZN-3
Lampę dostosowaną szerokością do baniaka... 112l to 80cm jeśli chcesz iść w T5 to 39W ma 85cm więc bez pokrywy by się nadało.

Ale 112l to 80x35x40 ? Czyli średnio udane wymiary do akwarystyki morskiej  - a otóż dlaczego. Bo jest wysokie a ma małą powierzchnię dna - w akwarium będzie "pionowo".

Wiedzę nabytą a najlepiej "normalnego" morszczaka w okolicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co kolega napisał wyżej to  tak w skrócie sprzedaj to słodkie i w dziale targowisko poszukaj sobie akwarium a wymiarach pod morskie akwarium. Możesz również przeglądać dział nasze akwaria i co nieco podglądnąć co do sprzętu i tym się kierowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za podpowiedzi. Będę szukał akwarium 60×40×40 96l, tylko mam problem w pokoju z temp. w lato mam 30 kresek. Chyba będę musiał odpuścić. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. Np. gupiki w lato jak mam w pokoju w słoneczne dni 30 stopni,

nie znoszą takiej temp. i padają. Jaka jest optymalna temp. akwarium morskiego? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Optymalna 25stopni, ale przecież są różne sposoby na chłodzenie akwarium nigdy nie stosowałeś ?od wiatraków, chłodziarki po klimy w pokoju ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

I jak tam morskie? Coś poczyniłeś w tym kierunku? Gdybyś chciał poczytać w moim wątku to zrobiłam listę potrzebnych produktów. Zobacz post z 14 grudnia 2020r. Zaczynałam od 0. Akwarium zrobił mi szklarz 60x45x40 wys. (108l). Mamy podobne litraże, więc mógłbyś się trochę wzorować na moim. Będzie Ci łatwiej, bo część przydatnych rzeczy masz już po słodkowodnym. Bardzo ładne to akwarium. Gratuluję :thumbsup:

Pozdrawiam

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.01.2021 o 19:14, Bea_01 napisał:

Witam

I jak tam morskie? Coś poczyniłeś w tym kierunku? Gdybyś chciał poczytać w moim wątku to zrobiłam listę potrzebnych produktów. Zobacz post z 14 grudnia 2020r. Zaczynałam od 0. Akwarium zrobił mi szklarz 60x45x40 wys. (108l). Mamy podobne litraże, więc mógłbyś się trochę wzorować na moim. Będzie Ci łatwiej, bo część przydatnych rzeczy masz już po słodkowodnym. Bardzo ładne to akwarium. Gratuluję :thumbsup:

 

 

Witam. Na wiosnę zacznę moja przygodę z morskim akwarium od wymiany okien i malowaniu pokoju, jeśli by ktoś miał do sprzedania akwarium i akcesoria to chętnie kupię. Pozdrawiam. 

 

Edytowane przez Tegesik77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×