Skocz do zawartości
Gość

Umieść butelkę w swoim zbiorniku

Rekomendowane odpowiedzi

Gość
cover-image
1.jpg


Tak, zdaję sobie sprawę, że większość ludzi nie lubi wkładać fałszywie wyglądających rzeczy do swojego zbiornika, a także nienawidzę takich rzeczy, jak zatopione sklepy, zatopione samoloty, zatopione skrzynie itp., Ale lubię wkładać naturalne rzeczy do swojego zbiornika. W ciągu 45 lat, odkąd nurkowałem, widziałem różne rzeczy pod wodą, od butów po Oldsmobiles. Nigdy nie wkładałem buta do swojego zbiornika i myślę, że miałbym problem z płynem do skrzyni biegów, gdybym próbował włożyć tam Oldsmobile, poza tym, że nie zmieściłbym się przez moje przednie drzwi. Ale wszędzie, gdzie nurkowałem, od Australii po Tahiti, po Morze Śródziemne, wzdłuż wybrzeży Pacyfiku i Atlantyku w USA zawsze znajdowałem butelki. Więc dla mnie są naturalną częścią rafy.

Tak wygląda gotowa butelka. To była nowa butelka, którą „zbudowałem”, żeby wyglądać tak i myślę, że wygląda naturalnie. Jeśli tak nie myślisz lub jeśli myśl o butelce w twoim zbiorniku przyprawia cię o mdłości, idź i oglądaj telewizję, myślę, że Oprah może być włączona.
 
2.jpg



Aby to zrobić, najpierw znajduję butelkę lub idę do sklepu monopolowego i coś kupuję. Po wypiciu odczekaj dzień, aż wytrzeźwiejesz. 

Następnie przetrzyj butelkę papierem ściernym, aby zmatowić cały połysk.

3.jpg


Po tym, jak cały połysk zniknął i został podrapany, upewnij się, że nadal jesteś trzeźwy i włóż butelkę do papierowej torby i lekko uderz ją młotkiem.
 
4.jpg


Wyjmij wszystkie większe kawałki i wyrzuć małe. Upewniając się, że nadal jesteś trzeźwy, zastanów się, jak łączą się poszczególne elementy, uważając, aby nie skaleczyć się zbyt wiele razy.
Używając kleju lub silikonu akwariowego, sklej ze sobą większe kawałki. Wolę klej, ponieważ jest bardzo lepki. Zostaw duży kawałek.

Schludność w ogóle się nie liczy, niechlujstwo jest lepsze, a jeśli się skaleczysz, nie krwaw zbyt mocno na butelke, ponieważ cement się nie klei.
 
5.jpg


Idź na kolację i napij się dobrego merlota, może zatrzymaj butelkę na następny raz. Po stwardnieniu weź narzędzie Dremmel z tarczą z węglików spiekanych i zeszlifuj ostre krawędzie, nawet od wewnątrz. „Noś gogle” albo możesz być gościem w Oprah jako facet ze szkłem w oku. Stępić wszystkie krawędzie. Zajmie to tylko kilka minut.

Następnie wymieszaj trochę zaprawy lub cementu, zwilż butelkę i rozprowadź cement na całej butelce, starając się nie być schludnym.
 
6.jpg


Pozwól mu schnąć, dzień lub dwa. Idź znowu na obiad i tym razem napij się Pino Noir, tak jest lepiej. Nałóż kolejną warstwę cementu na butelkę. Następnego dnia zrób to jeszcze raz, tylko teraz, zakrop trochę w miejscu lub dwóch. Teraz, jeśli chcesz, możesz zacementować muszlę ostrygi, kamień lub zdjęcie swojej byłej dziewczyny X.
Nie wygładzaj niczego, im niechlujniej, tym lepiej, a jeśli twoja dziewczyna X była naprawdę brzydka, to jeszcze lepiej.

Niech stwardnieje w wiadrze z wodą przez kilka tygodni i wrzuć do akwarium i przyklej do niego kilka koralowców. Niech częściowo zatopi się na dnie i połóż na nim kamienie. Będziesz zazdrościł wszystkim maniakom ryb, a twoja brzydka stara dziewczyna już nigdy nie będzie ci przeszkadzać.
 
7.jpg


Butelka Grand Marnier
 
8.jpg
 
9.jpg
 
10.png


Na mojej rafie jest 11 butelek. Chodzi o to, aby umieścić je tak, aby były trudne do zobaczenia, ale można je dostrzec. Nie umieszczaj ich tylko z przodu, tak aby nic ich częściowo nie ukrywało. Stanowią ciekawy dodatek i nawet jeśli nie możesz utrzymać ryby przy życiu dłużej niż 10 minut, większość komentarzy nie będzie dotyczyła twoich martwych ryb. Większość ludzi będzie chciała tylko wiedzieć, dlaczego włożyłeś tam butelkę.
 
11.jpg
 

 

Paul Baldassano

Posiadam akwaria od ponad 60 lat i założyłem swoją rafę wciąż działającą w 1971 roku. Napisałem książkę „The Avent Garde Aquarist a 60 years history”, w której 100% zysków idzie na badania nad stwardnieniem rozsianym w imieniu mojej żony .
Viet Nam Combat Vet.
Posiadam dwa patenty w USA na produkty związane z akwarystyką.

 

 

 

 

 

Żywe Butelki  Dave'a Lacklanda :good2:

 

ZAINSPIROWANY ŻYWYMI BUTELKAMI Z DAWNYCH CZASÓW I INKRUSTOWANYMI BUTELKAMI ZNALEZIONYMI PODCZAS WYCIECZEK NURKOWYCH (ZWYKLE ZAKRĘCANA BUTELKA BUDWEISERA POKRYTA W NAJLEPSZYM RAZIE FIRE-CORAL). 

CHCIAŁEM STWORZYĆ SZTUKĘ NA ŻYWO, KTÓRA STANĘŁABY SAMOTNIE W AKWARIACH JAKO WŁASNE CENTRALNE MIEJSCE, FUNKCJONALNE ŚRODOWISKO DLA BLENKÓW I BABEK, MINI RAFA, ... COŚ FAJNEGO I INNEGO DLA ZBIORNIKA (RAFOWEGO) ...

JAKO ALTERNATYWA DLA OKAZU KORALA NA KORKU CEMENTOWYM LUB CERAMICZNYM. OD KILKU LAT KOLEKCJONUJĘ MINIATUROWE ANTYCZNE BUTELKI (W TYM CELU), ALE NIE CHCIAŁEM ZACZĄĆ ICH TWORZYĆ / UPRAWIAĆ, DOPÓKI NIE MIAŁEM DOŚĆ, ABY WYPRODUKOWAĆ SETKI. 

ZACZĄŁEM OD MOCOWANIA KORALI DO BUTELEK ZA POMOCĄ KLEJU, TAK JAK KORKOCIĄGIEM LUB JAKIMKOLWIEK INNYM STANDARDOWYM PODŁOŻEM, ALE NAWET JEŚLI BYŁYBY TRUDNE DO INKRUSTOWANIA, CAŁOŚĆ MOGŁABY ZEŚLIZGNĄĆ SIĘ Z BUTELKI / I PO MIESIĄCACH (I CALACH KWADRATOWYCH) WZROSTU LAMINARNEGO. ZACZĄŁEM JE „NACINAĆ” PIŁĄ OTWOROWĄ Z DIAMENTOWĄ KOŃCÓWKĄ I TERAZ, GDY UTWORZY SIĘ NIEWIELKI OBSZAR LAMINARNEJ INKRUSTACJI, TRUDNO BĘDZIE WYCIĄGNĄĆ KORALOWIEC Z BUTELKI.

OBECNIE HODUJĘ PONAD 100 ANTYCZNYCH BUTELEK  / MINIATUROWE, WSZYSTKIE W ZAKRESIE 2-8. WIĘKSZOŚĆ BUTELEK TO ZABYTKOWE BUTELKI „BROMO-SELTZER” Z BALTIMORE W STANIE MARYLAND. PODCZAS WŁASNYCH POSZUKIWAŃ NIEBIESKICH KOBALTOWYCH BUTELEK Z ANTYKAMI ODKRYŁEM, ŻE W BALTIMORE W STANIE MARYLAND BYŁA DUŻA FABRYKA SZKŁA, KTÓRA OD KOŃCA XIX WIEKU DO POCZĄTKU XX WIEKU PRODUKOWAŁA GŁÓWNIE SZKŁO KOBALTOWO-NIEBIESKIE.

Dave Lackland


live-bottles-baltimore-blue-glass-1.jpglive-bottles-baltimore-blue-glass-3.jpglive-bottles-baltimore-blue-glass-4.jpglive-bottles-baltimore-blue-glass-6.jpglive-bottles-baltimore-blue-glass-7.jpglive-bottles-baltimore-blue-glass-13.jpg

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Irek on miał tylko butelki ;) 

Nie takie trudne. 

Ja miało cała konstrukcje ze szkła :D 

Od tego momentu przeglądnij mój wątek 

post-840-0-22466200-1458415871_thumb.jpg2.jpg5.jpg8.jpg12.jpguser303441_pic77860_1493630203.jpg.41568c81129bb1edb978f82f67fb3203.jpguser303441_pic77861_1493630333.jpg.69c140871048650486a5f7decb74cedd.jpguser303441_pic77858_1493630203.jpg.69a695f1ff5781fa54eeee4f07a66439.jpg

user303441_pic77859_1493630203.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Daniel, wiem - pamiętam:biggrin:

wiedziałem, że dasz się sprowokować. Temat z butelkami przypomniał mi się podczas ostatniej rozmowy, no i kobalt :biggrin::whistling:

(wraki mi się przypomniały, ciągnie pod wodę:l_diver::wink:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
15 godzin temu, AnT napisał:

plan co do środka ;) 

No wiem - czekam na realizacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×