Skocz do zawartości
Gandalf_szary

koszt akwarium morskiego

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Powoli zgłębiam wiedzę na temat akwarystyki morskiej. W między czasie trafiło mi się oferta na akwarium używane w rozmiarze 130x60x55 z tym drugim akwarium pod spodem (sumpem) i stelażem. 


Czy ktoś jest w stanie podpowiedziec ile by kosztowało założenie takiego akwarium? Chodzi mi o to co by było potrzebne do tego zestawu tak by można było odpalić morskie akwarium.

 

Z góry dziękuję za odpowiedź.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zatrzymałem liczenie na 7tys ,podobny wymiar i woda jeszcze nie była zalana. Wszystko używane tylko szkło nowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, karol86 napisał:

Ja zatrzymałem liczenie na 7tys ,podobny wymiar i woda jeszcze nie była zalana. Wszystko używane tylko szkło nowe.

Dziekuje za info. Mozesz napisać jeszcze co w tym koszcie bylo zawarte?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkło, szafka, cyrkulatory , osmoza kanalizacja. Testy , odpieniacz pompa obiegowa rurki, masę drobnicy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja zakładałem swoje bardzo podobne i to parę lat temu i bez życia nie przekroczyłem 7 tysięcy. Chyba że pokupujesz roler maty sraty i inne zbędne gadżety to i możesz wydać 25 tysięcy. Ludzie sprzedają super sprzęt używane za naprawdę śmieszną kasę. Jak widzę że ktoś sprzedaje np. lampę ATI 8*54 W w super stanie za 700-800 zł a dobre odpieniacze za 500-600 zł to łatwo policzyć. Ja postawiłem kompletną kostkę 50*50*50 na gotowo za 1000 zł. Z lampą, skałą , odpieniaczem , obiegiem oraz cyrkulacją, piachem z zakupem soli bakterii. Odpalone na gotowo. Ale to jest moje zdanie. Akwarium jest już piątym zbiornikiem który zakładam. Są ludzie którzy lubią jak się otworzy szafkę pod akwarium to jest wszystko z górnej półki a w zbiorniku Biedronka. Najmocniej przepraszam jeśli kogoś uraziłem ale nie miałem nic złego na myśli. To jest tylko moje zdanie. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, karol86 napisał:

Szkło, szafka, cyrkulatory , osmoza kanalizacja. Testy , odpieniacz pompa obiegowa rurki, masę drobnicy. 

Czyli powiedzmy że jeszcze lampa i skała i można by było startować.

4 godziny temu, romanxx2 napisał:

Witam. Ja zakładałem swoje bardzo podobne i to parę lat temu i bez życia nie przekroczyłem 7 tysięcy. Chyba że pokupujesz roler maty sraty i inne zbędne gadżety to i możesz wydać 25 tysięcy. Ludzie sprzedają super sprzęt używane za naprawdę śmieszną kasę. Jak widzę że ktoś sprzedaje np. lampę ATI 8*54 W w super stanie za 700-800 zł a dobre odpieniacze za 500-600 zł to łatwo policzyć. Ja postawiłem kompletną kostkę 50*50*50 na gotowo za 1000 zł. Z lampą, skałą , odpieniaczem , obiegiem oraz cyrkulacją, piachem z zakupem soli bakterii. Odpalone na gotowo. Ale to jest moje zdanie. Akwarium jest już piątym zbiornikiem który zakładam. Są ludzie którzy lubią jak się otworzy szafkę pod akwarium to jest wszystko z górnej półki a w zbiorniku Biedronka. Najmocniej przepraszam jeśli kogoś uraziłem ale nie miałem nic złego na myśli. To jest tylko moje zdanie. Pozdrawiam

Troche mnie zadziwiłeś że taką kostkę postawiłeś za 1 tyś. Rozumiem że wszystko używane było?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, romanxx2 napisał:

Witam. Ja zakładałem swoje bardzo podobne i to parę lat temu i bez życia nie przekroczyłem 7 tysięcy. Chyba że pokupujesz roler maty sraty i inne zbędne gadżety to i możesz wydać 25 tysięcy. Ludzie sprzedają super sprzęt używane za naprawdę śmieszną kasę. Jak widzę że ktoś sprzedaje np. lampę ATI 8*54 W w super stanie za 700-800 zł a dobre odpieniacze za 500-600 zł to łatwo policzyć. Ja postawiłem kompletną kostkę 50*50*50 na gotowo za 1000 zł. Z lampą, skałą , odpieniaczem , obiegiem oraz cyrkulacją, piachem z zakupem soli bakterii. Odpalone na gotowo. Ale to jest moje zdanie. Akwarium jest już piątym zbiornikiem który zakładam. Są ludzie którzy lubią jak się otworzy szafkę pod akwarium to jest wszystko z górnej półki a w zbiorniku Biedronka. Najmocniej przepraszam jeśli kogoś uraziłem ale nie miałem nic złego na myśli. To jest tylko moje zdanie. Pozdrawiam

Tak z ciekawości co było w tym 1000?

Za 500l akwarium zapłacić za używki 7000 tys to nic trudnego.

Godzinę temu, ZOnk napisał:
7 godzin temu, karol86 napisał:

Szkło, szafka, cyrkulatory , osmoza kanalizacja. Testy , odpieniacz pompa obiegowa rurki, masę drobnicy. 

Czyli powiedzmy że jeszcze lampa i skała i można by było startować.

Lampa też w tej kwocie była

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Przecież ja nie napisałem że to był nowy sprzęt.

A przepraszam nie napisałem że skałę dostałem od kumpla bo miał nadmiar. Akwarium z szafką w idealnym stanie na OLX kupiłem za 160 zł. Naprawdę ja tylko podałem swój przykład. Nie mam zamiaru z nikim się spierać. Każdy kupuje to co chce.

Tak Karol86 można i na 500litrów wydać z 20 tysięcy. też takich znam.

Edytowane przez romanxx2
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, romanxx2 napisał:

Witam. Przecież ja nie napisałem że to był nowy sprzęt.

A przepraszam nie napisałem że skałę dostałem od kumpla bo miał nadmiar. Akwarium z szafką w idealnym stanie na OLX kupiłem za 160 zł. Naprawdę ja tylko podałem swój przykład. Nie mam zamiaru z nikim się spierać. Każdy kupuje to co chce.

Tak Karol86 można i na 500litrów wydać z 20 tysięcy. też takich znam.

Z mojej strony dzięki za info. Nie spodziewałem się ze można tak tanio zrobić zbiornik morski. :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli posiadasz tylko zbiornik i sump to przy takim litrażu na strat będzie dużo wydatków na pewno nie zrobisz tego w 5tys 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

3 godziny temu, romanxx2 napisał:

Witam. Przecież ja nie napisałem że to był nowy sprzęt.

A przepraszam nie napisałem że skałę dostałem od kumpla bo miał nadmiar. Akwarium z szafką w idealnym stanie na OLX kupiłem za 160 zł. Naprawdę ja tylko podałem swój przykład. Nie mam zamiaru z nikim się spierać. Każdy kupuje to co chce.

Tak Karol86 można i na 500litrów wydać z 20 tysięcy. też takich znam.

Ja tez nie chce się sprzeczać tylko zastanawiam się gdzie przepłaciłem ?

bo możesz kolegę wprowadzić w błąd lub innych czytających . Bo liczyć trzeba wszystko. Każdy zakup

za 1000 to raczej się nie da nawet małej kostki postawić 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak kolega wyżej pisze , znajomy startował z kostka 64l na strat poszło 2,5tys przy lampie DIY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
35 minut temu, karol86 napisał:

za 1000 to raczej się nie da nawet małej kostki postawić 

Panowie?

ja też się kłócić, nie mam zamiaru

ale z tym tysiakiem ??

no mi się udało ?
A poważnie, to z małym litrażem naprawdę da się uciec od kosztów, a mając trochę szczęścia, nawet dużo?
 

P.S mówimy o starcie, bo potem to już ......?

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, romanxx2 napisał:

Ja postawiłem kompletną kostkę 50*50*50 na gotowo za 1000 zł. Z lampą, skałą , odpieniaczem , obiegiem oraz cyrkulacją, piachem z zakupem soli bakterii. Odpalone na gotowo. Ale to jest moje zdanie. Akwarium jest już piątym zbiornikiem który zakładam. Są ludzie którzy lubią jak się otworzy szafkę pod akwarium to jest wszystko z górnej półki a w zbiorniku Biedronka. Najmocniej przepraszam jeśli kogoś uraziłem ale nie miałem nic złego na myśli. To jest tylko moje zdanie. Pozdrawiam

Ja bym poprosił przepis co tam kupiłeś i mniej wiecej cene i najlepiej fotke kosteczki jeśli można i jest dalej, no chyba ze ktoś likwidował kupiłeś całość :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem co się stało 0 zginęło. Za 10000 tys to niezły baniak można postawić. W marę bezobsługowy.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Reef_Makro napisał:

Ja w swojej 50 utopiłem już chyba z 8k?

A ciągle przybywa

A co tam kupowales ze az tyle cie wyszło jesli moge wiedzieć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×