Skocz do zawartości
kristofer0001

Lampa LED diy 144w

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie forumowiczów,

Jestem początkującym akwarystą morskim i chciałbym sobie zrobić lampę led. Tyle na wstępie:)

Tak wiem jest masa tematów na ten temat i wiele ich przeczytałem, jednak mam parę pytań, które powstrzymują mnie przed zaczęciem budowy i wtopienia niepotrzebnie kasy:)

Lampa ma być pod zbiornik 90x45x45 ok 180l i ma mieć około 144w myślę, że będzie to wystarczająca moc, aby zasilić mój zbiornik.

Lampa ma być na sterowniku Aqmy, a rozkład diód na poszczególny kanał ma być następujący.

1ch 4x10000, 4x20000 ( biały zimny)

2ch 8x 445 (royal blue)

3ch 8x460 ( blue )

4ch 2x400, 2x420, 4x430 (uv, aktynika)

5ch 4x445, 4x6500 (royal blue, biały)

6ch 2x490, 2x600, 2x660, 2x520 ( cyan, pomarańcz, czerwony, zielony)

 

ma być to zasilane zasilaczem ZASILACZ HP 0957-2260 32V 5625mA 5.6A 180W

 

poprosiłbym o sugestie w tym temacie, a w szczególności o barwę diód i zaadaptowanie ich pod odpowiednie kanały.

z góry dzięki:)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 i 3 kanał połączyć 

5ch 4x445, 4x6500 (royal blue, biały) -sam royal blue bym dał

6ch 2x490, 2x600, 2x660, 2x520 ( cyan, pomarańcz, czerwony, zielony) - te 4 kolory pod jednym sterownikiem to niezbyt barwę skorygujesz jeśli o to chodzi jesli juz to cyan, zielony jeden kanał i  pomarańcz, czerwony drugi

ogólnie myślę diody ok ale po co tyle kanałów z tego robić biały, niebieski, uv jak chcesz, kolor 1 kolor 2

i dał bym 2x dioda 1w na nocne pod sterowanie - musi byc sterowane bo raczej będziesz tych diod uzywał na 5-10%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, a jak z tym białym 6500k dać go, czy w ogóle usunąć? Chciałem aby było pasmo szerokie jeśli chodzi o białe tzn. trochę neutralnego światła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, kristofer0001 napisał:

Dzięki za odpowiedź, a jak z tym białym 6500k dać go, czy w ogóle usunąć? Chciałem aby było pasmo szerokie jeśli chodzi o białe tzn. trochę neutralnego światła

Jak będziesz miał morskie  odmieni ci się i nie będziesz chciał tak bardzo białego. Poza tym na żywo to tak nie wygląda niebiesko bardzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×