Skocz do zawartości
Marcin_P

Filtr Glonowy

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że przyroda nie znosi próżni, a moja kreatywność przestoju, wymyśliłem sobie że skonstruuję filtr glonowy.

Drugą przyczyną jest to że od kiedy zacząłem lać ATI Essentials Pro i zacząłem świecić więcej białym, korale dostały kopa do wzrostu, ale niestety glony też. 

Broniłem się przed tym filtrem, bo wiem że glony poza niechcianymi nutrientami, zabierają też sporo mikro i pierwiastków śladowych.

Elementy do budowy już mam zamówione, zastanawiam się tylko nad glonami. Mam jakieś resztki caulerpa brachypus w głównym (z którym to glonem wygrywam walkę) i myślę wrzucić go do reaktora, ale zastanawiam się jeszcze czy nie dokupić spagetti. 

Który wg was szybciej rośnie? Który jest lepszy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Santa Monica, chyba najprostsza w realizacji DIY?

I chyba nawet @Alcoholik coś w tym kierunku kombinował ?

A CHAETOMORPHA chyba najbezpieczniejsza, i najszybsza we wzroście 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o mnie to było coś takiego, dodatkowo w komorze z glonami były molinezje na podbicie nutrientów, teraz jak bym miał robić, to bym zrobił na kubełku przezroczystym z pompą przepływową, owinoł taśmą led pod rośliny.

3acb18f5a919ec3793827b3d961bf3ee.jpg

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Planuję zrobić reaktor z rury pleksi fi 10cm. Coś ala kaskada. Kubełek przepływowy mam na media. Minusem kubełka jest skomplikowane otwieranie, a glony trzeba dosyć często wybierać, tak mi się wydaje .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×