Skocz do zawartości
Kidman

Modyfikacja lampy T5+hqi

Rekomendowane odpowiedzi

535448406_Screenshot_20201115-0915072.thumb.png.16d280c62415e86bd8cf7bfc6fb2544e.pngWitam, mam pytanie czy ktoś robił może takie modyfikacje w lampie t5 +hqi ,a mianowicie wywalić hqi i w to miejsce dać diody LED? Czy taka modyfikacja ma sens czy zostawić hqi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może po prostu ją sprzedaj komuś się może przyda, a postaw na lampę DIY T5+LED bo w tej lampie i tak będzie sporo przeróbek. Hqi kiedyś to podstawa akwarystyki morskiej teraz już raczej do lamusa , te lampy są już wyparte przez Led. Ja stosuję T5 i jestem zadowolony :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki lamus? Nie ma lampy LED, która może równać się z dobrym hqi, problem może być z żarnikami i tylko tyle.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Kidman napisał:

,a mianowicie wywalić hqi i w to miejsce dać diody LED? Czy taka modyfikacja ma sens czy zostawić hqi?

 

 

13 minut temu, danielj napisał:

Jaki lamus? Nie ma lampy LED, która może równać się z dobrym hqi, problem może być z żarnikami i tylko tyle.

 

Chyba sam sobie odpowiedziałeś :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest lampa giesemann 2x150 hqi + 4x54w. Tylko tak się zastanawiam czy takie przeróbki ktos stosował, ta lampa ogólnie jest dobra i mocna, ale zawsze można coś poprawić dodać .

Edytowane przez Kidman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup dwa żarniki reeflux 12000K  do tego  2x ati blue plus i dwie ati actynic i będziesz miał światło którego nie da Ci żaden led :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×