Skocz do zawartości
Januszse

Powrót do akwarystyki morskiej

Rekomendowane odpowiedzi

Witam podczas przeprowadzki znalazłem moje pierwsze morskie akwarium jest to miniaturka BOYU TL 450 , 58 litrów dawno temu miałem w nim dwa błazenki i paru nieproszonych gości z żywej skaly wszystko fajnie się układało do czasu kiedy nie zacząłem kombinować z koralami i pewnego dnia nieświadomy włożyłem sobie do zbiornika podobno jakiegoś trującego kolegę ,zachwycony nowym nabytkiem pochwaliłem się zdjęciem na forum i tam ktoś uprzejmy napisał mi bym uważał ponieważ te korale mogą wydzielać bardzo trująca toksynę ja przerażony zlikwidowałem całe akwarium niestety i tak już stoi sobie puste . Teraz myśle o powrocie do akwarystyki i myśle znowu o akwarystyce morskiej i zastanawiam się jak założyć takie akwarium około 100l z sucha skala i paroma rybami bez korali albo z jakimiś łatwymi miękasami . Może ktoś na forum wie jak funkcjonuje takie akwarium i czy ryby nie maja w nim za nudno bez koralowców ????

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to było to akwarium niestety wtedy zafascynowany akwarium Morskim chciałem jak najszybciej mieć zbiornik w domu tym razem chce zrobić inaczej pośpiech jest tutaj niewskazany chce dowiedzieć się jak najwiecej a później stopniowo zacząć.Mysle tez nad trochę większym zbiornikiem jako ze mam rodzine i małe dzieci postanowiłem ze może odpuszczę sobie takie koralowce które mogą być trujące . Chciałbym hodować najłatwiejsze ryby i ewentualnie jednego lub dwa gatunki korali oczywiście .Akwarium kompletuje powoli wrzucę tez tutaj jak planuje to zrobić bardzo prosiłbym o rady bo nie chce znowu popełnić błendu a tak na początek mam dwa pytania za odpowiedzi z góry dziękuje . Jak sucha skala mam namyśli nie żywa sprawdza się w zbiornikach morskich i czy ryby morskie mogą być hodowane bez korali ewentualnie z minimalna obsada korali ? Pozdrawiam i dzięki jeszcze raz za pomoc .


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie możesz startować na Real Reef Rock znajomy start miał bezproblemowy, co do ryb to w takim litrażu bez szału , pewnie jakieś błazny , raczej z tych mniejszych rybek , korali pełno jest mało wymagających od miękasów po LPS :wink:.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie chce nie duża obsadę myślałem o dwóch błaznach jakaś ekipę czyszcząca ewentualnie jeszcze co byście polecili do dokładnie 112 l akwarium z Kaskada Fzn3 i z małym odpieniaczem a z czasem pomyśle o czymś innym na początek chciałbym wykorzystać to co mi zostało z poprzedniego akwarium


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Postaram się wieczorem wrzucić jakieś foty z części które mam trochę tego jest może ktoś będzie miał pomysł i jakaś radę czy potrzebuje coś dokupić czy to będzie wystarczające na początek mam tam jakieś cyrkulator ,odpieniacze i pompki wszystko to są pozostałości po tym Boyu tl 450 które trochę wtedy chciałem z tuningować i dokupiłem tam pare rzeczy pomyślałem ze mogę coś wykorzystać w tym większym akwarium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam i nareszcie dogrzebałem się po przeprowadzce do resztek które mi zostały czy szanowni koledzy poradzili by mi czy na tym zastartuje szkło 100 litrowe tak jak pisałem czy lepiej może zostawić to w tym oryginale i spróbować jeszcze raz ?3f5ea44d5edf488f7be2aeb9682eb943.jpg
7172b69e625cb3ce5831e0a653d343e1.jpg
5f2e114036d85b427deae47f21b2611f.jpg

de0333fab205945b17f59f77c91ae33e.jpg
561ecbe9a97ebfc2b361be1ca78aab4a.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Szukajac szkła znalazłem tez ofertę takiego zestawu za Około 1200 zł i teraz myśle co zrobić czy nie lepiej kupić ten zestaw cena wydaje mi się bardzo dobra niestety nie mam informacji technicznych jutro pojadę na miejsce i sprawdzę co to za wynalazek 8ff6dd8352f3236e450f737f90790c1e.jpg
30e6a8070c9ecba59850ffbfe2fce751.jpg
c3547ca3619db928ef2eeb78d7433f60.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz wiem trochę więcej ta kostka to Eheim scubacube 65x65x65cm 270l facet sprzedaje ja z całym wyposażeniem mówi ze ma ją 6 lat i ze jest w bardzo dobrym stanie jutro jadę popatrzeć na nią macie może jakieś rady na co zwrócić uwagę czy tylko jak jest szczelna to brać w ciemno i nie patrzeć na nic ??? Wiem ze to głupie pytania ale to ogłoszenie pozmieniało moje plany o 180 jestem tak zafascynowany tym akwarium ze napewno nie widzę wad może ktoś z was widzi i podpowie mi z góry dzięki i pozdrawiam wszystkich .



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Na moje oko, to jedynie stare klamoty?

Przepraszam, ale 6 lat dla sprzętu to już trochę dużo, a z zestawami plug and play, często bywa tak że trzeba się nakombinować żeby coś dopasować 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli myślisz żeby lepiej sobie dokupić samo szkło i coś z tych moich klamotow będzie się na dawać do 100 litrowego zbiornika


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×