Skocz do zawartości
Becia

Akwarium morskie, pierwsze wyniki testów. Czy wpuścić ekipę czyszczącą?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mam pytanie jestem początkującą akwarystką. Założyłam akwarium morskie, mam test NO2 na zero a NO3 na 25, czy mogę wpuścić jakąś ekipę czyszcząca, ślimaki, kraby?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz coś więcej o zbiorniku, chłopaki napewno pomogą ale bez szczegółów ciężko. 

Najlepiej załóż swój wątek i tam prowadź dyskusje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik 49 l filt kaskada fz 3 prawie dwa miesiace mam akwarium. I juz bym chcial cos w tym akwarium miec a nie tylko skala sucha

1 godzinę temu, Becia napisał:

Czesc mam pytanie jestem początkowa akwarysryczka zalozylam akwarium morskie mam test NO2 na zero a NO3 na 25 czy moge wpuscic jakas ekpe czyszcząca slimaki kraby?

Zbiornik 49 l agueal kasakada fz3 juz ponad 2 miesiace no3 na 25 co tydzien robie wymiane wody i chcialabym juz cos miec w tym akwarium a ogladalam film na youtube ze jak no2 na zero to mozna wprowadzic ekipe czyszczaca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Przepraszam bardzo, kto Ty jesteś ? ?

4 godziny temu, Becia napisał:

akwarysryczka

To jakiś neologizm?

Połączenie akwarysty z nadwrażliwością jelita grubego?

Ogarnij post, do w miarę akceptowalnej wypowiedzi w języku polskim, bo ani czytać, ani zrozumieć tego nie idzie.

Ludzie???
szanujmy się odrobinkę choć 

 

pozdrawiam

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Becia napisał:

Zbiornik 49 l filt kaskada fz 3 prawie dwa miesiace mam akwarium. I juz bym chcial cos w tym akwarium miec a nie tylko skala sucha

Zbiornik 49 l agueal kasakada fz3 juz ponad 2 miesiace no3 na 25 co tydzien robie wymiane wody i chcialabym juz cos miec w tym akwarium a ogladalam film na youtube ze jak no2 na zero to mozna wprowadzic ekipe czyszczaca

Zerknij na posty forumowiczow i zadbaj o więcej szczegółów. Zasolenie masz tam jakieś ? Bakterie jakieś są? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam akwarium AQUAEL NANO REEF DUO 49L, Filtr: VERSAMAX 3 , w filtrze AMMONIA REMOVER, Seachem Purigen 100 ml, SEACHEM PHOSGUARD.
Falownik SunSun Cyrkulator JVP-110, oświetlenie LEDDY SLIM DUO. Mam NO2 na 0 a N03 na 25, zasolenie 1025-1026 ppm. Sól: Aquaforest Sea Salt, skala sucha, wymiana wody ok 10 % co tydzień. Bakterie SEACHEM STABILITY i mam okrzemki na skalach i piasku światła nie zapalam bo wyczytałam ze okrzemki nie będą się tworzyć i już nie mogę się doczekać coś mieć w tym akwarium a co do mojego pisania i wiedzy proszę być wyrozumiałym bo od razu Kraków nie zbudowali.

 

16036424240233774754356955628854.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Godzinę temu, Becia napisał:

co do mojego pisania i wiedzy prosze byc wyrozumialym bo odrazu Kraków nie zbudowali

Przepraszam, masz rację

I jestem w stanie zrozumieć, że uczysz się akwarystyki, krótko mówiąc. I przy pomocy tegoż forum, swoją wiedzę zamierzasz poszerzać. 
Ale podstawy z ortografii, czy też pisania masz chyba już za sobą?

Ze swojej strony, mogę polecić https://sklep.seafarm.pl/pl/c/Serwis-akwariow/139

i powodzenia 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś inne testy ? Pewnie kh i Ca są w normie ale możesz zrobić.

Przydał by się test na Po4

Po co robisz podmiany jeśli nie ma życia? Na razie nie są potrzebne podmiany. 

Jeśli masz NO2 na 0 to możesz wpuścić ślimaki 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za wiadomości mam zamiar kupić:
Calcinus elegans 2 szt.
Turbo spp. 2 szt.
Nassarius vibex S 2 szt.

A okrzemki nie będą źle wpływały na nie i już jeśli je wpuszczę podmianka jest obowiązkowa z tego rozumie bo życie już będzie?

A wynik kh i Ca i P04 jaki jest wynik dobry (pozytywny)?

Ca ze strzykawki 0.00 to 500, Mg ze strzykawki 0.05 to 1410, PO4- 0.03, PH - 8.15

 

Tez chce zaznaczyć ze mam filtr odwróconej osmozy z żywica po przelaniu woda ma 2ppm.

Edytowane przez Becia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Becia napisał:

co do mojego pisania i wiedzy proszę być wyrozumiałym bo od razu Kraków nie zbudowali.

Jestem bardzo wyrozumiały, ale po wejściu w ten temat ekran zaświecił mi na czerwono od błędów dlatego upominam, pisząc post na forum włóż w to przynajmniej minimum wysiłku i popraw błędy przed wysłaniem. W obecnych czasach chyba nie ma z tym większych problemów, nawet kuchenki mikrofalowe oferują opcje sprawdzania pisowni.
Jest znacznie większe prawdopodobieństwo, że ktoś Ci pomoże jeżeli poradzi sobie z odczytaniem postu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

to znaczy, że wcisnęli Ci te produkty 

W dniu 25.10.2020 o 16:46, Becia napisał:

AMMONIA REMOVER, Seachem Purigen 100 ml, SEACHEM PHOSGUARD

nie wspominając o cyklu azotowym?

Na moje oko, to musisz zacząć od podstaw - czyli trochę poczytać m.in. o cyklu azotowym w akwarium, na początek bo bez tego ani rusz

Jeśli już z youtuba wolisz czerpać wiedzę to proponuje Ci

https://www.youtube.com/user/sebholcer/videos

https://www.youtube.com/channel/UC294iuk-yM4EB29gghZnPIQ/videos

zresztą wszystko masz na forum podane na tacy, wystarczy tylko poszukać

 

Ogólnie rzecz biorąc to bardzo sterylnie masz w tym zbiorniczku jak na 2 miesiące:ru::huh:

więc tzw. ekipa czyszcząca po prostu wykituje z głodu

 

coś mi tu nie pasuje :whistling:

ale OK

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Osmodeusz napisał:

 

Ogólnie rzecz biorąc to bardzo sterylnie masz w tym zbiorniczku jak na 2 miesiące:ru::huh:

więc tzw. ekipa czyszcząca po prostu wykituje z głodu

 

to ma 2 miesiące ? ja bym obstawiał bliżej 5 dni :) a na zdjęciu kaskada i lampa wyłączona dziwne 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kaskada chodzi caly czas 24 h a lampa wyłączona bo pojawily się okrzemki

Mógłbyś podać linki do filmików na youtube co podawałeś bo wywalilo mnie forum i linków brak ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×