Skocz do zawartości
Becia

Akwarium morskie, pierwsze wyniki testów. Czy wpuścić ekipę czyszczącą?

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 25.10.2020 o 20:36, Becia napisał:


A okrzemki nie będą źle wpływały na nie i już jeśli je wpuszczę podmianka jest obowiązkowa z tego rozumie bo życie już będzie

¿?????????

Wstaw aktualne Zdjęcia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://reefhub.pl/skala-a-dojrzewanie-w-akwarium/

Przeczytaj, zobacz zdj baniaka podczas dojrzewania.. Jeśli nie przejdziesz przez to, to raczej wrzucając życie - wszystko padnie. Jak u mnie ??? ja Bym się pozbył tego wkładu co masz filtrze, wrzucił coś innego przy czym ruszy dojrzewanie i czekał na wszystko co najgorsze. Potem bym śmiało ladowal życie. 

Edytowane przez Bart1996

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
7 godzin temu, Becia napisał:

Kaskada chodzi caly czas 24 h a lampa wyłączona bo pojawily się okrzemki

Czyli niedawno się pojawiły ?

(po tych dwóch miesiącach, od zalania??)

bo na skale, i piachu ich nie widać.

Może inaczej, czym mierzysz zasolenie?

Ile czasu świeciła się ta lampa, nim pojawiły się okrzemki (w jakim cyklu?)

Jak dawkujesz bakterie?

Co jeszcze masz w tym filtrze? W jaki sposób jest zorganizowana dolewka (ręcznie - co jaki czas?)

ile tej wody podmieniasz ?

Rozumiem, że TDS posiadasz?

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, karol86 napisał:

Wstaw aktualne Zdjęcia

 

20201028_055452.jpg

18 godzin temu, Osmodeusz napisał:

Czyli niedawno się pojawiły ?

(po tych dwóch miesiącach, od zalania??)

bo na skale, i piachu ich nie widać.

Może inaczej, czym mierzysz zasolenie?

Ile czasu świeciła się ta lampa, nim pojawiły się okrzemki (w jakim cyklu?)

Jak dawkujesz bakterie?

Co jeszcze masz w tym filtrze? W jaki sposób jest zorganizowana dolewka (ręcznie - co jaki czas?)

ile tej wody podmieniasz ?

Rozumiem, że TDS posiadasz?

Mam refraktometr do pomiaru zasolenia i posiadam TDS, wodę podmienialam pol zbiornika woda ze sklepu zasolona do 1025 ppm teraz mam filtr odwróconej osmozy i sama filtruje i zasalam do wiaderka zasalam solą reef salt do 1025-1026 ppm, teraz światła nie świece bardzo rzadko a wcześniej prawie cały czas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bakterie SEACHEM STABILITY zakrętka na dzień, we filtrze ma AMMONIA REMOVER, Seachem Purigen 100 ml, SEACHEM PHOSGUARD, Zeo Pro - Zeolit mineralny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.10.2020 o 11:59, Bart1996 napisał:

https://reefhub.pl/skala-a-dojrzewanie-w-akwarium/

Przeczytaj, zobacz zdj baniaka podczas dojrzewania.. Jeśli nie przejdziesz przez to, to raczej wrzucając życie - wszystko padnie. Jak u mnie ??? ja Bym się pozbył tego wkładu co masz filtrze, wrzucił coś innego przy czym ruszy dojrzewanie i czekał na wszystko co najgorsze. Potem bym śmiało ladowal życie. 

A co jednak powinno być w filtrze ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bioceramax i to wystarczy to ja już mówili że miałam za duże NO2, NO3, PO4 i trzeba to filtrze co napisałam powyżej a bakterie jakieś też nie ?

3 minuty temu, Becia napisał:

Bioceramax i to wystarczy to ja już mówili że miałam za duże NO2, NO3, PO4 i trzeba to filtrze co napisałam powyżej a bakterie jakieś też nie ?

 

8 godzin temu, Bart1996 napisał:

Nie wiem co, ale napewno nie cos co hamuje dojrzewanie

Ja mam zwykły Bioceramax i żyje

Widziałam na filmie że gąbka na spód nie jest potrzebna w filtrze tylko na wierzch i co powiesz o filtrze kubełkowym bo chciałabym żeby filtr schować do szafki żeby go było nie słychać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy wystarczy. 

Wujek Google Ci pomoże, czytaj, czytaj i czytaj. Nikt tu nie odwali za Cb całej roboty. Ty masz zbiornik i powinnaś się liczyć z tym, że by zadbać o niego a skoro nie potrafisz to odpuść, szkoda zwierzątek. ✌

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz dawno powinno być Zycie wsadzone do akwarium 2 miesiące to sie czekało 10 lat temu jak się zbiornik na żywej skale robiło. 

Jak ja zakładam akwarium to po 10 dniach jest wszystko po dwuch miesiącach akwarium jest pełne....

Ale jak widać osmodeusz woli uczyć j.polskiego niż pomagać zawsze na jakim forum musisz się znaleźć jakiś typ co tylko wali posty zwracając innym uwagę i pouczając.

Jak ja czegoś nie mogę czytać to tego nie czytam a nie zajmuje się pouczaniem swoja mądrością nie związana z tematem 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, x_e_o_n_i_k napisał:

Juz dawno powinno być Zycie wsadzone do akwarium 2 miesiące to sie czekało 10 lat temu jak się zbiornik na żywej skale robiło. 

Jak ja zakładam akwarium to po 10 dniach jest wszystko po dwuch miesiącach akwarium jest pełne....

Ale jak widać osmodeusz woli uczyć j.polskiego niż pomagać zawsze na jakim forum musisz się znaleźć jakiś typ co tylko wali posty zwracając innym uwagę i pouczając.

Jak ja czegoś nie mogę czytać to tego nie czytam a nie zajmuje się pouczaniem swoja mądrością nie związana z tematem 

To kto ma jej to wytłumaczyć?

Mi też nie chce się tego czytać jeśli muszę to robić kilka razy. A dalej nie mam pewności że dobrze zrozumiałem.

Trochę szanujmy się. Kilka kropek i przecinków nikomu nie zaszkodzi.

Czasami wydaje mi się że Becia robi sobie z nas żarty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że gdyby nie kolega @Osmodeusz to wiele problemów było by nie rozwiązanych, a moja kostka mogła by wybuchnąć?i czasem zaskoczy nas jakimś ciekawym artykułem. A skoro pomaga z dobrych chęci to właśnie chyba naszym obowiązkiem było by zadbać o to że by było to CZYTELNE I ZROZUMIALE.  

Edytowane przez Bart1996

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@x_e_o_n_i_k odniósł bym się, do tego co napisałeś, ale jestem przekonany o tym, że jeśli czytasz a co gorsze, rozumujesz w taki sam sposób, jak piszesz - to nic to, niestety nie da.

I szczerze mówiąc, już mi się nie chce. Bo dzięki takim, m.in. jak ty - forum, jak i to hobby, delikatnie mówiąc schodzi „na psy”

Wskaż jeden temat, w którym komuś pomogłeś bądź doradziłeś

Albo choć jeden, w którym napisałeś coś mądrego ...

tyle w temacie...

 

Bez odbioru???

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam:) Mnie też Osmodeusz pomógł i pomaga nadal. Zwraca uwagę na komunikację, bo to jest konkretny facet. Chcesz to ci pomogę, ale mów do mnie prostym językiem.

Beciu jesteś moja imienniczką i mam nadzieję, że się tu poznamy. Podziwiam za odwagę, że piszesz tutaj dopiero po 2 miesiącach i sama już tyle zrobiłaś. Jestem przed założeniem zbiornika i najbardziej boję się cyklu azotowego i nie wyobrażam sobie, żeby nie zdawać tutaj na forum relacji z każdego dnia cyklu ... żartowałam, że z każdego :))) , ale z niepokojących zmian na pewno. Życzę powodzenia i będę śledzić Twój wątek.

Pozdrawiam Beata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×