Skocz do zawartości
Gość

Korzenie Mangrowca

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Jako, że zafascynowany jestem rejonem Raja Ampat, i ogólnie rozlewiskami namorzynowymi, więc od jakiegoś czasu tłucze mi się po głowie pomysł stworzenia takiego biotopu.

Były już próby z żywymi mangrowcami, ale niestety nie przemyślana obsada (Argusy) opędzlowała do cna, sadzonki i nasiona.

I teraz pytanie - czy ktoś z Was próbował budować dekoracje z korzeni Mangrowca w akwarium morskim? 
Jaka jest szansa, czy nie zaczną gnić i rozpadać się ?

Ma ktoś doświadczenia w tym względzie ?

obawiam się czy takie preparowane korzenie, nie będą zakwaszać wody?

48600F1C-D244-459C-B41A-04F807F31CD2.thumb.jpeg.ded3ef5792536bbd06da9d17035ef81c.jpeg
6DB5AE07-F823-4612-B784-EDC483E0BF42.thumb.jpeg.72ecd334027a48ee5ac3735726e522b6.jpeg
Takie klimaty mnie interesują??


 

edit

oczywiście koralowce też miałyby się w tym biotopie znaleźć ?

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ty słodkowodne akwarium chcesz  mieć :P diapterony, zagrzebki, proporczykowce itp.  takie mroczne klimaty, ryby piękne i z całego świata sobie sprowadzasz jak ci pasuje :D Ja z Kanady miałem i chyba Indonezji ryby o ile pamieć mnie nie myli :)

https://www.aquabid.com/cgi-bin/auction/auction.cgi?fwkillifishe

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Słodkowodne też mi się jedno ostało, konkretnie Tanganika?

Z mrocznych klimatów słodkowodnych, to bardziej wężogłowy.

Tu chodzi o konkretny biotop, i jeśli ktoś miał, bądź próbował coś takiego stworzyć - to jestem ciekaw rezultatu.

Nie mówię tez o biotopie brachicznym.

Konkretnie to o czym mowa w pierwszym poście 

 

Dla zobrazowania o co mi chodzi, mniej więcej:ru:

jest :down:

IMG_0196.thumb.JPG.d905128683649b70cd162b79e94ea190.JPG

 

chciałbym :thumbsup:

 

 

 

 

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dziękuję za liczne odpowiedzi, temat ogarnięty przy użyciu tzw. "gotowych modułów" - mniej ryzykowne

mangroverootsmrs_lucky_reptile_5e187fa8a550x397.jpg

Jak zwykle, dzięki @AnT za wsparcie :drinks:

Po temacie, do zamknięcia :thanks:

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
49 minut temu, Osmodeusz napisał:

Po temacie, do zamknięcia

Wcześniej tematu nie zauważyłem . Jeśli chodzi o korzenie mangrowca nie masz na co liczyć , że nie zakwaszą wody . Są twarde , ale często spotykam w sklepie , że w środku są miękkie ( próchno ) i nie przygotujesz korzenia tak by nic już nie oddał . Nawet jak byś w jakimś strumyku rok moczył , to i tak odda potem sporo do wody . Gotowanie , nawet w soli to tylko po to by pozbyć się jak najwiecej garbników i by szybciej korzeń zatoną . Bo sól nie zagwarantuje , że dobrze korzeń się zakonserwuje . A do takiej dekoracji jak planujesz ( na wzór tej ceramiki co pokazałeś ) to potrzebował byś sporo korzeni . Więc sporo do wody oddadzą . Ceramika jest dobrym rozwiązaniem , tylko dobra , bo też może oddać coś do wody. Lub farba się zacznie rozpuszczać . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

dokładnie, to nie jest ceramika...

a jeżeli chodzi o ilość ?

hmm... jedne z większych „modułów” są w rozm. 40x40 cm.

Więc do ogarnięcia, w tym zbiorniku praktycznie w dwóch elementach, kwestia jeszcze ewentualnego podwieszenia

- ale ... (się wymyśla jeszcze)

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
11 godzin temu, chwialek napisał:

Niby nic nie wchłonie i nic nie odda...

Ciekawe jak wygląda obróbka takiego drewna . Bo proces rozkładu zawsze postępuje , raz szybciej , raz wolniej , ale jednak . A wtedy będzie zawsze coś oddawać . Ale spróbować zawsze można 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Ariel napisał:

Ciekawe jak wygląda obróbka takiego drewna .

To nie jest drewno...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
36 minut temu, chwialek napisał:

To nie jest drewno...

Czyli też nie jest to korzeń mangrowca . Więc już sam temat odbiegł mocno od tytułu. Przyznam się że z angielskim u mnie cienko , a strony nie przeglądałem . 
Ps: strony w języku angielskim przeglądam , lecz sporo słów muszę sobie przetłumaczyć . Wole niemiecki , jakoś łatwiej jest mi się go nauczyć . Ale to pewnie przez to , że w tym języku mówię na codzień .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, Osmodeusz napisał:

Dziękuję za liczne odpowiedzi, temat ogarnięty przy użyciu tzw. "gotowych modułów" - mniej ryzykowne

mangroverootsmrs_lucky_reptile_5e187fa8a550x397.jpg

Jak zwykle, :drinks:

Po temacie, do zamknięcia :thanks:

Przecie jest co i jak o czym koledzy po tym poście piszą to nie wiem ale fajnie się czyta ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
6 godzin temu, Ariel napisał:

Czyli też nie jest to korzeń mangrowca . Więc już sam temat odbiegł mocno od tytułu. Przyznam się że z angielskim u mnie cienko , a strony nie przeglądałem . 
Ps: strony w języku angielskim przeglądam , lecz sporo słów muszę sobie przetłumaczyć . Wole niemiecki , jakoś łatwiej jest mi się go nauczyć . Ale to pewnie przez to , że w tym języku mówię na codzień .

No nie odbiegł, bo chodzi o stworzenie aquascapingu na kształt biotopu "lasu namorzynowego"

a sam temat (problem) został ogarnięty i ZAMKNIĘTY

 

tłumaczenie art.

Wypróbuj inny aquascaping z dekoracją korzeniową AquaTop Mangrove

 

aquatopmangroveroots-770x441.jpg

 

Jeśli szukasz innego rodzaju biotopu do zbudowania akwarium, ale nie chcesz uprawiać prawdziwych namorzynów, sprawdź dekorację AquaTop Mangrove Root, która występuje w różnych wysokościach.

Wersje AquaTop różnią się wyglądem, niektóre są dość proste, inne mają więcej rozgałęziających się korzeni. Odsuwając się od zwykłych skał, dodając kilka korzeni, możesz natychmiast stworzyć mini lagunę namorzynową.

To może być świetny sposób na zbudowanie biotopu laguny wymagającego niewielkiej konserwacji, aby pomieścić kilka ryb kardynałów Bangaii lub inne ryby, które docenią to środowisko. Dodając kilka prostych traw morskich, możesz czerpać korzyści z prawdziwych roślin.

Te realistyczne ozdoby są wykonane z nietoksycznej żywicy poliuretanowej, która nie odbarwia wody w akwarium i mają od 10,5 do 27 cali wysokości ze sztucznym żwirem u podstawy. Cena detaliczna od 10 do 60 dolarów.

 

Artykuł pochodzi z 2017 r. i ozdoby te są powszechnie stosowane na świecie, czy to w akwarystyce "domowej" czy też w dużych akwariach publicznych.

Innymi słowy, produkt (jak i materiał) znany i stosowany - tylko u Nas... no dalej jesteśmy za mu...  hmm, afroamerykanami :ru:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×