Skocz do zawartości
Bea_01

Akwarium 95l, 60x45x40

Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, Bart1996 napisał:

A co do lampki to mogę polecić gościa który mnie robił lampkę led teoretycznie po pieniadzach

A jaki byłby to koszt? Czytałam Twój wątek i masz ją chyba z 3 tygodnie? Jak ustawiłeś sobie cykl dzienny i nocny? Piękne masz akwarium. Dreszczyk emocji był na początku jak zalałeś i ten moment zachwiania równowagi. Szkoda tylko tych 2 błazenków. Ten drugi błazenek na pewno szukał tego pierwszego, a że nie znalazł to też wyskoczył. No trudno, dlatego ja od razu stawiam na zabezpieczenie akwarium. Najtrudniejsze masz już za sobą teraz tylko cieszyć się nową rafą i rybkami. Powodzenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koszta są zależne ile chcesz diod, wielkości itp

Tak, lampa świeza i chodzi. Cykl dzienny i nocny jest w programatorze, jest program na komp którym sb to ustawiasz. Mnie wgral program gościu co robił lampę i nie widzę chyba potrzeby na zmianę czegoś. Ewentualnie niebieskie bym podkrecil a ściemnil lekko białe ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ☺️

U mnie powolutku, ale do przodu. Pierwsze zakupy zrobione. Czekam na 3 przesyłki. Z większych przedmiotów to mam już filtr Versamax 3. Akwarium będzie o wymiarach 60 x 45 x 40wys. z ciemnym tłem z Lacobelu. Myślę, że ładnie to będzie wyglądać. Do odbioru od szklarza w piątek 6.11.  Aby zapobiec wyskakiwaniu rybek kupiłam te uchwyty, które robią też za podstawki, a szklarz zrobi szybkę.   I tu już moje pytanie do Was, może trochę głupie, ale nie znam się. Czy światło świetlówek będzie przechodziło przez tą szybkę?

No i teraz opowiem o mojej rozmowie ze sprzedawcą, do którego zamierzam pojechać w sobotę. Od niego wezmę piasek i skałę. Skała będzie mieszana. Skała będzie od niego z akwarium, nazwijmy ją żywą i na zamówienie sucha marco rocks. Czy mogę dać np. 3 kg tej żywej i 7 kg.suchej ?

A teraz woda. U niego w sklepie 1 litr wody RO to 2 zł. Jak zapytałam o wodę z podmiany to powiedział, że nie poleca, bo tam mogą być różne niechciane rzeczy. No ok, w końcu to podmiana. Chociaż świadczyłoby to o tym, że te niechciane rzeczy ma w swoim akwarium (450l), więc nie wiem, w końcu tej wody podmienia się tylko 10-20%. Nie chce dać, trudno. Pomyślałam o zakupie filtra odwróconej osmozy. Za 350 zł dostanę już z 5 filtrami 75GP i 280l/dobę. A koszt wody RO to 216 zł na wstęp, a co dalej?

Na razie takie przemyślenia. Mam też poradę. W tych internetowych sklepach lepiej pytać o dostępność towaru przed zakupem. W jednym sklepie już tydzień czekam na zwrot gotówki, a w drugim już zapytałam i pomimo wpisu w necie, że towar dostępny to jednak sprzedawca odpisał mi, że niedostępny. Tak więc trzeba uważać.

Pozdrawiam serdecznie. Beata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do szyby to sam mam i przechodzi światło, wszystko ok raczej

Podmiane robi się aby uzupełnić makro i mikro elementy dodając świeża posolona ja robię 10%x1tyg, raczej woda z podmiany będzie woda o dobrych parametrach i pełna bakterii bo jednak zlana z żyjącego zbiornika dlatego nw dlaczego gościu powiedział, że możesz zgarnąć z wody "niechciane " Rzeczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bart1996 rozumiem, że masz w domu filtr odwróconej osmozy? Czy można uzyskać wodę RO jeszcze w jakiś inny sposób np. dodając do niej jakieś preparaty ? :ru:

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Bea_01 napisał:

Bart1996 rozumiem, że masz w domu filtr odwróconej osmozy? Czy można uzyskać wodę RO jeszcze w jakiś inny sposób np. dodając do niej jakieś preparaty ? :ru:

Pozdrawiam

W destylacji :P

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chociaż istnieją akwaria na kranówce,  to lepiej nie kombinować i kupić od razu filtr RO. Do takiego litrażu wystarczy najprostszy  RO4. Z przykrywaniem akwa też trzeba uważać, bo w pewnym stopniu blokujemy wymianę gazową, a po drugie szyba może nam spaść przy manipulowaniu w akwarium i nieszczęście gotowe.

Ja zrobiłem pokrywę z pleksy w ten sposób, że wyciąłem w środku prostokątną dziurę na około  1/3 powierzchni, akurat pod lampą. Światło przechodzi bez problemu, powietrze też, ryby nie wyskakują. 

Można dodać trochę wody z podmiany, a najlepiej trochę piasku/ żwirku z detrytusem żeby zaszczepić trochę życia do akwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Najprostszy filtr Ro kosztuje 99 zł. To jest tak jak bym chciał grać na gitarze ale nie mam strun.

Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dziękuję za podpowiedzi. Filtr RO zakupiony, lampka w drodze, a jutro odbieram akwarium. Jak dla mnie bajka :banana: Dostałam dziś takie zdjęcie:

124357331_1069159326877019_4069937248337357809_n.jpg

Edytowane przez Bea_01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.10.2020 o 18:27, Bea_01 napisał:

 

To po kolei: biurko na którym będzie stało akwarium ma szer. 120 x 60 cm, z czego połowę  chciałam zagospodarowac na małe akwa. Zawsze chciałam mieć akwarium prostokątne, więc 60*45*40 wys. może być? Szer.45, bo versamax ma ok.16 cm szer. i musi tam sie zmieścić. Biurko stoi przy ścianie, to mogę trochę odsunąć, ale to 2-3cm tylko.

 

Pamietaj ze akwarium troche wazy, nawet taka kostka. U mnie jak zakladałem kosteczke 30l na biurku to musialem wzmocnienie pod blat zrobic bo go troche wygieło.

 

EDIT:  (w sumie jakbym przeczytal caly wątek a nie odpisal po pierwszym poscie to bym wiedzial ze inni tez o tym pisali i robil z siebie idioty ;) pisząc juz cos nieaktualnego ...  sorry za spam)

Edytowane przez boft

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
55 minut temu, Bea_01 napisał:

jutro odbieram akwarium. Jak dla mnie bajka

Już po Tobie, nie ma odwrotu :D

:thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam:)

Akwarium w domu, jutro zrobię małą przeprowadzkę z tym komputerem i pokaże Wam jak będzie wyglądało na biurku.

boft nie spamujesz, przypomniałeś mi o ważnym temacie ciężaru tego akwarium. Pytałam już kilka osób i mówią, że ok. Wiecie to jest takie solidne biurko, a nie takie co po kilku latach się rozpada. Jak chce nim poruszać to ani drgnie. No mam nadzieję, że sprawdzi się.

Znów kroczek do przodu. Czekam na lampę i filtr RO i zaczynamy przygodę.

?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.11.2020 o 22:09, Osmodeusz napisał:

Beata to akwarium, będzie ważyło min. ok. 130 kg 

Ze skałą może jeszcze więcej. Na razie nie pozostaje mi nic innego jak obserwować i uważać na wylewanie wody. Walczę z komputerem :down:, odsiecz w postaci informatyka przybędzie jutro :sorcerer:. Pozdrawiam :l_diver:

125094318_3397587253704352_8309708711430500462_n.jpg.2700dfb25b61884e2f8748db234891f0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam coś dać pod szkiełko by zniwelować naprężenia i nierówności :)  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej Tom, planowałam matę. Dzięki za przypomnienie :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×