Skocz do zawartości
azgar

Ostrygi w akwarium

Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś coś na ten temat może się wypowiedzieć ? jak przygotować je by nie przywlec z nimi jakichś niespodzianek, ogólnie wszystko mnie interesuje :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

ale z Tesco czy Auchan ?:yahoo:

żarcik, nie powinno być problemu w końcu są do spożycia więc tu bym się nie obawiał.

Jedyne co mi przychodzi do głowy to Listeria, ale to w razie spożycia nieświeżej zbytnio. Bardziej mnie zastanawia jak je aklimatyzować, bo w marketach leżą najczęściej na lodzie, i tak też pewnie są transportowane.

Ale gdyby dorwać konkretne sztuki, prosto ze świeżej dostawy - może się udać

tu masz taki sklep zoologiczny z mięczakami https://www.lamaree.pl/zywe-ostrygi-i-malze,2,kategoria/page:1:biggrin:

tylko, że ilości jak na dobrą kolację :woot: ewentualnie filtracja ostrygowa :o

 

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Osmodeusz Już kupiłem w selgros, pytałem kiedyś kiedy świeżą dostawę maja i pojechałem rano. Na chłodni były ale żyja, od wczoraj są w wiaderku z woda akwarium i pompa obiegowa. @Cichy miał kiedyś dwie ostrygi żywe z marketu dla chelmona kupił , ale jedna nie dała się zjeść.

PS. widziałem podobny filmik własnie, jak coś dokupię kolejne ostrygi jeszcze żeby tak odpieniacz zastąpiły to było by coś, gdzieś widziałem zbiornik niefoto na filmiku i filtracja to chyba tam była beczka z małżami, tak coś przynajmniej mi się kojarzy ale z rezerwa podchodzić do tego bo nie pamiętam dobrze :)

34 minuty temu, Bart1996 napisał:

Do wrzatku chyba najpierw, nie? Otworza sie i na patelnie ??

Powiedz mi kto cie uczył tak ostrygi przyrządzać ? z moja teściowa do kuchi byś się nadał byście tworzyli kuchenne koszmarki hehehe :D

Dla siebie kupiłem kalmary :P Jutro będę miał krążki z kalmarów a ryby i ukwiały ucztę :D

Edytowane przez azgar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
32 minuty temu, azgar napisał:

gdzieś widziałem zbiornik niefoto na filmiku i filtracja to chyba tam była beczka z małżami, tak coś przynajmniej mi się kojarzy ale z rezerwa podchodzić do tego bo nie pamiętam dobrze :)

hmmm, jako filtracja biologiczna czemu nie?

 „Ostrygi zużywają związki zawierające azot (azotany i amoniak), fosforany, plankton, detrytus, bakterie i rozpuszczoną materię organiczną, usuwając je z wody”.
 

i ponoć - o ile przeżyją oczywiście - potrafią dość często wypuszczać larwy do wody  (do 100 mln jaj z 1 osobnika) no to uczta gwarantowana:woot:

U siebie mam jakiegoś małża dzikusa, już ze trzy lata - ciekawe ile pociągną ostrygi?

daj znać za jakiś czas. Takie  Małże Św. Jakuba mogły by być ciekawym dodatkiem:ru:

Z tego co wyczytałem na szybko, na forach z za oceanu - ważne jest z jakich wód pochodzą, jeśli z klimatu umiarkowanego - to w naszych akwariach niestety długo nie pociągną.

No i w systemach wytrzepanych z nutrientów i z rozbudowaną filtracją, ponoć umierają po prostu z głodu

Ale tematów jest od zatrzęsienia, i różne doświadczenia więc...

48 minut temu, azgar napisał:

Powiedz mi kto cie uczył tak ostrygi przyrządzać ?

Magda Gessler? :biggrin:

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, Osmodeusz napisał:

 

 „Ostrygi zużywają związki zawierające azot (azotany i amoniak), fosforany, plankton, detrytus, bakterie i rozpuszczoną materię organiczną, usuwając je z wody”.
 

i ponoć - o ile przeżyją oczywiście - potrafią dość często wypuszczać larwy do wody  (do 100 mln jaj z 1 osobnika) no to uczta gwarantowana:woot:

 

To pierwsze to tez znalazłem ale o larwach nie wiedziałem może być niezła uczta  :)  a w akwarium mam trochę małży z 3 gatunki będą niektóre od kilku lat 

Edytowane przez azgar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę beką to napisalem, nie lubie ostryg. Bardziej Mule badz Vongole ?

Ale co do tematu to ciekawy wątek ?

Myslicie ze w kostce da rade? ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8-10 cm maja za duze na kostke 

IMG-20201010-180726-resized-20201012-095

a tutaj jakieś tam małże żyją u mnie od kilku lat, razem z nieśmiertelna pavona która nie rośnie :P ale mam tez dziwnego małża gdzieś pod skałą spory całkiem

IMG-20201010-180746-resized-20201012-095 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Osmodeusz napisał:

i jak ostrygi ?

masz na pierwszym zdjęciu 3 co kupiłem żyją sobie, tylko nie wiem czy nie lepiej dać je w miejsce większego przepływu czy to im nie robi różnicy 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.10.2020 o 22:02, azgar napisał:

8-10 cm maja za duze na kostke 

IMG-20201010-180726-resized-20201012-095

a tutaj jakieś tam małże żyją u mnie od kilku lat, razem z nieśmiertelna pavona która nie rośnie :P ale mam tez dziwnego małża gdzieś pod skałą spory całkiem

IMG-20201010-180746-resized-20201012-095 

Nie tylko u Ciebie nie chce rosnąć ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.10.2020 o 15:22, Bart1996 napisał:

Nie tylko u Ciebie nie chce rosnąć ?

 

mam prawie identyczna i tamta rośnie

wczoraj zauważyłem ze jedna ostryga zgon  nie wiem czy wieloszczet ja za-ciupał czy sama padła 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×