Skocz do zawartości
gitarzysta40

Cyrkulator głośno pracuje

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Czy zastosowanie gumy w wodzie ( chodzi o podłożenie pod cyrkulator aby nie przenosiło wibracji na szkło ) może w jakikolwiek sposób zatruwać podwodny świat?? Chyba nie... jak są i przyssawki od grzalki gumowe itp. to i taka guma może być. Pochodzenie gumy to dętka od roweru uprzednio odpowiednio oczyszczona. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chemia i trucizny w czystej postaci. Nie znam dokładnie składu chemicznego Twojej dętki:), ale wielokrotnie ftalany to najmniejsze zło jakie guma może w sobie nosić. Czy jest obojętna dla morskiej wody? Na pewno nie. Odradzam wkładania wszelkich "ciał obcych" do akwarium, chyba że mają takie przeznaczenie lub atesty.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.10.2020 o 19:07, gitarzysta40 napisał:

Witam. Czy zastosowanie gumy w wodzie ( chodzi o podłożenie pod cyrkulator aby nie przenosiło wibracji na szkło ) może w jakikolwiek sposób zatruwać podwodny świat?? Chyba nie... jak są i przyssawki od grzalki gumowe itp. to i taka guma może być. Pochodzenie gumy to dętka od roweru uprzednio odpowiednio oczyszczona. 

U mnie cyrkurator głośno pracował jak był w nim uszkodzony wirnik. Sam tego od razu nie zauważyłem. Dostawał drgań jak była uszkodzona jedna łopatka. Była delikatnie przytarta od ślimaków które tam wchodziły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te tanie crkulatory za niska kasę często są glosne, slaby magnes kiepska przyssawka i już na starcie problem 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Znalazłem sposób na praktycznie bez głośną pracę cyrkulatora. Zastosowałem nóżki gumowe około (7mm mają długości) od dekodera, routera itp. ale w moim przypadku były to od kuchenki gazowej przyklejone w 4 punktach kropelką po wewnętrznej stronie cyrkulatora czyli w wodzie ( jest filmik na yo...tube jak to się robi) i...... CISZA słychać tylko filtr? tyle , ze po wsadzeniu  lysmaty okazało się że cyrkulator był za mocny i rzucalo nią po ścianach akwa albo wcale nie wychodziła spod skał więc mam go jako mieszadło do soli ? Dziękuję za pomoc i pozdrawiam. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×