Skocz do zawartości
Marcin_P

Mieszanka 96 litrów

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. To mój pierwszy post na forum. Przedstawiam moje pierwsze morskie akwa. Akwarium istnieje od grudnia tamtego roku.

Wymiary 60x40x40

Kaskada FZN3 w środku Lifebiofil plus włóknina

Kubełek LW 603 w środku Lifebiofil plus maxspect bioblock 1 szt

Oświetlenie Lampa DIY 18x 3W plus aquael  leddy tube 6w actinic i aquael leddy tube 6w marine

Woda posolona Red Sea salt

Korale:

Micromusa (acanthastrea ) 2 odmiany

Blastomussa

Caulastrea

Capnella

Discosoma "zielonkawa" oraz czerwona fluo

Euphylia glabrescens

Pawona decussata oraz fluo

Parazoantus

ukwiał Phymanthus

ukwiał Cribrinopsis crassa

Fawia

Platygyra

Montipora chyba "samarensis"

montipora "sunset"

2 rodzaje rodactisa

Ricordea Florida

Zoanthus eagle eye

Krewetki na aiptasie (nie jedzą aiptasii;)

Mitrax 

Ryby

Nemateleotris Magnifica

Błazenek

Molinezje żaglopłetwe 3 sztuki plus dalmatynka 1 sztuka

Akwarium w trakcie rozwoju :)

Pozdrawiam

 

getattach,mid,55684,mpid,15,min,1,uid,2c6a792031f2b033.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się zrobić w miarę sensowne zdjęcia akwa po małym przemeblowaniu. Doszły też szczepki SPS. Niestety nadgorliwy sprzedawca dał aż 4 heatpacki do przesyłki. Po rozpakowaniu woda miała ponad 30 stopni. Po dwóch dniach z seriatopory histrix całkowicie zeszła tkanka, Milka nawet nie odczuła, a seriatopora caliendum wygląda jak na zdjęciu, czyli połowa tkani zeszła ale trochę żywych polipów zostało. Myślicie że przeżyje?

calosc.jpg

seriatopora caliendum.jpg

20201030_110523.jpg

20201030_105857.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dawno nie było aktualizacji. A to brak czasu, a to problemy z aparatem. 

W ostatnim czasie sporo się działo.

Zaczęły mnie irytować glony zielone, trochę valonii, trochę włosowatych na dolnej szybie.

Pomyślałem sobie że dodam do systemu reaktor glonowy DIY.  Spagetti ładnie rosło, azotany z 7 spadły na 5 i stanęły. Fosforany były cały czas niewykrywalne.

Po glonach w akwa żadnych objawów. Niestety Milka w ciągu kilku dni stała się albinosem, inne lekko zbladły. Pomyślałem potas. Sprawdziłem wynik, wyszło  360.

Dokupiłem potas i zacząłem dolewać.

Utrata barwy nastąpiła szybko, niestety powrót do normalności już taki szybki nie był.

Kolejnym krokiem było dozowanie fosforu żeby wyrównać współczynnik Redfielda.  Dolewałem w małych dawkach. Po kilku dniach uzyskałem wynik 0.03 na salifercie. Azotany spadły do 3.

Glony jakby stanęły. 

I wtedy zachęcony pierwszymi pozytywnymi efektami postanowiłem dodać kolejne medium filtracyjne do mojej kaskady. Był to blok Maxspecta który z 2 miesiące moczył się w moim drugim akwa z glonami.

Reakcja była bardzo szybka. Azotany z 3 spadły do poziomu praktycznie niewykrywalnego. Na glonach pojawiły się kolonie cyjano. Założenia proporcji Redfielda działają na 1000 procent?

Valonia zaczęła blednąć, glony włosowate zaczęły się mechacić. Niestety koralom te zmiany też się nie spodobały. 

Aktualnie sytuacja wygląda tak że w kaskadzie mam 2 bloki Maxspecta. Usunąłem filtr przepływowy w którym miałem 2 litry lifebiofila. Azotany trzymają się na poziomie około 3. Korale bardzo zadowolone, ruszyły przyrosty, zwiększyłem Ballinga. Niestety glony też zadowolone, Ale po prostu przestałem się nimi przejmować?. Zacząłem bardziej dbać o korale, nie o plagi i zaczęły się odwdzięczać.

No i ostatnio dodałem trochę "skały" mojej konstrukcji i wleciało kilka nowych szczepek m. innymi Montipory capricornis 3 odmiany kolorystyczne, acropora tenuis. i euphylia parancora.

 

 

IMG_1530.JPG

Na glony kupiłem jeżowca globullusa. Super zwierzak. Jest u mnie 2 dni, na razie wygryzł kilka centymetrów glonów do gołej szyby, ale myślę że się rozkręci.

IMG_1558.JPG

IMG_1561.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×