Skocz do zawartości
pike83

Wyniki testow wody

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dwa tygodnie temu wystartowalem z pierwszym slonowodnym akwarium. Akwa ma 200l + sump 40l. Wystartowalem na zywej skale z juz dzialajacego zadbanego zbiornika plus do tego zywy piasek. W sumpie mam 3l siporax 15mm, 1l siporax mini, i jakas ceramika okolo 1l ktora dostalem razem ze skala. Do tego w sumpie odpieniacz Bubble magus c5. Pierwsze testy robilem 06/09 i wyszly

  • temp. 25
  • pH 8,15
  • Po4 0,03
  • No3 5
  • zasolenie 1.023
  • Kh 7
  • Ca 320

Testy Salifert tylko PO4 Colombo. Testy z dzisiaj mam

  • temp. 25
  • pH 8,3
  • No3 2,5
  • Po4 0,00
  • zasolenie 1,023
  • Kh 8,7
  • Ca 420

Czy skok Kh i Ca to normalne? Pomiedzy pomiarami dodalem 3L siporaxu, moze to podnioslo wyniki? Czy do takiego zbiornika mozna juz wkladac ryby? Mam okazje odkupic 2 blazenki. W akwarium mam w tej chwili Xenie i ukwial quadricolor, dostalem na skale. Xenia caly czas jest aktywna, a ukwial lazi po akwa. W akwa jest troche alg, ale nie jest to jakas duza ilosc.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro robiłeś testy tydzień po starcie akwarium to szans nie ma by Ca było 320 no musiał byś mieć praktycznie cała wodę od kogoś a ten nie sprawdzać jej testami ale błąd pomiarowy bo podmiana byś Ca nie podniósł zaś do 420.

na razie bym uznał te wyniki kH i Ca jako błędy pomiarowe, rób testy przy sztucznym świetle zawsze tym samym, i jak nie masz pewności czy barwa się zmieniła na właściwa odczytaj wynik ze strzykawki potem dodaj jeszcze krople jeśli barwa się zmieni to odczytaj zaś wynik jesli nie to uznaj ten pierwszy jako dobry. I jeśli wychodzi ci dziwny wynik powtórz test.

Na ukwiał to za wcześnie i dla tego chodzi bo mu nie pasuje coś, błazenki wpuść  tak 2 miesiące od startu, z kupnem nie będzie i tak problemu tak samo jak z tym by para była.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa tygodnie to zbiornik nie dojrzały i niestabilny ale spokojnie można wpuszczać ekipę czyszczące i podstawowe koralowce dwa miesiące to jest z palca wyssana teoria niżej 10 lat temu się czekało aż wszystko zgnije i powróci do normy ale nie teraz. 

 

Firmy zakładają akwaria w dwa tygodnie z pełną obsadą ryb i koralowcow jakos.funkcjonuje i nie ma opisywanych przez niektórych zjawisk 

 

Wszystko co.sie dzieje w akwarium.jest wynikiem.tylko i wyłącznie z winy oraz błędu akwarysty .

Ukwial będzie chodził aż nie znajdzie miejsca które mu odpowiada. 

Parametry wody OK jak napisał poprzednik napewno blad pomiaru kh i ca nie wzrosną tak sobie same od siebie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×